Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa zato ja nisam ni pisao nista u ovoj temi a i kako cu pohvaliti neku od ovih jurilica kad vozim auto od 37kw... i samo mogu mastati o jednoj ovakvoj.... Cak bih pustio nekoga drugog nek izabere koju hoce od ovih za mene jer je to sve skoro pa isto...samo sto svako svog konja hvali;)
 
Član
melvin je napisao(la):
Pa zato ja nisam ni pisao nista u ovoj temi a i kako cu pohvaliti neku od ovih jurilica kad vozim auto od 37kw... i samo mogu mastati o jednoj ovakvoj.... Cak bih pustio nekoga drugog nek izabere koju hoce od ovih za mene jer je to sve skoro pa isto...samo sto svako svog konja hvali;)

Kao što rekoh: 1%
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Boki: :icon_biggrin:

Uzeo si mi referat iz usta.:D

Mnogi ljudi ne razumiju šta je bit pravog hot hatcha. Nije sve ni u brojkama. Mislim, bitne su al onaj osjećaj koji pruža pravi hot hatch. To je magija:D Postoje neka auta koja bez obzira na godine, snagu i cijenu nude više vozačkog užitka od novijih i 100 puta skupljih auta. Takva auta su vrsta na izumiranju. Auta koja nisu napravljena prema korporacijskim kapitalitičkim pogledima.

Jedog keca ili puga 205 gti bih prije posjedovao nego 99% drugih skupljih i novijih hot hatch auta. Jednostavno, to je to.

Znam da će ovaj post shvatiti 1% ljudi koji ga budu pročitali, njima je očito ovaj post i napisan. Ostatak koji nema pojma može da promatra navedena auta na način na koji ih već promatra. Pogrešan;)

Svaka cast zela ;)
Nebi ni ja pogledao vecinu novijih auta pored Golfa 16s oettinger nebi se bunio ni na Pezoa 205 gti 1.9 .

A vidim pojedinci izvlace maksimum iz svojih vozilica u svakom trenutku, pa im je osjetna stotinka na ubrzanju ili razlika u lezanju na putu izmedju ovih vozila (koja je obicnom covjeku neprimjetna ). Jbt sve neki relly vozaci :D
 
Član
206 RC je stari model vec, nema ga na trzistu, pa ga ne bi ovdje mjesao. Al taj auto lezi bolesno dobro, koliko ja znam i jako je brz...

Ev malo gledam vremena po krugu, 206 RC je brzi od 80% ovih gore spomenutih auta. Ukljucujuci i novi VW Polo GTI.

U svoje vrijeme je bio najbrzi auto u klasi, cak i brzi od tadasnjeg Clia 2 Sport. Ne treba samo brkati 206 GTI sa 206 RC :D
 

JD.

Član
VR6Boki je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Pa vidiš da su ovdje sve neki "REJSERI" pa im svima malo oko 200KS pod haubom, a smijem u opkladu da ih više od pola vozi auto koji ima ispod 100KS.

Kad bi ovdje samo pisali oni koji vec voze jurilice i brze aute, na ovoj temi bi bilo sve skupa 5-6 odgovora. Vecina ovih koji ovdje pisu nit znaju sta je jurilica, nit ce je vjerovatno ikad i kupiti. I kad dodju do para za koje bi mogli kupiti npr. Clia Sport, uzet ce neki auto srednje klase i pjevati okolo ovo bolje, velik auto i sl. S takvima nemas puno sta ni raspravljati, ko nije imao jurilicu i ne zna voziti (jako vazna stavka), on i ne zna sta je to i zasto cijeniti takav auto. Takvim je gotovo nemoguce i objasniti zasto je Clio ovdje najbolji, mogu pogledati ove klipove i opet ce tesko shvatiti. Neke stvari treba probati, da bi ih razumio u pravom svjetlu. Nije stvar Clia samo brzina, nego i potpuna kontrola auta i uzivanje u voznji - al ne zahvaljujuci samo motoru. 80% likova ne zna voziti tako dobro pa da i Golfom uleti u krivinu tako brzo da dodje do podupravljanja (understeer) i kako onda ocekivati od takvog nekog da cijeni Cliovu mogucnost voznje pomocu lift-off oversteera :icon_question:

Opet ponavljam, fol je da takvi likovi nikad nece ni kupiti jurilicu, pa onda zasto nekoga da interesuje njihovo misljenje? Odmah iz komentara vidim da nemaju pojma o tome sta pisu i niko od njih nece znati napisati zasto je njihov favorit najbolji (da ne spominjem beze rankiranja tipa - ljepsi je). Ti "ljepsi je" uzmu samo paket opreme koji izgleda kao "brzi" model, jer im je beze davati 30% vise para za auto koji "vise trosi, tvrdji je sl" a oni ne kontaju cemu sve to sluzi...

Clio je najbolji na stazi, kad bi se trkao sa ostalim ovim autima i slicno... eto imas onih par Clia RS u gradu, mislis da je ijedan vidio staze i takve voznje opcenito ? eto oni su kao pametno izabrali najbolji auto u klasi i sta, vozaju ga po gradu isto ko sto bi vozali i najobicniji Clio... gdje ce iskoristiti sve njegove prednosti ?
to sto ga stiskaju od semafora do semafora, nisu ni neki ovi konkurenti nista losiji na pravcu, tako da...
naravno ako zanemarimo divljacku voznju po cesti ali svi znamo gdje to vodi kako takvi zavrse...
 
Član
JD: Takva auta izmamljuju smješak na licu pri svakoj vožnji, pa makar i do prodavnice. Obožavam vožnju no nemam smješak na licu kada vozim neko "bezvezno" auto:icon_biggrin:

Jel tako boki?:D
 

JD.

Član
pa taj osmijeh na licu pri obicnoj voznji do prodavnice bi i tebi i svakome drugom, sigurno izmamio svaki auto iz ove klase, a ne samo i iskljucivo Clio RS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top