Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1. Corsa OPC
2. Grande Punto Abarth
3. Polo GTI

od navedenih, ali definitivno mi fali ovaj ljepotan ...
 
Član
Možda, ali na putu sretneš clija pa se lupiš po čelu i kažeš: "Mogao sam njega voziti a ne drugorazredni proizvod koji nije ni pravi hot hatch."

Jaka je činjenica da imaš najbolje auto te vrste pa makar ga šaltao na 2000 rpm:D
 
Član
btw. zar nikad nece prestati ova glupa i beskorisna prepucavanja, ova tema je samo postavljena da se svako izjasni onako kako on vidi situacija (neka me autor teme ispravi ako grijesim) a onda mi dodju ovi drugi i pametuju kako treci neznaju sta je jurilica i nikad neces znati...a navedeni je ocito sjedio u svim ovim autima i ima par parkiranih u garazi tako da uzima sebi za pravo pricati ovakve gluposti ! Beskorisno prepucavanje i ako vi pametnjakovici nemozete se normalno ukljucit u temu koja nije postavljeno zlonamjerno kako bi vi pokazali svoje (ne)znanje o autima bolje je preskocice i smanjite muke i nama citateljima a i moderatiroma koji odrzavaju ovaj forum. Koji nikako da dodje na svoje zbog pojedinaca koji leze u ovoj nespolenoj Bosni umjesto da budi inzinjeri i dizajneri u nekoj velikoj auto trdci ! GLUPOST !
 

JD.

Član
ZELA GTI je napisao(la):
Možda, ali na putu sretneš clija pa se lupiš po čelu i kažeš: "Mogao sam njega voziti a ne drugorazredni proizvod koji nije ni pravi hot hatch."

Jaka je činjenica da imaš najbolje auto te vrste pa makar ga šaltao na 2000 rpm:D


eh brate ode ti daleko

jel to iz licnog iskustva ? ti vozao recimo Coopera S, pa sreo Clia RS pa se lupio ....

smijesno brate... sad vec pricas o imaginarnim stvarima. hiljade i hiljade vlasnika ovih drugih auta iz usporedbe su budale sto su kupile ta auta, a ti znas bolje iako nemas nijedno od tih auta... znam ih ja dosta i niko se boga mi ne lupa po celu, ljudi kupili ono sto im se svidja i uzivaju u tome. nije ni cudo sto vlasnici takvih auta zaobilaze ovakve forume, pa i ovi sto Clia RS imaju, nisu bas tako ograniceni ko ovi sto mastaju o takvim autima
 
Član
Sumnjam da je to JD. vjerovatno ovi momci imaju parkirana ta dva auta u garazi, pa to oni isprobavaju s vremena na vrijeme !
 
Član
Pola ovih konkurenata je daleko iza Clia i na pravcu. Al ne govorim o pravcu i samom vremenu, nego o osjecaju u voznji :icon_biggrin: Balansu auta, komunikaciji upravljaca, ovjesu, rekoh ako nisi probao, ne znas o cemu pricam. Ja cu licno uzivati u voznji bilo kojeg auta, daj mi finu cesticu da gasam i to je to. Al u nekim ce to uzivanje biti jako nisko, recimo 2-3 "imaginarna" boda, a u nekim ce to biti 9-10. Meni to cini veliku razliku. A vecina od tih hiljada i hiljada vlasnika i jesu budale, ako su trazile jurilicu a kupile nesto tako sa dna klase po svim testovima. To sto oni nece da priznaju da je tako ili ne znaju da postoji bolje, to je njihov problem.
 
VR6Boki je napisao(la):
Pola ovih konkurenata je daleko iza Clia i na pravcu. Al ne govorim o pravcu i samom vremenu, nego o osjecaju u voznji :icon_biggrin: Balansu auta, komunikaciji upravljaca, ovjesu, rekoh ako nisi probao, ne znas o cemu pricam. Ja cu licno uzivati u voznji bilo kojeg auta, daj mi finu cesticu da gasam i to je to. Al u nekim ce to uzivanje biti jako nisko, recimo 2-3 "imaginarna" boda, a u nekim ce to biti 9-10. Meni to cini veliku razliku. A vecina od tih hiljada i hiljada vlasnika i jesu budale, ako su trazile jurilicu a kupile nesto tako sa dna klase po svim testovima. To sto oni nece da priznaju da je tako ili ne znaju da postoji bolje, to je njihov problem.

