Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
stari ima vec nekoliko sezona one dunlop 3d winter nesto u dimenziji 205/55... svuda izlazio, po planinama i skijalistima, na svakakvom vremenu i nevremenu,... prezadovoljan ;)

a kod mene kleber krisalp hp2 naprijed nove, a stare hp1 nazad... nisam nigdje zaglavio, ali po "klizavijoj" cesti ove nazad lako otkazu... a naprijed, za te pare zadovoljan, na busovacke staje, stijene, pridolce, ponijere, izlazi mali skodilak :icon_smile:
 
Član
Limpi je napisao(la):
stari ima vec nekoliko sezona one dunlop 3d winter nesto u dimenziji 205/55... svuda izlazio, po planinama i skijalistima, na svakakvom vremenu i nevremenu,... prezadovoljan ;)

a kod mene kleber krisalp hp2 naprijed nove, a stare hp1 nazad... nisam nigdje zaglavio, ali po "klizavijoj" cesti ove nazad lako otkazu... a naprijed, za te pare zadovoljan, na busovacke staje, stijene, pridolce, ponijere, izlazi mali skodilak :icon_smile:

Na ZADNJE točkove idu bolje gume, bez obzira koja ti je vuča.;)

Pogonski prednji će da izvuku kakvi god da su, ali kad guza zabaci, može biti prekasno!:cool:
 
Član
ogy jesi svjestan sta si napisao :) na zadnje tockove idu bolje gume bez obzira koja je vuca?
kako ti mislis ispraviti RWD auto kad preko nosa ode ? djaba ti zlatne gume nazad !! a kad guza klizne ako je nos na mjestu i mozes upravljati to je zabava a ne rizicna situacija :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ogy jesi svjestan sta si napisao :) na zadnje tockove idu bolje gume bez obzira koja je vuca?
kako ti mislis ispraviti RWD auto kad preko nosa ode ? djaba ti zlatne gume nazad !! a kad guza klizne ako je nos na mjestu i mozes upravljati to je zabava a ne rizicna situacija :)

Tebi je zabava, ali sam potpuno svjestan šta sam napisao.;)

<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/gSz7cm6MwH0?fs=1&hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/gSz7cm6MwH0?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
 
Član
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..
 
Član
ja se slazem sa scanerom...kad se guza zabaci lahko se izvuce al kad ti prednji kraj proklize ti si gotov...neki dan je i michellin rekao da nove gume trebaju ici nazad ali svi onri rade testove na auto putu a ne npr na nasoj karauli....sto se mene tice kod mene je prednja vuca i uvijek bolje gume stavljam naprijed...mada kod mene su 4 zimske gume u isto vrijeme kupljene i iste kvalitete i to je po meni najbolje....:icon_smile:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..

Pazi, ti imaš mnogo više iskustva sa zadnjom vučom i navikao si, a i voliš da malo bokom ulazi u krivinu.:D Ja nemam iskustva, osim kad ga namjerno tjeram da ide bokom.:D
Imao sam par situacija u kojima bih volio da sam imao novije gume pozadi. Normalan vozač sebe neće tako lako dovesti u situaciju da počne da klizi nosom, prije će mu se desiti da će mu se zadnji kraj oteti, a nemamo svi iskustva u tome. Par puta sam se izvukao iz takve situacije i ne bih volio da se opet nađem u njoj, pogotovu kad sam sa burazerom, a ispod nas provalija!
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..

Pazi, ti imaš mnogo više iskustva sa zadnjom vučom i navikao si, a i voliš da malo bokom ulazi u krivinu.:D Ja nemam iskustva, osim kad ga namjerno tjeram da ide bokom.:D
Imao sam par situacija u kojima bih volio da sam imao novije gume pozadi. Normalan vozač sebe neće tako lako dovesti u situaciju da počne da klizi nosom, prije će mu se desiti da će mu se zadnji kraj oteti, a nemamo svi iskustva u tome. Par puta sam se izvukao iz takve situacije i ne bih volio da se opet nađem u njoj, pogotovu kad sam sa burazerom, a ispod nas provalija!
prosle zime ja sa rodjakom u q7...gume bile neke nisu nesto posebno...3,6 benzin quattro a on ga na tiptronicu vozio...idemo nizbrdo kad samo prednji kraj ode i mi udarismo u snijezni nasip...

meni se takodjer jednom desilo da mi nizbrdo prednji kraj samo proklize...sreca bilo nko prosirenje pa sam nekako stao... zadnji kraj kad se zabaci bude malo i zanimljivo kao sto rece scaner...

al sve u svemu najbolje imati sve 4 gume u dobrom stanju...
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..

