Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
I ja sam u istoj muci, planiram nabaciti zimski setup 195/65/15 i biti rahat par godina, samo me interesuje odnos uloženog i dobivenog. Šta hoću da kažem da li se meni isplati uzimati skuplje gume ako ne prelazim puno recimo od 5 - 7 hiljada, pa da li je bolje kupiti jeftinije pa češće mijenjati ili recimo uzeti neke bolje pa malo duže, razumijem ja da su ove skuplje bolje po performansama, pa et neki bestbay :D ja sam kontao na gudjer + još prošle godine al sam se provuko sa ovim ljetnim :D al ove no way

Al evo iz mog dosadašnjeg saznanja mogu reći:

- Bolje bilo kakve zimske nego najbolje ljetne ;)
 
Član
aServis je napisao(la):
I ja sam u istoj muci, planiram nabaciti zimski setup 195/65/15 i biti rahat par godina, samo me interesuje odnos uloženog i dobivenog. Šta hoću da kažem da li se meni isplati uzimati skuplje gume ako ne prelazim puno recimo od 5 - 7 hiljada, pa da li je bolje kupiti jeftinije pa češće mijenjati ili recimo uzeti neke bolje pa malo duže, razumijem ja da su ove skuplje bolje po performansama, pa et neki bestbay :D ja sam kontao na gudjer + još prošle godine al sam se provuko sa ovim ljetnim :D al ove no way

Al evo iz mog dosadašnjeg saznanja mogu reći:

- Bolje bilo kakve zimske nego najbolje ljetne ;)

Ako imas set ljetnih guma znaci da te zimske ne deres i ljeti po meni je bolje uzeti npr ultra grip 7 jer je dosta hvale i bit miran, mada zavisi, ako si negdje u gradu ili mjestu gdje se ceste koliko toliko odrzavaju i neides daleko da te iznenadi stanje na putu mozes i neku jeftiniju varijantu moja preporuka DEBICA Frigo 2, ja sam recimo i sa debicom i savom s3 vozio po svemu i svacemu, a relativno puno po dubokom snijegu, neociscenom, nijedna me hvala Bogu nije ostavila, ali spram debice sava razocarenje...
 
sta je ovo, sad niko protekt ne vozi ;-)

Ja proslu zimu uzeo protekt (neko je na forumu tusio nove neke iz Doboja firma), jadi, proklizava kako kad ali izvuce gdje treba to je najbitnije, ali kvalitet 0, pukla mi sa strane prva, na drugoj poiskakali bubrezi, dva puta mjenjao u toku zime, na kraju dobio trevi set i on je i izdrzao mjesec dana zime i skinut je, cekao ovu zimu.....
(ps. momak od kojeg sam uzeo veoma fer, da ne bude dvosmislenih komentara, sve i jednu od tih guma zamjenio o svom trosku u sto kracem roku, jer gume su imale godinu garancije....)
 
Član
ja vozim svake zime na protektu i to sam mu i reko u svom prvom postu ako ne pati od neke dobre marke da stavi protekt.
doduse kod nas se prodaje neki talijanski sa dunlop šarom i predobar je :)
 
Član
Druze, ja sam za sebe platio UltraGrip 7+ 120KM po komadu 165\60\14 za Punta. Dvije godine vec vozim na njima,znaci ljeto-zima i jos im je sara vise od 4mm. Sad ih planiram prebacit nazad i nove uzet pred zimu i ja sretan.

Ljeti se nista ne cuju, ono kad si u krivini pa da cvile i mozes komotno vozit i ljeti ako nemas para za ljetne. Al' posto ih vozis samo zimi tebi ce trajat duze nego meni, sigurno. Predobra guma..

Aquaplaning ne poznaje nit gubis kontrolu kad predjes preko njega a naze su ceste pune rupa i to zimi zna jako da hebe stvar.

Za tebe ce sigurno malo skuplje bit zbog dimenzije gume, al' vjeruj miran si godinama. Nisam jos nasao put gdje me nije ostavio na cesti. Po ravnom mozes ic i kroz 30 cm snjega bez problema osim ako ti auto nije spusteno i zakucano za zemlju. Licno probao josh sam se zajebavao da vidim mogu li se zaglavit vjeruj nista, a nemam kontrolu proklizavanja.

