Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Mislim da je testirao alpine a4 autozeitung pa tu se neki mogu naći testovi, nemam link kao najbolja zimska trenutno.
 
Član
ja sam imao S3 sve 4 na prvom e30 323i i vozio ih samo zimi,3 god mi bile i nisam nikad u zivotu bio zadovoljniji sa M+S gumama....ali bile su sve 4 made in SLo....jedva sam ih nasao....pune radnje bile poljskih,u 3 radnje sam jedva skupio 4 gume.
samo da napomenem da sam tad zivio u Mrkonjicu :D :D
 
Član
ajd ljudi ako bude ko sta kupovao od guma nek nam napise dimenziju i cijene..
negdje na sickom valjda ima firma prodajem i gume GY 108km ,Conti Ts830 104Km bez pdv-a u dimenz 195/65 R15, barem sam tako cuo ili procitao(nesjecam se vise :D)
 
A vi ste ubijedjeni da su M+S gume za cijelz godinu? Nista vam ne govore nazivi lupam Sava ESKIMO, Tigar WINTER1, Michelin ALPIN itd itd, Ne bi da bude da se pravim pametan ali sam mislio da su ljudi do sada skontali sta zna M+S a sta znaci AS guma. Ko nezna evo, M+S=Mud+snow= Blato i snijeg AS-All Season-Ili ti ga ljeto zima proljece jesen kad god pozelis. Bolje vozati Ljetnu savu i zimsku savu kad to treba nego Michelin Alpin citavu godinu, Mjesavina nije ista, ljeti sa zimskom gumom produzava se zaustavni put, smanjuje trakcijam povecava buka i naravno bespotrebno se vise trosi. Tako da je i usteda veca sa dva para nego sa jednim. Pozdrav
 
Član
FallenAngel je napisao(la):
A vi ste ubijedjeni da su M+S gume za cijelz godinu? Nista vam ne govore nazivi lupam Sava ESKIMO, Tigar WINTER1, Michelin ALPIN itd itd, Ne bi da bude da se pravim pametan ali sam mislio da su ljudi do sada skontali sta zna M+S a sta znaci AS guma. Ko nezna evo, M+S=Mud+snow= Blato i snijeg AS-All Season-Ili ti ga ljeto zima proljece jesen kad god pozelis. Bolje vozati Ljetnu savu i zimsku savu kad to treba nego Michelin Alpin citavu godinu, Mjesavina nije ista, ljeti sa zimskom gumom produzava se zaustavni put, smanjuje trakcijam povecava buka i naravno bespotrebno se vise trosi. Tako da je i usteda veca sa dva para nego sa jednim. Pozdrav

sta je tebi sad,ko iza sna?
 
Član
m+s , moze svuda, vecini naroda je tako :D a sumnjam da sada ovdje vecina misli da su ms "cjelogodisnje" gume....

ja malo i pozelio zimske, barem ne gledam hocul strugnut "felgom", imaju vise mesa, mekse... a stavljam ih sa prvim vecim zahladjenjem, mrazom... :icon_smile: ali trebam vidjet hocel i kako ce stari kleber( zvucno ime nema sta), drzat, proslu zimu je zezao malo...
 
Član
kod mene su ljetne genal tire altimax hp, nisu lose uopte, ali dok je kisa ili jos gore ona kisica sto samo pomogne da cesta bude masna i nisu bas, pa sam i ja pozelio zimulja hehe
 
Član
sta ste toliko navalili na GOODYEAR UG7 , pa najvise guma dolazi iz savine i debicine fabrike. 205/55R16 je slovenia. neka velika razlika u kvalitetu gume od save? nevjerujem. mozda samo drugacija sara pa bolje grabi. ko vozi i savu i goodyear ljeti vidjece da za 15-20 hiljada vise nema gume. za razliku od njih tigar predje duplo vise al je plasticna i klizava uzas.
 
Član
ma sto se save tice, meni je jedino dobra po snijegu,ostalo nigdje je nema, ako je bljuzgavica jebaji ga, ja jedino mogu pricat o savi i debici frigo 2, jer sam vozio obje i kao sto sam vec rekao debica mije 50puta bolja bila.. sto se tice zime i zimskih uvjeta, dzaba svemirska guma ako neko nezna vozit po tom snijegu,ledu i sl. a pogotovo ako se neko uzda u abs i slicno.. i nemojte ljudi da sad ova tema ode u bananu u prepricavanje iskustava i necijih misljenja, nego pisimo vlastita iskustva s gumurinama.
pozz
 
Član
Pa kakva je logika uzimati savu zato što "odlično" drži na snijegu kada svi znamo da od 5 mjeseci koje smo obavezni imati zimsku opremu u zadnjih godina bude 15-tak dan snijega. Po meni je bolje uzeti gumu koja je dobra po mokrom kolovozu. Sava je redovno nepreporučljiva a bodove gubi na mokrom i suhom kolovozu. Mislim da je i smješno porediti S3 i GY UG7 iako dolaze iz iste fabrike. To je kao da porediš prijeratni Marlboro sa Drinom i kažeš ista cigara iz iste je fabrike.
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
kod mene je sava koja pojma nemam...ne vozim puno zimi...polako esp ukljucim i nece proklizati valjda....

ja bi rekao michellin..jbg ipak su oni najbolji proizvodjaci guma na svijetu...

samo malo druze kako mislis ukljucis esp? koristim michelin alpin sasvim zadovoljan ali sad planiram da kupim NOKIAN zimske jer drug ima na autu i isto su extra
 
Član
alo ljudi nije fora u snijegu nego u temperaturi.....meni samo nije jasno kako neko moze voziti novu M+S gumu kad je temp izna 20+...imate li vi ikakvog osjecaja na volanu i icemu....to je NEUPOTREBLJIVO....niti koci niti skrece...
otkad vozim imam 2 seta guma i feluga M+S i cisto ljetne gume.....ma smijesno je uopste da probavam koristiti setup u pogresno godisnje doba....bez obzira jel ima snijega ili ne....
svaka druga solucija od 2 seta guma je pogresna i samo zavaravanje samog sebe....

ruku na srce ko vozi kao moj cale (on to polako pa kad stigne stigne) moze da vozi i na slikovima cjelu godinu bez obzira na uslove na cesti.....:cool:

ja govorim o koliko toliko zadrzavanju performansi auta u svim godisnjim dobima,znaci na suvom zimi i ljeti,na mokrom zimi i ljeti....snijeg je snijeg,to je vec nesto drugo....ali vidim da se pojam zimska guma veze samo za snijeg sto nema veze sa zivotom.... temperaturna granica preklapanja performansi zimske i ljetne gume je nekih 7stepeni.....sto je niza temp zimska guma je bolja sto je visa temp ljetna je bolja....i potpuno je besmisleno tvrditi i misliti suprotno.....
 
Član
sto se tice zimske gume ljeti, zbog svoje mekoce, a pogotovo kad je asfalt vruc strasno brzo se trosi i gazni koga cine lamele moze lako pocet da se raspada. sto se tice kocenja sa zimskim ja vjerujem da je bolje nego sa ljetnim, jer su mekse, mada vise je tu stvar vozaca i auta..
 
Član
Mislim da nisi u pravu, zimska guma nikada neće u ljetnim uslovima zakočiti kao ljetna, nebitno što je mekša. Ona može samo da cvili ali da koči ni pod razno.
 
Top