Poliranje

Poliranje

Član
tebi drug kad je trebalo dati savjet, kad si mi slao poruke u inbox koliko se sjecam odgovorio sam ti, kao i svima ostalim koji su nesto pitali, tako da...;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
tebi drug kad je trebalo dati savjet, kad si mi slao poruke u inbox koliko se sjecam odgovorio sam ti, kao i svima ostalim koji su nesto pitali, tako da...;)

Nisam mislio na tebe, ja govorim JAVNO na forumu da si mi valjao.
Ovim putem govorim svima koji su meni slali poruke i kojima sam pomogao da to NIKAD NE URADE JAVNO NA FORUMU. Ja sam takav burazere moj
 
Član
Glupo ti je tako pričati sad o nekim školama i sl. Ni jedan posao nije lak i nikoga ne treba podcjenjivati, a nekog precjenjivati. Kakve veze sad ima medicina sa ovim? Znam i ja čovjeka koji je završio atomsku fiziku pa ne radi svoj posao i radi za 50 puta manje para nego što treba, hoćemo sad o njemu malo?

Poliranje danas rade svi, a ako hoće sam da ispolira auto, neka uzme 3M pastu u bilo kojoj prodavnici boja i lakova, neka uzme na "vaganje" da ne uzima čitav paket, nastavak za polirku, mikro fiber krpa, može i potkošulja, neka uštedi na tome. Uzmi jednu spužvicu za sudove, nanesi na nju pastu, onda fino namaži na auto, polirka i udri. Kad ispoliraš mašinom, dobro uglačaj krpom i tako čitav auto. To ti je najjeftinija moguća varijanta.;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Poliranje danas rade svi, a ako hoće sam da ispolira auto, neka uzme 3M pastu u bilo kojoj prodavnici boja i lakova, neka uzme na "vaganje" da ne uzima čitav paket, nastavak za polirku, mikro fiber krpa, može i potkošulja, neka uštedi na tome. Uzmi jednu spužvicu za sudove, nanesi na nju pastu, onda fino namaži na auto, polirka i udri. Kad ispoliraš mašinom, dobro uglačaj krpom i tako čitav auto. To ti je najjeftinija moguća varijanta.;)


E takog te volim, sad si u mojim ocima covjek
 

MTR

Član
Franki je napisao(la):
Glavni kirurg u bolnici u Mostaru ima dnevnicu 100 maraka.
Čitav zivot ganja skole, i dan danas tim hoda po Americi na usavrsavanju a zavrsili su skole prije 20 godina.
Nemam vise nista reci na ovu temu, sta bi god dodao nekoga bi uvrjedio pozzzz i sve najbolje od srca da uzmete i 5 stoja za poliranje

uzmem ja 5 stoja ;) , posao od 3 dana na autu jednog poznatog cove'



A sad ,

da bi znao polirat trebas znat i lakirat , treba poznavati proizvodjace boja i lakova , strukturu laka i nacin primjene jer se polira lak a ne boja , ni jedno auto nije isto , neki majstor je zafuserio i to se auto ne da polirat , sa druge strane kad se sve dobro odradi onda je lako . A da bi kvalitetno uradio svoj posao treba ti i kvalitetan materijal npr. da bi se ispolirao zapusteni npr. Passat iz 2006/2007 godine treba ti otprilike ovo

Slajferica sa orbitalom od 3mm , min 600 KM
Polir masina ( kvalitetna ) min. 500 KM

ovo gore je osnova ne kupujes svaki put a ovo dole uvijek uzimas i to kosta :

spuzva tvrda x 2 = 30-50 KM
spuzva srednje tvrda za uglacavanje x 1 = 30 KM
spuzva za uklanjanje holograma x 1 = 30 KM
Trizact 1500 za mokro brusenje x 2 = 9 KM
Trizact 3000 za finiranje x 2 = 20 KM
mikrofiber krpe x 5,6 = 30 KM

Polir pasta gruba 250 - 300 grama = 20 KM
Polir pasta fina 200 grama = 15 KM
Antihologramska 150 grama = 15 KM

