Poliranje

Poliranje

Član
Alive je napisao(la):
Ko u Sarajevu radi dobro poliranje ali da zna sta radi... Treba mi ispolirati starije auto, malo da dobije sjaja nakon puno puno godina :icon_smile: Isao bih do MTR-a ali ne zivim u Zenici, morao bih ostavljati auto na par dana vjerovatno, vracati se, opet dolaziti itd... (inace jako cijenim rad MTR clana, svaka cast ;))


Ima li neko u Sarajevu da ok radi?


Ja sam cuo da ima na Alipasinom neka autopraonica... :D
 
Član
Da li je moguce posle lakiranja skinuti one kao sitne rupice na laku,posto je majstor malo isfuserisao :/
Ako je moguce kako i sa cim to uraditi,unapred hvala! :icon_biggrin:
 
Član
djuka91 je napisao(la):
Da li je moguce posle lakiranja skinuti one kao sitne rupice na laku,posto je majstor malo isfuserisao :/
Ako je moguce kako i sa cim to uraditi,unapred hvala! :icon_biggrin:

Vodobrusni 1500, pa 2000, ali pažljivo. Poslije toga poliranje i to je to.
 
Član
Jel posle toga idem sa nekom finom pastom ili moram nekoliko vrsta pasti?
Radio bih rucno,posto nemam masinu...inace u pitanju je blatobran golf 4.
 
Član
djuka91 je napisao(la):
Jel posle toga idem sa nekom finom pastom ili moram nekoliko vrsta pasti?
Radio bih rucno,posto nemam masinu...inace u pitanju je blatobran golf 4.

Ne znam za ručno, mi smo uvijek mašinski polirali. 2 paste inače koristimo, 3M različitih granulacija. Pitaj MTR-a, on će ti objasniti najbolje, ovo je u kratkim crtama.
 
Član
djuka91 je napisao(la):
Nadam se da ce videti ove postove, ne bih da cimam coveka, nije toliko hitno ;)

Ovako kako sam ti ja rekao nećeš ništa zeznuti ako imaš osjećaja i imalo iskustva da ne proglođeš bazu.;)
Ovo je najbrže i najbolje rješenje koje uglavnom svi koriste jer nema potrebe za nečim boljim. Uvijek ima bolje, ali koliko je isplativo?
 

MTR

Član
OggyBoy je napisao(la):
djuka91 je napisao(la):
Nadam se da ce videti ove postove, ne bih da cimam coveka, nije toliko hitno ;)

Ovako kako sam ti ja rekao nećeš ništa zeznuti ako imaš osjećaja i imalo iskustva da ne proglođeš bazu.;)
Ovo je najbrže i najbolje rješenje koje uglavnom svi koriste jer nema potrebe za nečim boljim. Uvijek ima bolje, ali koliko je isplativo?

moze tako , dobro si objasnio , samo ja u zadnje vrijeme radim 1500/3000 pa poliranje jer je brze ;)

a Djuka brate ako si mu platio rad fino ponovo kod njega i nek ti rijesi , a te rupice su u kitu ili fileru a ne u laku znaci ponovo sve uradit treba ;)
 
Član
Hvala na savetima :) Ma radi se o blatobranu,i nije uopste gitovan, video sam da je super izgledalo dok je bila samo baza pre lakiranja...e sad ove rupice mi se cine kao da ja imao vode u pistolju tj boci ili tako nesto,bas na laku je zeznuto,i ima 3-4 tackice od prasine.
Da li je ovo moguce da se odradi rucno, bez polir masine... i da li je dovoljno da idem samo sa onom najfinijom 3M pastom? :icon_smile:
 
Član
samo i ja da dodam da je mtr veliki strucnjak i covjek koji je uvijek tu da pomogne, i u ovoj temi je dao odgovore na sve sto su ga pitali, cak i preporucio koju pastu da kupi covjek za to low budget poliranje...
a to sto on nas ne moze da nauci kako da ispoliramo auto kao on i da kosta 20 maraka, to je do nas i mission imposible ;)
 

rs6

Član
djuka91 je napisao(la):
Hvala na savetima :) Ma radi se o blatobranu,i nije uopste gitovan, video sam da je super izgledalo dok je bila samo baza pre lakiranja...e sad ove rupice mi se cine kao da ja imao vode u pistolju tj boci ili tako nesto,bas na laku je zeznuto,i ima 3-4 tackice od prasine.
Da li je ovo moguce da se odradi rucno, bez polir masine... i da li je dovoljno da idem samo sa onom najfinijom 3M pastom? :icon_smile:

masnoca iz kompresora 100 % i nije moguce odraditi rucno da bi na nesto licilo, samo masina i 3M zeleni cep !!! fino preslajfaj sa 2000 - 2500 vodobrusnim i opleti polirat ...
 
Član
djuka91 je napisao(la):
Hvala na savetima :) Ma radi se o blatobranu,i nije uopste gitovan, video sam da je super izgledalo dok je bila samo baza pre lakiranja...e sad ove rupice mi se cine kao da ja imao vode u pistolju tj boci ili tako nesto,bas na laku je zeznuto,i ima 3-4 tackice od prasine.
Da li je ovo moguce da se odradi rucno, bez polir masine... i da li je dovoljno da idem samo sa onom najfinijom 3M pastom? :icon_smile:

:icon_question:

Vidio si bazu prije lakiranja?
Koliko je prošlo od farbanja bazom do lakiranja lakom?
 
Član
Veruj mi da ne znam, ja sam naisao i u roku od 5-10 min sam otisao...to je caletov prijatelj i u okolini je poznat farbar pa nisam hteo da se raspravljam,iako nisam zadovoljan kako je uradjeno.
E sad pokusacu to da ispoliram pa sta mu Bog da :icon_smile:
Ono sto imam od iskustva sa poliranjem su plasticni farovi,i motorcici dok sam bio mladji... nadam se da necu nesto zabrljati.

E sad jos jedno pitanje, posto su ovi profesionalni sundjeri 3M jako skupi, da li postoji neka mogucnost da se to odradi nekim jeftinijim...najradije bih platio nekom da mi to odradi,ali ovde u okolini ne znam za nikog..a i drugar mi je jako lose prosao kad su mu polirali punta :lol:
 


immam ovu pastu nisam je nikada probao kakva je ako ima tko da je koristio nek mi kaze kakva je isplati li se polirati :cool::cool:
 
Top