Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Grga je napisao(la):
sto se tice zimske gume ljeti, zbog svoje mekoce, a pogotovo kad je asfalt vruc strasno brzo se trosi i gazni koga cine lamele moze lako pocet da se raspada. sto se tice kocenja sa zimskim ja vjerujem da je bolje nego sa ljetnim, jer su mekse, mada vise je tu stvar vozaca i auta..

ma ni blizu oci moj elijepe :icon_rolleyes:
 
Član
Mozda ce me neko pogresno shvatiti za ovaj post al eto.Davno sam prestao uzimati M+S gume.Za ljeta uzimam nove ljetne i za svako auto koje uzmem imam set alu feluga za ljeta.A za zime na celicne feluge namontiram nove protekt gume i citavu zimu se pentram bez problema tamo gdje pojedinci na nove zimske stavljaju lance.
Protekt guma je u principu duplo jeftinija od nove zimske a vecina se radi od skoro ciste gume tako da bez ikakvih problema slusa koliko toliko i na ledu.
A najbolja je na zadnjem pogonu.Nijedan auto sa zadnjom vucom neide ni na jednoj gumi kao na protektu.
Jutros sam uzeo za dva auta gume i evo cijene orjentacije radi.
195/65/15 - 60km sa montazom i balansiranjem komad
175/70/13 - 40km sa montazom i balansiranjem komad.

Ja ovako radim vec 9 godina i NIKAD nisam naisao na problem tipa nemoze izac i stavljam lance.Dok su mi se takve stvari sa M+S gumama desavale.
 
Član
e i to je dobra solucija,ja sam kupovao sve 4 protekt ali ja imam problem kad me nesto zaboli u glavi pa nategnem auto 2 glave....a protekt to naravno ne voli,i nikad nisam imao protekt a da ne trese na +150kmh.....da napomenem da dosta putujem otvorene voznje,znaci kad nema snijega ocu da vozim kao da je ljeto,i u krivinu a i po pravcu,na zalost to protekt ne moze izvesti.ali da ide po snijegu,ide brate.....meni ostala 2 kom od prosle godine,stavio ih nazad a nove naprijed,...ove godine dokrajcim protekt i nadam se da nece vise na moj auto dok god koristim auto toliko na ovorenoj cesti.
 
Član
-Suki- je napisao(la):
e i to je dobra solucija,ja sam kupovao sve 4 protekt ali ja imam problem kad me nesto zaboli u glavi pa nategnem auto 2 glave....a protekt to naravno ne voli,i nikad nisam imao protekt a da ne trese na +150kmh.....da napomenem da dosta putujem otvorene voznje,znaci kad nema snijega ocu da vozim kao da je ljeto,i u krivinu a i po pravcu,na zalost to protekt ne moze izvesti.ali da ide po snijegu,ide brate.....meni ostala 2 kom od prosle godine,stavio ih nazad a nove naprijed,...ove godine dokrajcim protekt i nadam se da nece vise na moj auto dok god koristim auto toliko na ovorenoj cesti.

Ja zimi neidem van grada nigdje.Najcesce moje relacije nikako skoro ne ciste jer su ulice uske tako da mi je protekt idealna solucija.I jest nevoli nikako otvorenog puta jer on drzi do 120 km/h.
 
Član
Sto se tice zime protekt nabacim i opleti, kad sunce grane skidaj i cao. Em su jeftine, dobre, grabe po snijegu, ledu kisi ma vazda:lol: jedino sto izleti bugreg u sekundi i s bubregom i bez tresu preko 150+ pa cak neke i na 110+. Al za zime ko ne gazi na otvorenom putu ubile se. I prvo i posljednje pravilo imati set zimskih za zime i par setova ljetnih za ljeto trose se nekako kad sam raspolozen to je cudo:lol:
 
Član
aServis je napisao(la):
Jel neko ima continetal, interesuje me u 195/65/15 varijatni, imam finu kombinaciju pa et jel bolja opcija od gudjera ili mišelina radi se o ts810,ts830.
I da li je bitna zemlja porijekla ovig guma recimi češka ili njemačaka, čuo sam da ove iz češke nisu kvaliteta kao iz njemačke.
Jel iko imao ove continental ts830 češke i kako su se pokazale;)
 
Član
Ljudi jel ima ko neku preporuku koje gume da uzimam???
Planiram sutra kupovati gume za zime pa ni sam ne znam sta uzeti???
Citam textove i ispade protekt odlican ali opet nebih da rizikujem......
 
Sad se malo filozofira o gumama,svako ima razlicito misljenje,sto je i bilo za ocekivati,jer ne vozimo svi ista auta,niti vozimo istim nacinom voznje,ali sve u svemu mislim da je pozeljno kupiti NOVU zimsku gumu,ma ko da je napravio.Iskreno mislim da su sava i tigar sasvim solidne gume i da apsolutno nema potrebe za nekim skupljim.Ljeti se vozi na nizim profilima i svi traze polovne,stare i po 8-9 godina kojima je "sara tek pocela rasti",a zimi nam ,zamisli,ne valja nova sava...e jbg.
 
Član
moja preporuka za low cost gume je debica frigo 2, meni je bolja od save s3 visestruko..
Ako budete kupovali gume, raspitivali se za cijene i sl. napisite ovdje..;)
 
BHT Ovisnik
ja sam mislio sebi uzet protekt za zime,al kaze mi vulkanizer da mi to ne preporucuje ako se malo vise vozam,izlazim na autoput i sl.,kaze dobra je ona za npr. za golfa 2,tko voza samo ovako i između gradova,al nije za brzine preko 120,kaze bolje skupi jos love pa radije uzmi savu
 
Član
cini mi se da aServis prosle god, uzimao conti t830, pa druze ako procitas post napisi kako si zadovoljan:icon_smile:
 
Član
CONTI T830 su vrhunske gume samo se brzo trose... ja sam planirao uzimati GY UG 8 svi ih hvale valjda su dobre... ma koju god uzmes novu neces se pokajati samo je pitanje koliko traje...
 
Top