Vosak polimerni 150 ml = 15 KM
Vosak karnauba 50-60 grama = 40 KM ( kvalitetni ) , 5 KM ( fusina )

16-20 sati efektivnog rada x 10 KM satnica ( mizerija ) = 200 KM

eto sta mi je naumpalo , a gdje je jos kad ti dodju nehljebi pa gledaju pricaju nemeres' od njih radit pa i tu izgubis vrijeme :D
 
Član
Meni je na prvom mjestu kvalitet, nisam nikad prosudjivao cijenu, vise sam gledao kvalitet majstora i materijala s kojim radi. Nekako, najlakse dajem pare za auto.....;) volim automibilizam, voznju, dozivljaj. Neki dan sam racunao koliko sam samo na kupovinu 7 auta, za vrijeme moje 17-god. karijere sa vozackom dozvolom, bez odrzavanja, bez kamata kredita, stvarno sam shvatio da sam opsjednut autima....:icon_smile:
 
Član
MTR hvala ti do neba sto si napisao onaj post, i dalje ko zeli polirati auto za 50km neka slobodno dodje da mu ih ja uzmem, za sat dva ce bit gotovo auto, nema gledanja dok radim:D:lol::cool::cool:
 
Član
ojjj ovo svadja zapocela od mojih 50km dee ljudi nek radi ko sta hoce samo sam navodio primjer bolje mu je da mu neko uradi auto nek da upropasti sebi sam aa MTR post je odlican mozda zaboravio si koliko ces struje potrositi....;);)
 
Član
Tko je probao da polira auto pogotovo CRNO onda zna kolko treba muda otegnut da to lici na nesto a pogotovo otegnut novcanik za isti posao. Netko spomenu dnevnice zubara doktora ovo ono ... Kakvo je to mjerilo NIKAKVO ja na bausteli imam 100-150km dnevno a nesjecam se ni koju sam skolu zavrsio.. A polirao sam sam sebi auto spizdio 100km materijala i 2 dana posla i nisam bio zadovoljan uradjenim NIKAKO a kostalo me vise od 200-300km kolko bi uzeo neki majstor sa iskustvom ALI takvih je jako malo pogotovo kod nas i malo tko to cijeni jer ''MAJSTORI'' farbaju cijeli auto za 800 maraka i to EXTRA hahahah.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
Tko je probao da polira auto pogotovo CRNO onda zna kolko treba muda otegnut da to lici na nesto a pogotovo otegnut novcanik za isti posao. Netko spomenu dnevnice zubara doktora ovo ono ... Kakvo je to mjerilo NIKAKVO ja na bausteli imam 100-150km dnevno a nesjecam se ni koju sam skolu zavrsio.. A polirao sam sam sebi auto spizdio 100km materijala i 2 dana posla i nisam bio zadovoljan uradjenim NIKAKO a kostalo me vise od 200-300km kolko bi uzeo neki majstor sa iskustvom ALI takvih je jako malo pogotovo kod nas i malo tko to cijeni jer ''MAJSTORI'' farbaju cijeli auto za 800 maraka i to EXTRA hahahah.

Jel ovo u BIH???
Malo mi ovo zapara oci....
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
Tko je probao da polira auto pogotovo CRNO onda zna kolko treba muda otegnut da to lici na nesto a pogotovo otegnut novcanik za isti posao. Netko spomenu dnevnice zubara doktora ovo ono ... Kakvo je to mjerilo NIKAKVO ja na bausteli imam 100-150km dnevno a nesjecam se ni koju sam skolu zavrsio.. A polirao sam sam sebi auto spizdio 100km materijala i 2 dana posla i nisam bio zadovoljan uradjenim NIKAKO a kostalo me vise od 200-300km kolko bi uzeo neki majstor sa iskustvom ALI takvih je jako malo pogotovo kod nas i malo tko to cijeni jer ''MAJSTORI'' farbaju cijeli auto za 800 maraka i to EXTRA hahahah.

evo covjek sve objasnio fino;)
 
Top