Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CHALLENGER je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Pola ovih konkurenata je daleko iza Clia i na pravcu. Al ne govorim o pravcu i samom vremenu, nego o osjecaju u voznji :icon_biggrin: Balansu auta, komunikaciji upravljaca, ovjesu, rekoh ako nisi probao, ne znas o cemu pricam. Ja cu licno uzivati u voznji bilo kojeg auta, daj mi finu cesticu da gasam i to je to. Al u nekim ce to uzivanje biti jako nisko, recimo 2-3 "imaginarna" boda, a u nekim ce to biti 9-10. Meni to cini veliku razliku. A vecina od tih hiljada i hiljada vlasnika i jesu budale, ako su trazile jurilicu a kupile nesto tako sa dna klase po svim testovima. To sto oni nece da priznaju da je tako ili ne znaju da postoji bolje, to je njihov problem.

Covjek je sve rekao. Jasno ko dan. ;)
Nebitno je sto ko ovdje vozi i sta tvrdi. Sta vi vozite pa tvrdite je konkurencija ista kao Clio, vozili ste sva ta auta, a testovi ne pokazuju takve rezultate. Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

Evo toliko o tvom super jakom cliu

http://www.zeperfs.com/en/duel3278-1348.htm

180ks vs 197 smijesan ishod

http://www.youtube.com/watch?v=9ndMMtDIZ4k

I tako se ti naijepis nekom polu na auto putu i otpuse te ko malo djete ;)

A evo i sa mini cooperom s

http://www.zeperfs.com/en/duel2937-3443.htm

Enormno velike razlike na stazama :D
 
Član
clio jeste dobar, ali nije porsche jbg koliko ga neki ovdje dižu...
da je nešto puno brži na pravcu od drugih nije sigurno, čak šta više mislim da bi ga polo sa DSG-om i turbom uzeo u svakom slučaju, ja sam se par puta trkao sa cliom sport 200 ks i nije me nikad uzeo, dok me je cooper S 163 ks + chip (znači oko 200 ks) fino preslušao...
možda je ovjes kod clia najbolji u konkurenciji, ali nisu ni ostala auta civare, odnosno malo ko ovdje bi znao, smio i mogao iskoristiti tu prednost clia, tako da taj osječaj malog brzog kartinga možete doživjeti u večini ovih auta...
hoću da kažem da ako neko voli opel, citroen ili vw ili ako mu se sviđa kako taj auto izgleda, neće pogriješiti i neće se kajati kad vidi clia kako neko reče :lol:
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
clio jeste dobar, ali nije porsche jbg koliko ga neki ovdje dižu...
da je nešto puno brži na pravcu od drugih nije sigurno, čak šta više mislim da bi ga polo sa DSG-om i turbom uzeo u svakom slučaju, ja sam se par puta trkao sa cliom sport 200 ks i nije me nikad uzeo, dok me je cooper S 163 ks + chip (znači oko 200 ks) fino preslušao...
možda je ovjes kod clia najbolji u konkurenciji, ali nisu ni ostala auta civare, odnosno malo ko ovdje bi znao, smio i mogao iskoristiti tu prednost clia, tako da taj osječaj malog brzog kartinga možete doživjeti u večini ovih auta...
hoću da kažem da ako neko voli opel, citroen ili vw ili ako mu se sviđa kako taj auto izgleda, neće pogriješiti i neće se kajati kad vidi clia kako neko reče :lol:

To je to ;)
 
Član
Svaki od ovih auta ima svoje
clio najbolje lezanje na dobroj cesti,atmosferac koji se vrti kao lud i naj povoljniju cijenu)31000 km
polo najbolju unutrasnjost,dsg,tsi motor ali osjecsj nije brutalan kao u cliu i izgled koji je previse diskretan dosta veca cijena od clia)39000 km
Corsa ima brutalan izgled,seriske recaro skoljke,mocan torbo motor 266 nm(na 2200 obrtaja) pri over boostu uravnotezen ovjes(cak sa 18 felgama ostaje smirena i na losim cetama)ali i ona je puno skuplja od cliao)37000 km
I svi su dobri samo zavisi sta ko preferira
Meni je najbolja Corsa (polo se i nemoze kupiti u bih).
 
