Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Za zimu u garaži čeka Nokian WR G2 (pošto je standardna ugradnja u porshea..dobra je i za Octaviu :D )

Prošla zimska sezona uzete nove...pokazale se odličnim izborom. Aquaplaning,snijeg,led,suho-mokro,buka,handling...za 5 :cool:
Čak isprobal jel drže na 2 glave (H dimenzija :D )

ugl. samo riječi hvale za njih...btw kolege mi jako hvale Savu S3 i GY ..al odlučil sam se za Nokian (najbrža guma na svijetu :lol: ) i za sad ispalo sve dobro..

evo kak je bilo malo snijega...sama ledana na -3..i snijega ko u priči :icon_eek:
http://www.youtube.com/watch?v=T_gtmMFQSqA

a onda u centar grada..

http://www.youtube.com/watch?v=59gMLOzcMt0
 
Član
manojlo111 je napisao(la):
hehe, ja platio tihar hitris 185-60-14. 61 markicu......hehe
a koje zimske uzeti u toj dimenziji.......nebi neke skupe jer nekoristim auto puno po snijegu i ledu......nesto cisto kad zatreba da me ne ostavi na cjedilu

moja preporuka za tu dimenziju a nije skupa Debica frigo 2, imao je na nexii i bile extra ;)
 
Član
u mene proslu zimu bila Fulda Kristall Montero 2 odlicna sad cemo vidjeti kako ce se pokazati ove zime.made in france:D gurao sam snjeg sa njome nije se bunila za moje potrebe odlicna;)
 
Član
Vozio sam Savu S3 i Tigar winter, za zimu su solidne po snijegu mislim, na kiši su katastrofa obje gume, jad i čemer...a opet koliko para toliko muzike ...

nisam znao da je GY UG7 u dimenziji 195/65/15 oko 130-140 Km, po meni to je onda best buy, jer ako za savu u toj dimenziji daš oko 100 KM i tigar tu negdje pa jebo 30-40 Km po komadu to je smiješna suma ...

Moj vulkanizer mi hvali neku gumu America..ko dobra pravo i policija vozi na njima, za ljetnu 205/55/16 mi traži 110 KM po komadu???? Zna li ko šta o ovome?
 
e pa to ja pitam isto.......kazu da su se zimi pokazale dobre.
ja sam isceprkao da je brend amerika u vlasnictvu continentala
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
dellas je napisao(la):
edoze je napisao(la):
...na maminom auteku tigar,onako,nije lose,54KM komad s montazom u 165/70R13...za te pare extra

Jbt kod vas je ta guma 54km, a kod nas 70 km, i ako se kod nas proizvodi i nema carine, transporta i sl...:icon_confused: Koja je to logika:icon_confused: To je isto kao i za najlepse zelje cokolade....

Mnoge stvari su jeftinije u BiH nego u Srbiji, a proizvode se u Srbiji. Logike nema, novinari su jedno vrijeme pokušali da vide zašto i odmah zataškani. Niko ne zna, osim, možda, Miškovića.:D

Jedna ispravka, sadasnja cena wintere kod nas je 90km u toj dimenziji, znaci skoro duplo skuplje, nisam verovao juce kad videh...:icon_rolleyes:
 
Član
elmo je napisao(la):
Vozio sam Savu S3 i Tigar winter, za zimu su solidne po snijegu mislim, na kiši su katastrofa obje gume, jad i čemer...a opet koliko para toliko muzike ...

nisam znao da je GY UG7 u dimenziji 195/65/15 oko 130-140 Km, po meni to je onda best buy, jer ako za savu u toj dimenziji daš oko 100 KM i tigar tu negdje pa jebo 30-40 Km po komadu to je smiješna suma ...

Moj vulkanizer mi hvali neku gumu America..ko dobra pravo i policija vozi na njima, za ljetnu 205/55/16 mi traži 110 KM po komadu???? Zna li ko šta o ovome?

Kakva crna America... joj ovih nasih vukanizera majko draga...

Raspitaj se Ultragrip 7+ za tvoju dimenziju koliko dodje.. Rahat ces bit godnama, cijena super ili Wredestein Snowtrack 3
 
Član
prosle godine u ASD-u GY UG7+ 195/65 R15 bile 119km komad kolko se sjecam, bila akcije nje i save s3 valjda i ove god bude tako :D:D
 
Član
Grga je napisao(la):
prosle godine u ASD-u GY UG7+ 195/65 R15 bile 119km komad kolko se sjecam, bila akcije nje i save s3 valjda i ove god bude tako :D:D
Ako bude, ja kaparišem 4 komada i pravim zimski setup, a kasnije ljeti GY f1 setup :icon_smile:
 
Član
aServis je napisao(la):
Grga je napisao(la):
prosle godine u ASD-u GY UG7+ 195/65 R15 bile 119km komad kolko se sjecam, bila akcije nje i save s3 valjda i ove god bude tako :D:D
Ako bude, ja kaparišem 4 komada i pravim zimski setup, a kasnije ljeti GY f1 setup :icon_smile:

sad je 122km u asd ta dimenzija
 
Član
ev u asd-u sava s3 97km, debica frigo 2 78km, GY 122km, dimenzije 195/65 R15, izasle su cijene guma i u makbelu na stranici
 
GOLF TZ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
pusti te testove i staze bla bla ja govorim za stvarnost kad ti auto preko nosa ode isus bog ga nece ispraviti kad osjetis da gubis zadnji kraj smanjis brzinu i kontrom se vracas na pravu putanju a djaba ti sve kontre svijeta ako prednji kraj nema gripa..

Pazi, ti imaš mnogo više iskustva sa zadnjom vučom i navikao si, a i voliš da malo bokom ulazi u krivinu.:D Ja nemam iskustva, osim kad ga namjerno tjeram da ide bokom.:D
Imao sam par situacija u kojima bih volio da sam imao novije gume pozadi. Normalan vozač sebe neće tako lako dovesti u situaciju da počne da klizi nosom, prije će mu se desiti da će mu se zadnji kraj oteti, a nemamo svi iskustva u tome. Par puta sam se izvukao iz takve situacije i ne bih volio da se opet nađem u njoj, pogotovu kad sam sa burazerom, a ispod nas provalija!
prosle zime ja sa rodjakom u q7...gume bile neke nisu nesto posebno...3,6 benzin quattro a on ga na tiptronicu vozio...idemo nizbrdo kad samo prednji kraj ode i mi udarismo u snijezni nasip...

meni se takodjer jednom desilo da mi nizbrdo prednji kraj samo proklize...sreca bilo nko prosirenje pa sam nekako stao... zadnji kraj kad se zabaci bude malo i zanimljivo kao sto rece scaner...

al sve u svemu najbolje imati sve 4 gume u dobrom stanju...

Pa dobro, po snijegu je OK, svi volimo drift, ali meni se desi na otvorenom putu pri brzini od 110+ km/h, krivina, i samo mi izbaci zadnji kraj!
namotas na suptrotnu stanu jak gas i izvuci ce te....u tim situacijama samo se ne smije paniciti pa na kocnicu pa se zavrtis ko ringispil na sred ceste...

meni se to slabije desava ko kad nemogu sranje od esp da iskljucim...

inace mu je vin dizel amidzic iz slavinovica,hehehehehe
 
Top