Mala gradska sportska auta

Mala gradska sportska auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
George je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
Clio RS je oduvjek bio gospodar ove klase i tesko da ce se to promjeniti u bliskoj buducnosti, pocev od Williamsa, 172, 182, 197 i sadasnjeg modela 200. Jednostavno to je tako i konkurencija mu nije dorasla sto se tice performansi i voznih svojstava...

a što ga nasra :O šta fali Polu GTI ili peugotu 206 GTI ili ibiza cupra???
pored ova gore tri navedena nebih clia ni pogledao! ah da zaboravio sam corsu OPC :)

Nista ja nisam nasro kako ti kazes, samo ti cinjenice iznosim. Brojni testovi i usporedbe relevantnih ljudi auto sporta su rekli zasto je clio tu gospodar, vozacki stroj vrhunskih performansi auta, pravljen iz temelja kao sportski auto. Znaci da je clio i renault sport jos uvijek nedodirljiv za konukernciju. Pogledaj malo bolje, imas youtube.
To sto ti ne bi clia izabrao samo govori koliko si ne upucen u ova vozila. A polu, ibizi, corsi svasta tu fali pocev od ovjesa pa do svega ostalog. Ako ces ici u granap i na kafu s ovim autom onda mu nista fali, ali isto tako ne fali nista ni audiu 80 za te svrhe... ;)
Evo ti konkretno usporedba s tvojom famoznom corsom OPC

http://www.youtube.com/watch?v=GjL_AyuhJnc&feature=related
 
Član
1.swift-dizajn perfectan
2.gp abarth-performance nesto negotivim izgled
3.polo gti dizajn 5 cista i performance
4.ostalo;)
 
Član
ja bih u izbor uzeo definitivno clio kao broj jedan u ovom segmentu i polo kao nešto što dobro zvuči i što tek treba da se dokaže protiv clia.
Ovo su mali gradski trkači, tako da je ubrzanje po meni ocjena broj jedan, a to je kod ove dvojice identično 6,9 s.
Iako bi se polo zbog turba mogao dosta više poboljšati čipom nisam baš siguran koliko je to pametno na ovaj 1.4 motor, inače nisam pristalica tih "dječijih" nafriziranih motora, tu mi je clio draži sa svojim 2.0 plučima, ali zato hoće i potrošiti momački :D
Ovjes, odnosno držanje ceste je druga najvažnija stavka a tu je clio žestok, vozio sam ga lično i stvarno je po tom pitanju odličan, za pola kažu isto tako da je odličan, vjerovatno je dosta toga naslijedio od golfa, ali dok se ne uporedi sa cliom ne bih da nagađam.
Izgledom za moj ukus polo je čista desetka, kako svana tako i iznutra, tu bih poene definitivno dao njemu.
I cijenom su tu negdje oko 40ak hiljada, tako da bih baš volio vidjeti neki dobar uporedni test ove dvojice.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Prvi ubjedljivo Clio RS, mislim da ce ga izabrati svako ko se imalo razumije u aute i trazi jurilicu...

2. DS3,
3. 207 GTI,
4. Polo GTI,
5. Fabia RS,
6. Corsa OPC,
7. Grande Punto Abarth,
8. Swift Sport,
9. Fiesta ST,
10. Colt,
11. Yaris TS.

Ja bi ih negdje ovim redosljedom birao, da imam pare da uzmem bilo koji od ovih.

I posto ga nisi spomenuo, meni bi iza Clia, prije svih ovih bio Mini Cooper S...

:cool:u potpunosti se slazem clio sport je daleko ispred ostalih ako gledamo sportsku stranu
 

JD.

Član
CHALLENGER je napisao(la):
To sto ti ne bi clia izabrao samo govori koliko si ne upucen u ova vozila. A polu, ibizi, corsi svasta tu fali pocev od ovjesa pa do svega ostalog. Ako ces ici u granap i na kafu s ovim autom onda mu nista fali, ali isto tako ne fali nista ni audiu 80 za te svrhe...

a gdje ces konkretno ti iskoristiti ove prednosti Clia RS u odnosu na ostale modele ?

vozis po stazi svaki vikend pretpostavljam :icon_rolleyes:


sva su ova auta dobra, na kraju zavisi najvise od ukusa kupca
 
Svaki drugi vikend.. ;)
A prednosti Clia RS se koriste kako na stazi tako i van nje, znaci u gradu, van grada i svugdje. Bar je to jednostavno.
Tom logikom se nebi ni pravila sportska auta niti bi ta klasa postojala jer su razlike male, ali znacajane... Ali eto ode tema u krivom smjeru...
 
Član
JD. je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
To sto ti ne bi clia izabrao samo govori koliko si ne upucen u ova vozila. A polu, ibizi, corsi svasta tu fali pocev od ovjesa pa do svega ostalog. Ako ces ici u granap i na kafu s ovim autom onda mu nista fali, ali isto tako ne fali nista ni audiu 80 za te svrhe...

a gdje ces konkretno ti iskoristiti ove prednosti Clia RS u odnosu na ostale modele ?

vozis po stazi svaki vikend pretpostavljam :icon_rolleyes:


sva su ova auta dobra, na kraju zavisi najvise od ukusa kupca

Pa vidiš da su ovdje sve neki "REJSERI" pa im svima malo oko 200KS pod haubom, a smijem u opkladu da ih više od pola vozi auto koji ima ispod 100KS.
 