Anes_mo je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Pola ovih konkurenata je daleko iza Clia i na pravcu. Al ne govorim o pravcu i samom vremenu, nego o osjecaju u voznji :icon_biggrin: Balansu auta, komunikaciji upravljaca, ovjesu, rekoh ako nisi probao, ne znas o cemu pricam. Ja cu licno uzivati u voznji bilo kojeg auta, daj mi finu cesticu da gasam i to je to. Al u nekim ce to uzivanje biti jako nisko, recimo 2-3 "imaginarna" boda, a u nekim ce to biti 9-10. Meni to cini veliku razliku. A vecina od tih hiljada i hiljada vlasnika i jesu budale, ako su trazile jurilicu a kupile nesto tako sa dna klase po svim testovima. To sto oni nece da priznaju da je tako ili ne znaju da postoji bolje, to je njihov problem.

Covjek je sve rekao. Jasno ko dan. ;)
Nebitno je sto ko ovdje vozi i sta tvrdi. Sta vi vozite pa tvrdite je konkurencija ista kao Clio, vozili ste sva ta auta, a testovi ne pokazuju takve rezultate. Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

Evo toliko o tvom super jakom cliu

http://www.zeperfs.com/en/duel3278-1348.htm

180ks vs 197 smijesan ishod

http://www.youtube.com/watch?v=9ndMMtDIZ4k

I tako se ti naijepis nekom polu na auto putu i otpuse te ko malo djete ;)

A evo i sa mini cooperom s

http://www.zeperfs.com/en/duel2937-3443.htm

Enormno velike razlike na stazama :D

Jedno je snaga na papiru, a drugo u stvarnosti. Dzaba sva snaga svijeta kad nema sasiju koja ce to prenjeti na podlogu i dati savrsenu povratnu informaciju. Mislim da 402m nije relevantno za poredjenje jer ko zna koji je auto cackan i diran, jer ovaj polo nije stock, a ja pricam o stock varijantama. Crni clio je s cro foruma i stock je.
Ajde sad da predjemo na to kojem je najveci gepek i koji je najudobniji :lol:
 

JD.

Član
CHALLENGER je napisao(la):
Ja ne svrsavam na tog clia ja vec vozim clia sporta i da, mogu ga imati i mogu ga tociti i mogu ga regati i mogu ga voziti, razumijes, cak i puno vise od tog clia. ;).

pa eto stavi nam slike tog Clia Sport, da vidimo tvoje auto

a mogao bi se prvo i predstaviti prije nego pocnes pisati po forumu, takva su pravila

eto nek pogledaju malo moderatori tvoj status

pa cemo onda pricati o autima ;)
 
JD. je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
Ja ne svrsavam na tog clia ja vec vozim clia sporta i da, mogu ga imati i mogu ga tociti i mogu ga regati i mogu ga voziti, razumijes, cak i puno vise od tog clia. ;).

pa eto stavi nam slike tog Clia Sport, da vidimo tvoje auto

a mogao bi se prvo i predstaviti prije nego pocnes pisati po forumu, takva su pravila

eto nek pogledaju malo moderatori tvoj status

pa cemo onda pricati o autima ;)

Auto ne zelim predstavljat, slike ne zelim da stavljam upravo zbog tebe i takvih kao ti. Nemam ni tebi ni drugima sto dokazivat, niti sam duzan, i pise li negdje da moram predstaviti auto. Vozim za svoj ceif i merak..
A jaro ja se predstavio davne 2007. opet si neupucen, a moderatori nek rade svoj posao. Toliko od mene, ne zelim vise raspravljati. :123:;)
 
Početnik
bgm na ovom forumu sve neki odrasli ljudi ali im je mozak jos u 14-15 god starosti...

mozete pricat sta hocete,Clio mozda i nije najbrzi nema najveci top speed,nema najbolje ubrzanje ali ima ono nesto sto protivnici nemaju... to ako ga nisam vozio nije razlog da nepisem o njemu i da ga ne hvalim,takodje i ostali...
Clio RS ima ono nesto sto Polo nikad nece imati,Clia je moguce postaviti u polozaj na 3 tocka i opet ce imat bolju trakciju nego ostali..Clio i nije stvoren za pravca i ubrzanja drugi su tu mozda bolji,ali Clio je stvoren za zavojite brdske ceste,to je njegova teritorija..

i u ostalom EVO magazin(ako pojedinci znaju sta je to) ga je svrstao na 3. mjesto sto se tice vozljivosti i uzivanja u voznji,ispred nejga su FORD GT i Ferrari F430,a iza njega su ostali Gallardo M3 Cayman itd...