Ljeti uopste nije bucna nit je osjetis, svakako da je bolje imat dva seta guma za godisnja doba al' ko nema para ovo je odlicna varijanta. Od mene same pohvale kako se ponasa zimi, na snjegu ledu, kisi, aquplaning itd
THE BEST.. :) :)
 
Član
na dzipu bf goodrich winterslalom,guma savrsena za snijega,leda,kise...grabi bez lanaca svuda,doduse sa ukljucenim 4WD pogonom,al opet...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra
prije bile neke protekt,slovenske,sa michelinovom sarom,onako,srednja zalost,trose se strasno kad nema snijega
 
e raja da i ja nesto kazem, proslu zimu sam ostao na ljetni i nikad vise, prije sam imao barum polaris 2, nije losa, a ove godine vidim dosta auta sa nekim amerika gumama...zna li iko ista o njima....par ljudi sam pitao sto ih imaju i samo hvale.........evo link pa pogledajtehttp://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/america-185-60-r14-slc-202-82t-m-s-9631
sta vi mislite o ovome?
 
Član
manojlo111 je napisao(la):
e raja da i ja nesto kazem, proslu zimu sam ostao na ljetni i nikad vise, prije sam imao barum polaris 2, nije losa, a ove godine vidim dosta auta sa nekim amerika gumama...zna li iko ista o njima....par ljudi sam pitao sto ih imaju i samo hvale.........evo link pa pogledajtehttp://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/america-185-60-r14-slc-202-82t-m-s-9631
sta vi mislite o ovome?

Kako sam ja cuo za te America gume, prica je slijedeca:
Znamo da veliki proizvodjaci guma imaju takodje neke svoje dobavljace sto pod njihovom markom proizvode gumu, e sad nakon raskida ugovora ta firma je nastavila proizvoditi jos gume iste samo pod drugim nazivom, e sad da li je to tacno ja ne znam ali znam ovo:
ta guma je jeftina i nova i bolja je od starih guma koje su vecinom na autima i naravno da ih hvale kao sto se svaka guma hvali cim se stavi na auto

Ja licno na golfu imam pirelli winter carving i guma je stvarno dobra,
dok otac na kadetu ima sava s3 koja je isto ''dobra'' dok je nova i dok je ima heheh
 
Član
edoze je napisao(la):
...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra

Jbt kod vas je ta guma 54km, a kod nas 70 km, i ako se kod nas proizvodi i nema carine, transporta i sl...:icon_confused: Koja je to logika:icon_confused: To je isto kao i za najlepse zelje cokolade....
 
Član
dellas je napisao(la):
edoze je napisao(la):
...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra

Jbt kod vas je ta guma 54km, a kod nas 70 km, i ako se kod nas proizvodi i nema carine, transporta i sl...:icon_confused: Koja je to logika:icon_confused: To je isto kao i za najlepse zelje cokolade....

Mnoge stvari su jeftinije u BiH nego u Srbiji, a proizvode se u Srbiji. Logike nema, novinari su jedno vrijeme pokušali da vide zašto i odmah zataškani. Niko ne zna, osim, možda, Miškovića.:D
 
Član
dellas je napisao(la):
edoze je napisao(la):
...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra

Jbt kod vas je ta guma 54km, a kod nas 70 km, i ako se kod nas proizvodi i nema carine, transporta i sl...:icon_confused: Koja je to logika:icon_confused: To je isto kao i za najlepse zelje cokolade....

u zenici je union commerce navodno uvoznik za BiH,pa je povoljnije...al opet,nema logike osim da vas neko zestoko guli :lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
dellas je napisao(la):
edoze je napisao(la):
...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra

Jbt kod vas je ta guma 54km, a kod nas 70 km, i ako se kod nas proizvodi i nema carine, transporta i sl...:icon_confused: Koja je to logika:icon_confused: To je isto kao i za najlepse zelje cokolade....

u zenici je union commerce navodno uvoznik za BiH,pa je povoljnije...al opet,nema logike osim da vas neko zestoko guli :lol:

Guli,guli...i to kao mlade majmune....jbg, sta mi obicni ljudi mozemo, jedino da placemo;)
 
hehe, ja platio tihar hitris 185-60-14. 61 markicu......hehe
a koje zimske uzeti u toj dimenziji.......nebi neke skupe jer nekoristim auto puno po snijegu i ledu......nesto cisto kad zatreba da me ne ostavi na cjedilu
 
Top