Covjek je sve rekao. Jasno ko dan. ;)
Nebitno je sto ko ovdje vozi i sta tvrdi. Sta vi vozite pa tvrdite je konkurencija ista kao Clio, vozili ste sva ta auta, a testovi ne pokazuju takve rezultate. Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ae4RqTW5UDU[/video]
 
Član
Mali klico je beton, ova verzija 196, kada sam vidio u gradu jednu plavu zamalo mi srce nije stalo..... Pre pre ljep...
Ali ima mi djevojka stariju verziju 99 godina i 1.2, hajd nije jak, ali mi se nikako ne svidja u voznji, ovjes je super, ali pedale, volan, mjenjac posebno, daleko je to od agilnog i zanimljivog u globalu.....
 
Član
ovo sve sto pise vecina ,to su zelje auta koja bi voljeli imat.......a jestel ikada vi vozili ta auta pa ih " osudjivali" kako idu itd?
 

JD.

Član
CHALLENGER je napisao(la):
Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

evo ja prvi da imam tog Focusa i da mi se ti nesto pocnes iza dokazivati sa tim Cliom na cesti, dao bih ti zmigavac i pustio te da prodjes... jel ti sad sta jasnije, ne bi ja zapalio svoj auto zasto me moze pratiti neko drugo auto... nije to krajnji domet ljudskog zivota... e to je jednostavno.
ti svrsavas na tog Clia, a nemozes ga imati nazalost, jebiga nije zivot igrica pa da svi mozemo kupiti auto koje zelimo

a sto se tice konkurencije, i ona se odlicno prodaje pa eto neznam sta ti sada predlazes da svi ugase fabrike i da svako ziv mora kupiti Clia jer je najbolji ?

jebiga shvatices vremenom, a do tad pusti ljude da uzivaju
 
Član
ovdje sve Jeremy Clarkson do Jeremy Clarksona, sve sami strucnjaci sve provozali sve imali, de ba reci Clio moj izbor ne hvali ga ko da je bolid formule 1 svako ima svoje misljenje i gotova prica...
 
JD. je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

evo ja prvi da imam tog Focusa i da mi se ti nesto pocnes iza dokazivati sa tim Cliom na cesti, dao bih ti zmigavac i pustio te da prodjes... jel ti sad sta jasnije, ne bi ja zapalio svoj auto zasto me moze pratiti neko drugo auto... nije to krajnji domet ljudskog zivota... e to je jednostavno.
ti svrsavas na tog Clia, a nemozes ga imati nazalost, jebiga nije zivot igrica pa da svi mozemo kupiti auto koje zelimo

a sto se tice konkurencije, i ona se odlicno prodaje pa eto neznam sta ti sada predlazes da svi ugase fabrike i da svako ziv mora kupiti Clia jer je najbolji ?

jebiga shvatices vremenom, a do tad pusti ljude da uzivaju

JD. prvo da te pitam jesam li te necim uvrijedio pa si se naljutio? Nesto licno? Sreca pa nemas Focusa, i nemam se ja tebi sta dokazivat. Ti vozis pimpovanog opela s anemicnim motorom i kojekakvim krilima, jasan mi je tvoj mentalitet. :lol: Ja ne svrsavam na tog clia ja vec vozim clia sporta i da, mogu ga imati i mogu ga tociti i mogu ga regati i mogu ga voziti, razumijes, cak i puno vise od tog clia. ;)
I ne znam samo zasto se meni licno obracas i Boki i mnogi drugi ti govore sto i ja i na kraju sta imas protiv tog clia. Ulazis u raspravu bez argumenata, iznesi argumente za auta koja favorizujes. Ajde... Ja sam iznio svoje misljenje i obrazlozio ga, imam argumente za to. Sta tu nekome smeta? Ne govorim ko sta mora i treba kupiti samo kazem ko je najbolji u toj klasi. Kupujte brate sta hocete i mozete niko vam ne brani. Jasno je i to da ne mogu biti svi najbolji i jednaki i ja tu ne vidim problem. A nista nije krajnji cilj zivota, ni tvoj pimpovani opel ni clio, ni ovo ni ono, tako da je to prazna prica o dometu u zivotu...
I cuj, necu da se svadjam i prepirem ni sa tobom ni sa bilo kime oko gluposti. Iznio sam objektivno misljenje, misljenje gurua auto moto svijeta i njegove potvrde i dokaze u vidu testova i vremena, s kojim se ujedno slazem i licno potvrdjujem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top