Poliranje

Poliranje

MTR

Član
ovo ti je smjesa bez silikona,voska i ulja , namijenjen za lakirere , ovo je zavrsna glazura koja samo daje sjaj
 
Član
Uzmi neku glinu, zatim pređi nekom blagom pastom i zatim voskom. Naravno prije toga dobro operi auto. Ja bi ti rekao za 3m ali kad ne znam stare mi moje a vidis da ti nitko NECE da kaze koju ces. Ako ista znas o poliranju uspjet ces sto posto sa sonaxom. Pusti te price spast ce ti lak i slicno. Znaci SAMO blagu pastu, nemoj uzet neku da ti prodere do lima
 
Član
Pa ajmo onda forum ugasit koji ce nam ***** ako nemozemo na njemu nista naucit.
Zna svako gdje je ovlasteni servis i kad mu se pokvari auto nek vozi tamo i to je to.
Poštujem ja rad i trud od svakoga, ali budimo realni..... ;)
Armine znas li ti sta je 50 km za vecinu ljudi danas u bih, nazalost je tako.
Zubar ti radi zub sat vremena i uzme ti 50 km, njemu treba dati 50 km i on zasluzuje toliko ta svoj rad. E sad ako je poliranje auto veca nauka od pravljenja zuba........
Ljudi koji rade oko auta su postali bezobrani, u najmanju ruku. Pa za dvije godine ce biti jeftinije auto vozit u ovlasteni neko kod privatnika
A poliranje farova za 50 kermi ;);)
 
Član
Znam ja kume sta je danas u BiH 50km, i cijenim svacije znanje.

Svi vi na poliranje gledate samo kao nanosenje paste i trljanje iste. Malo ste se zajebali ako imate takvo misljenje. pitajte kolegu MTR-a koliko njemu vremenski treba da ispolira kompletno auto, da bi opravdao njegov rad
ako cemo po tezini posla i uradjenom teze je ispolirati auto nego napraviti pokvareni zub, mislim na to koliko se covjek fizicki umori
Racunaj na to da se auto mora oprati prije poliranja, da se moraju zastiti neki dijelovi (lajsne i slicne stvari), da se auto mora ispolirati u 2-3 a mozda i vise slojeva prije nanosenja zavrsne paste i voska. Gdje je materijal, gdje je utroseno vrijeme
Niko poliranje nije naucio preko foruma ili neceg slicno, i toga morate biti svjesni

BUDALA je ko ispolira kompletno auto za 50km ( taj ne cijeni ni sebe a ni svoj rad )
Stojim iza ovoga sto sam napisao, ko je radio ili radi zna o cemu pricam;)

Ustvari evo ja se nudim da odradim to za 50km, kupit cu sonax pastu koja kosta nekih 10km, nabacat cu je po autu i utrljat masinom, zavrsit cu za 2 sata
Ako je to poliranje onda...
 
Član
ArminM je napisao(la):
Znam ja kume sta je danas u BiH 50km, i cijenim svacije znanje.

Svi vi na poliranje gledate samo kao nanosenje paste i trljanje iste. Malo ste se zajebali ako imate takvo misljenje. pitajte kolegu MTR-a koliko njemu vremenski treba da ispolira kompletno auto, da bi opravdao njegov rad
ako cemo po tezini posla i uradjenom teze je ispolirati auto nego napraviti pokvareni zub, mislim na to koliko se covjek fizicki umori
Racunaj na to da se auto mora oprati prije poliranja, da se moraju zastiti neki dijelovi (lajsne i slicne stvari), da se auto mora ispolirati u 2-3 a mozda i vise slojeva prije nanosenja zavrsne paste i voska. Gdje je materijal, gdje je utroseno vrijeme
Niko poliranje nije naucio preko foruma ili neceg slicno, i toga morate biti svjesni

BUDALA je ko ispolira kompletno auto za 50km ( taj ne cijeni ni sebe a ni svoj rad )
Stojim iza ovoga sto sam napisao, ko je radio ili radi zna o cemu pricam;)

:cool:

Upravo tako. Zbog debila koji poliraju kola za 50KM, majstori moraju raditi džaba poliranje. Sva sreća pa se neko i razumije u to i odluči se da plati i par stotina maraka za kvalitetno poliranje jer zna da je nemoguće da auto bude gotov za 2 sata, a da to ima neki kvalitet. Svi kojima je skupo poliranje, neka kupe materijal, zasuču rukave, ispoliraju, pa onda neka vide na šta to liči. Poslije toga neka odvezu majstoru da ispolira profesionalno, pa onda da vide razlike u znanju. Nikoga ne treba podcjenjivati ni omaložavati, ali treba i cijeniti svoju marku i ne davati je svakom dunđeru za kojekakav rad. Iskreno, profesionalno poliranje auta ne bi smjelo biti ispod 150, 200KM, ipak tu ima dobra 2 dana posla da ispadne PRO!;)
 

rs6

Član
silver boja moze proci za nekih 80 KM, crna ne moze proci ispod 200, sa 3M materijalima znaci ......
 
Član
Glavni kirurg u bolnici u Mostaru ima dnevnicu 100 maraka.
Čitav zivot ganja skole, i dan danas tim hoda po Americi na usavrsavanju a zavrsili su skole prije 20 godina.
Nemam vise nista reci na ovu temu, sta bi god dodao nekoga bi uvrjedio pozzzz i sve najbolje od srca da uzmete i 5 stoja za poliranje
 

rs6

Član
Franki je napisao(la):
Glavni kirurg u bolnici u Mostaru ima dnevnicu 100 maraka.
Čitav zivot ganja skole, i dan danas tim hoda po Americi na usavrsavanju a zavrsili su skole prije 20 godina.
Nemam vise nista reci na ovu temu, sta bi god dodao nekoga bi uvrjedio pozzzz i sve najbolje od srca da uzmete i 5 stoja za poliranje

pa brate onda uci skole, budi hirurg, nemoj polirat auta..... opet kazem silver koji je najjednostavniji za poliranje, na njemu moras ostavit nekih 6-8 sati ( zavisi od stanja i velicine auta )
nego nemoj se nac' uvrijedjen, ali nemoj pricat o necem sto povrsno znas .... ;) ni moje znanje nije mjerodavno MTR-u, ali radio sam taj posao i radim ga tako da dok uzmes u obzir koliko kostaju spuzve, paste, plus struja, pa pranje..... ima tu dosta stavki i naravno o svemu moras vodit racuna .....
 
Član
rs6 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Glavni kirurg u bolnici u Mostaru ima dnevnicu 100 maraka.
Čitav zivot ganja skole, i dan danas tim hoda po Americi na usavrsavanju a zavrsili su skole prije 20 godina.
Nemam vise nista reci na ovu temu, sta bi god dodao nekoga bi uvrjedio pozzzz i sve najbolje od srca da uzmete i 5 stoja za poliranje

pa brate onda uci skole, budi hirurg, nemoj polirat auta..... opet kazem silver koji je najjednostavniji za poliranje, na njemu moras ostavit nekih 6-8 sati ( zavisi od stanja i velicine auta )
nego nemoj se nac' uvrijedjen, ali nemoj pricat o necem sto povrsno znas .... ;) ni moje znanje nije mjerodavno MTR-u, ali radio sam taj posao i radim ga tako da dok uzmes u obzir koliko kostaju spuzve, paste, plus struja, pa pranje..... ima tu dosta stavki i naravno o svemu moras vodit racuna .....


Nista mene nije toliko zasmetalo u ovoj temi nego ciganluk.
Nije me zasmetalo konretno tih 200 maraka sto se o njima prica.
Zasmetalo me je SAMO sto nitko nece da pomogne covjeku i sto se to jebeno poliranje dize u nebo. Te sjebat ces ovo sjebat ces ono.
Nemogu skontat nikako kako nitko nece reci covjeku koju pastu da uzme.

Je li problem reci covjeku da dobro opere auto, reci mu neku blagu pastu za pocetak, i dobar vosak na kraju.
I svatko ko kaze da ovako nece dobiti ono sto zeli sere i to jako.
Covjek trazi kao i vecina ljudi na ovom forumu da malo osvjezi auto ne traze ljudi da cuda rade. Konretno ne mislim na tebe jer ti hoces pomoc, u to sam se uvjerio jer si meni pomagao ne znam sad tocno sta


ArminM je napisao(la):
ne moze se objasniti nikome ko se nije bavio ili bavi tim poslom


Pa eto nemoras meni objasnjavat objasni covjeku kad znas
 
Top