Pazi, ti imaš mnogo više iskustva sa zadnjom vučom i navikao si, a i voliš da malo bokom ulazi u krivinu.:D Ja nemam iskustva, osim kad ga namjerno tjeram da ide bokom.:D
Imao sam par situacija u kojima bih volio da sam imao novije gume pozadi. Normalan vozač sebe neće tako lako dovesti u situaciju da počne da klizi nosom, prije će mu se desiti da će mu se zadnji kraj oteti, a nemamo svi iskustva u tome. Par puta sam se izvukao iz takve situacije i ne bih volio da se opet nađem u njoj, pogotovu kad sam sa burazerom, a ispod nas provalija!
prosle zime ja sa rodjakom u q7...gume bile neke nisu nesto posebno...3,6 benzin quattro a on ga na tiptronicu vozio...idemo nizbrdo kad samo prednji kraj ode i mi udarismo u snijezni nasip...

meni se takodjer jednom desilo da mi nizbrdo prednji kraj samo proklize...sreca bilo nko prosirenje pa sam nekako stao... zadnji kraj kad se zabaci bude malo i zanimljivo kao sto rece scaner...

al sve u svemu najbolje imati sve 4 gume u dobrom stanju...

Pa dobro, po snijegu je OK, svi volimo drift, ali meni se desi na otvorenom putu pri brzini od 110+ km/h, krivina, i samo mi izbaci zadnji kraj!
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..

Pazi, ti imaš mnogo više iskustva sa zadnjom vučom i navikao si, a i voliš da malo bokom ulazi u krivinu.:D Ja nemam iskustva, osim kad ga namjerno tjeram da ide bokom.:D
Imao sam par situacija u kojima bih volio da sam imao novije gume pozadi. Normalan vozač sebe neće tako lako dovesti u situaciju da počne da klizi nosom, prije će mu se desiti da će mu se zadnji kraj oteti, a nemamo svi iskustva u tome. Par puta sam se izvukao iz takve situacije i ne bih volio da se opet nađem u njoj, pogotovu kad sam sa burazerom, a ispod nas provalija!
prosle zime ja sa rodjakom u q7...gume bile neke nisu nesto posebno...3,6 benzin quattro a on ga na tiptronicu vozio...idemo nizbrdo kad samo prednji kraj ode i mi udarismo u snijezni nasip...

meni se takodjer jednom desilo da mi nizbrdo prednji kraj samo proklize...sreca bilo nko prosirenje pa sam nekako stao... zadnji kraj kad se zabaci bude malo i zanimljivo kao sto rece scaner...

al sve u svemu najbolje imati sve 4 gume u dobrom stanju...

Pa dobro, po snijegu je OK, svi volimo drift, ali meni se desi na otvorenom putu pri brzini od 110+ km/h, krivina, i samo mi izbaci zadnji kraj!
namotas na suptrotnu stanu jak gas i izvuci ce te....u tim situacijama samo se ne smije paniciti pa na kocnicu pa se zavrtis ko ringispil na sred ceste...

meni se to slabije desava ko kad nemogu sranje od esp da iskljucim...
 
Član
Kod mene 4 komada tigar wintera 165/70 r13 i ja prezadovoljan, 2 vozim i leti(pozadi), naravno ne mogu se porediti sa gumama vise klase koje su po nekoliko puta skuplje, ali u svojoj konkurenciji(pre svega sava)odlicne gume;) Prave se po michelin-ovoj licenci:cool: Sad ce svi da me napljuju, znam,ali tako je :D
 
U mene su Fulda Krustall Montero...vozio 3 godine takve,potrosio i opet uzeo! Ja prezadovoljan...nikad s njima problema!:cool:
 
Top