Clio je jednostavno vladar staze ;)
 
Član
CHALLENGER je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Pola ovih konkurenata je daleko iza Clia i na pravcu. Al ne govorim o pravcu i samom vremenu, nego o osjecaju u voznji :icon_biggrin: Balansu auta, komunikaciji upravljaca, ovjesu, rekoh ako nisi probao, ne znas o cemu pricam. Ja cu licno uzivati u voznji bilo kojeg auta, daj mi finu cesticu da gasam i to je to. Al u nekim ce to uzivanje biti jako nisko, recimo 2-3 "imaginarna" boda, a u nekim ce to biti 9-10. Meni to cini veliku razliku. A vecina od tih hiljada i hiljada vlasnika i jesu budale, ako su trazile jurilicu a kupile nesto tako sa dna klase po svim testovima. To sto oni nece da priznaju da je tako ili ne znaju da postoji bolje, to je njihov problem.

Covjek je sve rekao. Jasno ko dan. ;)
Nebitno je sto ko ovdje vozi i sta tvrdi. Sta vi vozite pa tvrdite je konkurencija ista kao Clio, vozili ste sva ta auta, a testovi ne pokazuju takve rezultate. Ne znam JD sta pokusavas reci da je konkurencija jednako dobra kao clio, e nije, a kad bude znace se, i pusti ti to ko i gdje vozi auto i kako, dal ide na stazu ili na kafu. Ako ide na stazu bice najbrzi, ako ide na kafu doci ce sa najbrzim autom u klasi. Jednostavno je. :cool:
A normalno da je ce ovdje ljudi koji voze auta izmedju 60-100 KS biti zadovoljni bilo kojim od ovih auta, pa i najlosijim u segmentu. Ono sto Clio pruza u voznji ne pruza ni jedan auto vise iz te klase. Dokazano 1000 puta. Da pruza neko od konkurencije ljudi bi rekli, nema se tu sta kriti. Koji ce auto iz ove klase pratiti Focusa RS koji ima vise od 100 KS od Clia da vidim ...

Evo toliko o tvom super jakom cliu

http://www.zeperfs.com/en/duel3278-1348.htm

180ks vs 197 smijesan ishod

http://www.youtube.com/watch?v=9ndMMtDIZ4k

I tako se ti naijepis nekom polu na auto putu i otpuse te ko malo djete ;)

A evo i sa mini cooperom s

http://www.zeperfs.com/en/duel2937-3443.htm

Enormno velike razlike na stazama :D

Jedno je snaga na papiru, a drugo u stvarnosti. Dzaba sva snaga svijeta kad nema sasiju koja ce to prenjeti na podlogu i dati savrsenu povratnu informaciju. Mislim da 402m nije relevantno za poredjenje jer ko zna koji je auto cackan i diran, jer ovaj polo nije stock, a ja pricam o stock varijantama. Crni clio je s cro foruma i stock je.
Ajde sad da predjemo na to kojem je najveci gepek i koji je najudobniji :lol:

Ja govorim o stock autima

400m : polo 15 s. clio 15.5 s.

Kakvu ulogu igra sasija s prenosom snage na podlogu? :lol:

Valjda si mislio reci ovjes i raspodjela tezine na pogonske tockove :D

U ovom sengmentu vozila to je nebitno litraza gepekta odnosno udobnost ;)

Lija je napisao(la):
bgm na ovom forumu sve neki odrasli ljudi ali im je mozak jos u 14-15 god starosti...

mozete pricat sta hocete,Clio mozda i nije najbrzi nema najveci top speed,nema najbolje ubrzanje ali ima ono nesto sto protivnici nemaju... to ako ga nisam vozio nije razlog da nepisem o njemu i da ga ne hvalim,takodje i ostali...
Clio RS ima ono nesto sto Polo nikad nece imati,Clia je moguce postaviti u polozaj na 3 tocka i opet ce imat bolju trakciju nego ostali..Clio i nije stvoren za pravca i ubrzanja drugi su tu mozda bolji,ali Clio je stvoren za zavojite brdske ceste,to je njegova teritorija..

i u ostalom EVO magazin(ako pojedinci znaju sta je to) ga je svrstao na 3. mjesto sto se tice vozljivosti i uzivanja u voznji,ispred nejga su FORD GT i Ferrari F430,a iza njega su ostali Gallardo M3 Cayman itd...

Clio je jednostavno vladar staze ;)
Clio rs 201ks ------- Mini Cooper S 184ks
Hockenheim short 1'19"40 ------ 1'20"10
Sachsenring 1'46"79 ------ 1'47"23
Tsukuba 1'11"97 ------- 1'11"58
Clio rs 197ks ------ Mini Cooper S 184ks
Hockenheim short 1'20"50 -------- 1'20"10

http://www.zeperfs.com/en/duel3443-1348.htm
Kakva je to velika razlika izmedju ova dva auta a pogledaj razliku snage ?
 
