Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Nadam se da tema nije dupla, gledao sam na pretrazi pa ne nadjoh nista slicno :icon_biggrin:, posto nam "uskoro" slijede zimske gadosti i kupovina dvije zimnjace(barem kod mene) da malo podijelimo iskustva sa zimskim gumama..
Ako nest nije ok s temom, nek se brise ;)
Et ja cu iznjet svoja iskustva malo kasnije, kratak sad s vremenom
POzz
 
Ja sam prosle godine kupio 4 gume: Good Year Ultra Grip 7+, i prezadovoljan. Drze odlicno i na snijegu i ledu. A cijena bila na nekom popustu u ASD-u 100KM /komad (za 14" 175/65).
 
Član
Michellin Alpin imao ih na Astri mada sam komad jedan platio oko 120€ a bila 15" nikad nista bolje nisam ni imao od te gume niti se vozio na nekoj boljoj
 
Član
michelin alpin kako kolega rece najbolje moguce zimske gume kostaju ali neka su 2-3 sezone si dobar na njima.
ali ako nisi neki pilot i oces dobre gume za malo para kupi zimski protekt i miran
 
Član
Ja sam na starom autu vozio na savi s3 i debic-a frigo 2 185/65 r14 i sada(proslu zimu) na pugu sava s3 i podobro me razocarala sava, sta sam svasta preguro sa debicom po kakvom snijegu i putevima ocekujuci tako od save ostao sam razocaran, ima tu i drugih faktora ali ja nisam zadovaljan sa s3.. Ove godine planiram aBd uzet GY UG7 ako nebudu "puno" skupe, nesjecam se prosle godine koliko su bile, cini mi se oko 119km komad 195/65 R15. Posto tako cesto zimi ciste cestu u mom selu isplati mi se dati malo vise para takoda.. ako uspijem naci slike postavit cu zimske gadosti od prosle godine :D
 
Član
kod mene je sava koja pojma nemam...ne vozim puno zimi...polako esp ukljucim i nece proklizati valjda....

ja bi rekao michellin..jbg ipak su oni najbolji proizvodjaci guma na svijetu...
 
Član
GY UG imao na astri-prezadvoljan... na petici S3 jednom rjecju smece... namjeravam kupit od Michelina nove Alpine 3D, znal ko sta za njih
 
Član
Meni najbolja zimska guma je Goodyear Ultra Grip 7+, extra na snijegu, bljuzgavici, kisi, prava guma za zimske uslove, mekana. U mojoj dimenziji 195/65 R15 su bile 135KM po komadu. A i na ADAC-ovim testovima je uvijek u vrhu. Zimska guma nikad nije skupa koliko znaci u zimskim uvjetima.
 

Prilozi

  • Ultra_Grip_7.jpg
    Ultra_Grip_7.jpg
    70 KB · Pregleda: 11
Član
elvis00 je napisao(la):
Meni najbolja zimska guma je Goodyear Ultra Grip 7+, extra na snijegu, bljuzgavici, kisi, prava guma za zimske uslove, mekana. U mojoj dimenziji 195/65 R15 su bile 135KM po komadu. A i na ADAC-ovim testovima je uvijek u vrhu. Zimska guma nikad nije skupa koliko znaci u zimskim uvjetima.
ta je dimenzija i kod mene, valjda budu malo jeftinije ove godine heh, ma radje bi debicu uzeo nego savu
a de mi reci kakva je po dubokom(neociscenom) snijegu ako si imao priliku vozit?
 
Član
kupio prosle godine hankook w430, malo me je nosala po snijegu u nekih trenutcima ali sve u svemu zadovoljan sam bio, stari ima semperit na autu i nekako prevrda mi je guma i sa njom nisam zadovoljan..
 
Član
S3 godinama nisam imao izbora (bile gratis) :cool: Slazem se da su smece apsolutno ali za koju godinu necemo imati potrebe za boljim ;)
 
Član
Savu S3 godinama uzimam na svako auto za zimski rezim meni dobre :icon_smile:
Za snijeg super,po klizavom onak i nisu nesto al uglavnom nisam nigdje osto da nisam uzaso cak ni sa 190 sa zadnjom vucom nova sava i ide bez problema :D
 
Top