Poliranje

Poliranje

Član
Pozzz svima...

Planiram da poliram auto...Sve sto znam za poliranje je sa youtub-a (gledo neke klipove) E sad naso sam neku pastu koja kosta 13 km u prodavnici Avanti d.o.o ..Polir pasta je boje mog auta (abro proizvod)... Prodavacica mi nudi jos neki sjaj sto se nasnosi prije poliranja da popuni bore...

Ako neko ima iskustva i zivaca da mi malo poblize objasni poliranje, i dali valja sta ova polir pasta i taj sjaj :D Nesto mi djeluje jeftino 13 km pasta i 8 km sjaj :D


Nadam se da nisam fulio temu.. Novi sam pa mi halalite :D


Hvala uanprijed ...:123:
 
Član
bio sam ti ja sastavio jedan post, ali ga obrisah

prvo me zanima, cime mislis da poliras auto?
 
Član
ako ti prodavacica nudi sta drugo uzmi i odradi dobro dace ona joss


A ta pasta valja jedino ako ogradu oko kuce budes poliroo i sjajio veci ucinak ces postic samo krpom nego tim,.,, vecinom im je isteko rok pa je nesto ko voda ta pasta a i ako je ok nevalja,.,, da za nepunih 20km ispoliras auto jos ti ostane nikako nemoze ja sam se zahebo pa uzeo to sranje,., i to imas u mercatoru i jos je jeftinije,.,
 
Član
sema911 je napisao(la):
ako ti prodavacica nudi sta drugo uzmi i odradi dobro dace ona joss


A ta pasta valja jedino ako ogradu oko kuce budes poliroo i sjajio veci ucinak ces postic samo krpom nego tim,.,, vecinom im je isteko rok pa je nesto ko voda ta pasta a i ako je ok nevalja,.,, da za nepunih 20km ispoliras auto jos ti ostane nikako nemoze ja sam se zahebo pa uzeo to sranje,., i to imas u mercatoru i jos je jeftinije,.,

Pa drug koju mi ti pastu preporucujes i gdje se moze kupit ta pasta, koliko kostaju te bolje paste?? Ako si iz Sa...

Znaci da ne uzimam ovu polir pastu :D


Armine - Pa polir pastom i masinom :D
 
Član
MTR je napisao(la):
uzmi tu pastu i baci je u kantu

Bez ikakvog razmišljanja.;)

PS.

3mtrio.gif
 
Legend
sa abro pastom bas nikad nisam bio zadovoljan , kao sto ti oggy rece 3M je jedna od vodecih , pored nje mozes potraziti , Sonax , Wurth ,..... navedene imas u bilo kojim bolje opremljenim prodavnicama boja i lakova

ili americke kvalitete .... http://www.pik.ba/profil/mag2/

sto se tice samog rada , na youtube-u imas tonu how to videa i sve ce ti za sekund biti jasno ;)
 
Član
3M je zito, skuplji jeste, ali vrijedi svake marke. mozes i na gramazu uzet;)
samo da bi polirao masinski trebaju ti dobre spuzve, i moras imati nekog znanja, da ne bi sjebao lak ili nesto slicno
 
Član
Uzet cu 3M A dobro nije puno ni skupa 30 km ... Samo me jos zanima jel treba neki vosak prije ili poslije poliranja??


Cuo sam da ima u Penny-u uzet spuzva koja se moze nakacit na busilicu ... tako da mi moze posluzit ko Polir masina :D
 
Legend
kad odaberes pravu pastu za stanje i tip svog laka (oko toga nek ti pomogne prodavac) , tek poslije politure se nanosi vosak , vecina pasti vec sadrzi vosak , ali jos jedan sloj voska je bolje i za sjaj a i dugotrajnost zastite
 
Član
enesss je napisao(la):
kad odaberes pravu pastu za stanje i tip svog laka (oko toga nek ti pomogne prodavac) , tek poslije politure se nanosi vosak , vecina pasti vec sadrzi vosak , ali jos jedan sloj voska je bolje i za sjaj a i dugotrajnost zastite

Hvala drug :D
 

MTR

Član
drug , bez ljutnje - NE DIRAJ NISTA , koliko vidim djaba ces uzet paste i sjebat ces nesto na laku , a to ce da bude skuupppooo , a da te sad uvodim u to kako ces i sta ces trebalo bi vremena , jer pisati je jedno a raditi drugo .

fast cut pasta nije za amatere u kombinaciji sa rotacionom polirkom , sve ostalo jeste , jer Fast Cut pravi rezultate tek kad se radi iza slajferice ( slajfanje 1500/3000 Trizact ) .

ili odvezi nekom da uradi ili dooobro pazi sta radis
 
Član
MTR je napisao(la):
drug , bez ljutnje - NE DIRAJ NISTA , koliko vidim djaba ces uzet paste i sjebat ces nesto na laku , a to ce da bude skuupppooo , a da te sad uvodim u to kako ces i sta ces trebalo bi vremena , jer pisati je jedno a raditi drugo .

fast cut pasta nije za amatere u kombinaciji sa rotacionom polirkom , sve ostalo jeste , jer Fast Cut pravi rezultate tek kad se radi iza slajferice ( slajfanje 1500/3000 Trizact ) .

ili odvezi nekom da uradi ili dooobro pazi sta radis

Ma sto da se ljutim .. Hvala tebi na savjetima... Poslusat cu te.. Mada mi nije ni potrebno poliranje..ali eto mislio sam malo da osvjezim boju malo samo sjaja da dobije, da one bore popunim... Evo slika auta...

9geqdf.jpg
 
Član
MTR je napisao(la):
drug , bez ljutnje - NE DIRAJ NISTA , koliko vidim djaba ces uzet paste i sjebat ces nesto na laku , a to ce da bude skuupppooo , a da te sad uvodim u to kako ces i sta ces trebalo bi vremena , jer pisati je jedno a raditi drugo .

fast cut pasta nije za amatere u kombinaciji sa rotacionom polirkom , sve ostalo jeste , jer Fast Cut pravi rezultate tek kad se radi iza slajferice ( slajfanje 1500/3000 Trizact ) .

ili odvezi nekom da uradi ili dooobro pazi sta radis


u ove tri recenice si mu mogao reci kako ce uradit. Kralju, ne uvodis ga u kirurgiju.
Postoji pravo poliranje to sto ti radis sa 3m ako se nevaram, a postoji uvijek i sonax
Znači da dobro opere auto, uzme laganu sonax pastu i ispolira dio po dio i na to stavi vosak :icon_question: Je li to u redu ? Ko god kaze da nece nista napraviti sa sonaxom sere (da se razumijemo bolji je 3m ali i sonax moze posluzit za "kucnu" upotrebu)
 
Top