Član
Lija je napisao(la):
bgm na ovom forumu sve neki odrasli ljudi ali im je mozak jos u 14-15 god starosti...

mozete pricat sta hocete,Clio mozda i nije najbrzi nema najveci top speed,nema najbolje ubrzanje ali ima ono nesto sto protivnici nemaju... to ako ga nisam vozio nije razlog da nepisem o njemu i da ga ne hvalim,takodje i ostali...
Clio RS ima ono nesto sto Polo nikad nece imati,Clia je moguce postaviti u polozaj na 3 tocka i opet ce imat bolju trakciju nego ostali..Clio i nije stvoren za pravca i ubrzanja drugi su tu mozda bolji,ali Clio je stvoren za zavojite brdske ceste,to je njegova teritorija..

i u ostalom EVO magazin(ako pojedinci znaju sta je to) ga je svrstao na 3. mjesto sto se tice vozljivosti i uzivanja u voznji,ispred nejga su FORD GT i Ferrari F430,a iza njega su ostali Gallardo M3 Cayman itd...

Clio je jednostavno vladar staze ;)

mozda nema toliko veze, ali pogledaj boldirano i uporedi sa naslovom teme "mala gradska sportska auta"
 

JD.

Član
CHALLENGER je napisao(la):
Auto ne zelim predstavljat, slike ne zelim da stavljam upravo zbog tebe i takvih kao ti. Nemam ni tebi ni drugima sto dokazivat, niti sam duzan, i pise li negdje da moram predstaviti auto. Vozim za svoj ceif i merak..
A jaro ja se predstavio davne 2007. opet si neupucen, a moderatori nek rade svoj posao. Toliko od mene, ne zelim vise raspravljati. :123:;)


onda si zaboravio da si stavljao slike nekakvog clia 1.4 ? :icon_rolleyes:

posteno... ne raspravljam se ni ja inace sa takvim kao ti sto se kriju iza tastature a vole pisati svasta po forumu

dodji nekad na okupljanje pa onda pricaj o mentalitetima
pozdrav ;)
 
Član
kladim se da niko iz rasprave nije provozao niti imao kontakta ni sa bilo kojim autom od navedenih
svi gledaju kojekakve 5th gear top gear citaju evo i druge magazine i prosipaju ono sto su procitali ne mora znaciti da nije tacno ali zasto tolika rasprava zar nije lakse napisati koji bi izabrali i zasto i jednostavno a ne pametovati do iznemoglosti
 
@JD : Nisam zaboravio za to, to su bili prvi dani ovog foruma i stanje je bilo drugacije. Taj neki Clio 1.4 je bio moj prvi auto i predstavio sam ga ali i ubrzo prodao, dobar je bio, kad se sjetim samo...:cool:
I nemoj tako pricati, opet grijesis, niti se skrivam iza tastature niti svasta pisem kao sto kazes. U 4 godine koliko sam clan ovog foruma nemam ni 50 postova tako da ne pisem skoro nikako, a kamo li svasta da pisem... Okupljanje, sto cu ja tu niti znam koga niti smo istomisljenici, ali otom-potom.:icon_rolleyes: Pozdrav i tebi;)
 
Član
Napisah ja, djabe pricat nekome ko ne vozi takve aute o njima i prednostima jednoga od njih... :icon_biggrin:

Anes_mo ako vec usporedjujes sa Polom, sto ne usporedjujes do kraja, nego prelazis na Minia, koji je najbolji auto poslje Clia, al opet gubi usporedne testove od Clia. Taj auto ima ovjes od stare BMW serije 3, tako je i on ispred gotovo sve konkurencije. Poredis Clia iz 2001-02, sa Polom GTI koji je predstavljen 2005-e.

I moram reci da ne vidim neku svrhu hot-hatch auta kakvi su Polo, Fabia i Ibiza. DSG mjenjac serijski, gdje je tu uzitak samog startanja auta? Meni je to licno bezveze, vozio sam neke jako brze aute sa DSGom i startao ih sve skupa mozda 3 puta. Takav auto perfektno moze startat i baba od 70 godina, koja nikad prije u zivotu nije vozila. Drzis volan sa 2 prsta a drugom rukom mozes jest smoki. A tu je i ESP bez turn OFF opcije. Hocu da vozim, ne da jedem smoki... :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top