Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
sad gledam na google-u izgleda da se prave u svedskoj, pa vjerujem da su dovoljno dobre za prosjecne zahtjeve,ako naletim na kakve komentara o gumi, javim ;)
 
Član
da napisem nesto, posto su zimi vecinom klizave i mokre ceste NEPREPORUCUJEM tigar ni najvecem dusmaninu! danas sam 2x radi njih mogao glavu izgubiti, a i kad sam se vracao s mora kisa padala i gore poslije komara prije bugojna,one krivine, sekuda je falila da neizgubim glavuu krivini, mislio sam da je mozda do uvjeta na cesti ali tek sam danas skontao da je do GUMA, fuj fuj fuj, jedva cekam da jutro dodje da ih idem mjenjat
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
kod mene je sava koja pojma nemam...ne vozim puno zimi...polako esp ukljucim i nece proklizati valjda....

ja bi rekao michellin..jbg ipak su oni najbolji proizvodjaci guma na svijetu...

gdje ti ukljucis esp? uvijek je ukljucen,mozda ga iskljucis i klizes se zimi :D
 
Član
Jel neko ima continetal, interesuje me u 195/65/15 varijatni, imam finu kombinaciju pa et jel bolja opcija od gudjera ili mišelina radi se o ts810,ts830.
I da li je bitna zemlja porijekla ovig guma recimi češka ili njemačaka, čuo sam da ove iz češke nisu kvaliteta kao iz njemačke.
 
Član
aServis je napisao(la):
Jel neko ima continetal, interesuje me u 195/65/15 varijatni, imam finu kombinaciju pa et jel bolja opcija od gudjera ili mišelina radi se o ts810,ts830.
I da li je bitna zemlja porijekla ovig guma recimi češka ili njemačaka, čuo sam da ove iz češke nisu kvaliteta kao iz njemačke.
conti ts 830 je vodeca na ADAC-ovom testu, koliko sam ja skonto, od GY UG 7+ je bolja na snijegu, ali to su sve nijanse, ja bi radje uze GY made in Njemcka :D:D nego Conti iz Ceske, ali ja mislim da ni sa jednom nemozes pogrijesit,ja bi jedino zaobiso michelin..
 
Član
Michelin je na zadnjem ADAC testu iz septembra ispred Conti ts830 i to u varijanti Alpin A4. A4 do sada nije ni bio na testovima jer je model za 2010 ali mislim da netreba bježati niti od jedne Mich, Conti ili GY sve su to vrhunske gume. Uzmi onu koja je proizvedena ove godine i koju možeš najjeftinije dobiti.
 
Član
eeddiinn je napisao(la):
Michelin je na zadnjem ADAC testu iz septembra ispred Conti ts830 i to u varijanti Alpin A4. A4 do sada nije ni bio na testovima jer je model za 2010 ali mislim da netreba bježati niti od jedne Mich, Conti ili GY sve su to vrhunske gume. Uzmi onu koja je proizvedena ove godine i koju možeš najjeftinije dobiti.

mozel druze link od tog testa, nisam nasao za ovu godinu za moju dimen(195/65 R15) ako ima...
 
Član
gad smo kod guma ja se sjeti da trebam dvije M+S pa sam evo prije 15min stavio Sportivu...prvi utisak je da je dosta tiha i dosta udobna....za dalje,cekamo snijeg :cool:

 
Top