Jao jao, netko je ovdje vozio i Corsu OPC i Clio RS200 i Pola Gti, pa zna sve o tim autima...cccc... :D
CHALLENGERu: pretjeruješ sa svojom pričom o Cliju, kad provozaš sve ove nabrojane aute onda tvrdi da ne valjaju, i da su namjenjeni samo za odlazak na kavu. Do tada, ne blati nešto što nisi probao.
 
JD. je napisao(la):
CHALLENGER je napisao(la):
Svaki drugi vikend.. ;)

na kojoj stazi i s kojim autom ?

Sta ti je ba, ja uopste nemam auto, ustvari tek polazem vozacki.. hahah
Planiram kupiti dogodine nesto do 1.4 pa bice staze onda koliko volis...

Porschefan je napisao(la):
Jao jao, netko je ovdje vozio i Corsu OPC i Clio RS200 i Pola Gti, pa zna sve o tim autima...cccc... :D
CHALLENGERu: pretjeruješ sa svojom pričom o Cliju, kad provozaš sve ove nabrojane aute onda tvrdi da ne valjaju, i da su namjenjeni samo za odlazak na kavu. Do tada, ne blati nešto što nisi probao.

http://www.youtube.com/watch?v=z3e_mYY7Yr8&feature=player_embedded

Pogledaj jos jednom, i obrati paznju sta kaze ciko za clia, a sta za ostale.
Respekt ostalim autima, ne kazem da ne valjaju daleko od toga, ali clio ima bolje vozne karakteristike i dzabe sve. Nemojte pogresno shvatiti, ne pretjerujem nego iznosim cinjenice.
Relevantni ljudi auto moto sporta su to rekli tako da ja ne izmisljam nista..
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Pa vidiš da su ovdje sve neki "REJSERI" pa im svima malo oko 200KS pod haubom, a smijem u opkladu da ih više od pola vozi auto koji ima ispod 100KS.

Kad bi ovdje samo pisali oni koji vec voze jurilice i brze aute, na ovoj temi bi bilo sve skupa 5-6 odgovora. Vecina ovih koji ovdje pisu nit znaju sta je jurilica, nit ce je vjerovatno ikad i kupiti. I kad dodju do para za koje bi mogli kupiti npr. Clia Sport, uzet ce neki auto srednje klase i pjevati okolo ovo bolje, velik auto i sl. S takvima nemas puno sta ni raspravljati, ko nije imao jurilicu i ne zna voziti (jako vazna stavka), on i ne zna sta je to i zasto cijeniti takav auto. Takvim je gotovo nemoguce i objasniti zasto je Clio ovdje najbolji, mogu pogledati ove klipove i opet ce tesko shvatiti. Neke stvari treba probati, da bi ih razumio u pravom svjetlu. Nije stvar Clia samo brzina, nego i potpuna kontrola auta i uzivanje u voznji - al ne zahvaljujuci samo motoru. 80% likova ne zna voziti tako dobro pa da i Golfom uleti u krivinu tako brzo da dodje do podupravljanja (understeer) i kako onda ocekivati od takvog nekog da cijeni Cliovu mogucnost voznje pomocu lift-off oversteera :icon_question:

Opet ponavljam, fol je da takvi likovi nikad nece ni kupiti jurilicu, pa onda zasto nekoga da interesuje njihovo misljenje? Odmah iz komentara vidim da nemaju pojma o tome sta pisu i niko od njih nece znati napisati zasto je njihov favorit najbolji (da ne spominjem beze rankiranja tipa - ljepsi je). Ti "ljepsi je" uzmu samo paket opreme koji izgleda kao "brzi" model, jer im je beze davati 30% vise para za auto koji "vise trosi, tvrdji je sl" a oni ne kontaju cemu sve to sluzi...
 
Član
Boki: :icon_biggrin:

Uzeo si mi referat iz usta.:D

Mnogi ljudi ne razumiju šta je bit pravog hot hatcha. Nije sve ni u brojkama. Mislim, bitne su al onaj osjećaj koji pruža pravi hot hatch. To je magija:D Postoje neka auta koja bez obzira na godine, snagu i cijenu nude više vozačkog užitka od novijih i 100 puta skupljih auta. Takva auta su vrsta na izumiranju. Auta koja nisu napravljena prema korporacijskim kapitalitičkim pogledima.

Jedog keca ili puga 205 gti bih prije posjedovao nego 99% drugih skupljih i novijih hot hatch auta. Jednostavno, to je to.

Znam da će ovaj post shvatiti 1% ljudi koji ga budu pročitali, njima je očito ovaj post i napisan. Ostatak koji nema pojma može da promatra navedena auta na način na koji ih već promatra. Pogrešan;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top