Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zar se nemoze normalno vrsiti diskusija bez svadje na ovom forumu ?
Trebamo li odma za vratove ko je upravu :icon_question:
 
Član
nove i treba porediti to sto mi zaostajemo je nas problem (retro tipovi:D).....eto znaci da su dizeli neisplativi objektivno ljudi napravili...tj. svejedno je u najmanju ruku...svi su subjekitvni i svi pisu na osnovu svojih afiniteta bez da prave objektivno poredjenje kao u testu ...ajd ipak da pravimo anketu , da se dizeli probaju da izvade :D
 
Član
Ja im napisem razlike u cijeni novih automobila... i koliko je isplativije na pocetku uzet benzin... onda kasnije napisu meni trosi 5L kad ga cepim... itd...:icon_question::icon_question:

:123:
 
Početnik
Cjelo jutro sam vozio fabiu Sdi sa ukljucenom klimom nijednom potrosnja nije spala ispod 7,1 najcesce je bilo 8,4,i penjala se do cak 9.1l...I to sve ajmo rec stedljive voznje znaci bez gazenja bez cijepanja,sa voznjom po ogranicenjima..To je znaci mjesovite voznje..I eto toliko o tih 4 ili 5 litara po gradu,NIJEDAN ali nijedan dizel to nemoze..Nekazem da bi benz manje potrosio ali tako je..I da Fabia je 2002g sa 120 xxx na satu...Potpuno ispravna
 
Član
Meni Insignia trosi 7.7 po gradu a Vectrom i Peugeotom odem u Sutomore i vratim se(1180Km) sa tankom goriva.
cca60 lit nafte
;)
 
O ljudi Boziji, ovo je jedna veoma diskutabilna i "siroka" tema, o kojoj se moze raspravljati danima! Sve je stvar licnog izbora! Mislim da clanovi ovog foruma(vecina, casti izuzetcima) nisu dovoljno kompetentni da raspravljaju na ovu temu jer je izrazena velika privrzenost samo jednom, i ne gleda se realno, nego ko sta voli ko sta vozi to i hvali! Imam dva dizela i dva benzinca na plin, i uporedjivati dizel i plin nema potrebe, jer sama cijena, to jest da je plin upola jeftiji govori o svemu, sto nije slucaj ako uporedimo benzin i dizel! Opet pitanje potrosnje, i to je diskutabilno, svaka cast vama ako spustate benzince na 5,6 litara, ne znam tesko da mogu u to da povjerujem, ali i ne mogu da tvrdim suprotno jer se nisam susretao s tim automobilima i motorima! A iako je istina pretopostavljam da je to neka penzionerska voznja, ali ko vozi benzica sumnjam da moze tako da vozi:)! Razlika izmedju dizela i benzinca jest odstupanje od te neke prosjecne potrosnje, da se gaze i jedan i drugi, benzinac ce sigurno vise uzet, to mogu po pare sa svakim! I ne znam cemu dalja rasprava, jer sve se svodi na isto, vrti su u krug, iz supljeg u prazno! Samo tako neke lovacke price, o nekim malim potrosnjama, ne znam! Moja C klasa 1.8 90kw 99', ne ide ispod 12l plina, samo preko ako se gazi! Kontam da benzina jedno 10, i sumnjam da moze manje! A u ostalom svako auto ce potrositi ako se stisce bez obzira sta je!
 
Član
Meni Benga trosi 11 gradske...ali ga nebi mjenjao ni za jednog dizla...da mi stekce i gledam mjenjac kako se trese...a to je stvar navike,ukusa,ko sta voli itd...et'neko napisa da voli vise zvuk dizela...znaci ko sta voli....beze tema...a kad bi se realno govorilo o isplativosti...s obzirom da ogromne kilometre prelazim sa razlicitim autima..definitivno dizlo...a ima i jos bolja opcija,plin... znaci opet stvar izbora :)
 
Član
Lija je napisao(la):
Cjelo jutro sam vozio fabiu Sdi sa ukljucenom klimom nijednom potrosnja nije spala ispod 7,1 najcesce je bilo 8,4,i penjala se do cak 9.1l...I to sve ajmo rec stedljive voznje znaci bez gazenja bez cijepanja,sa voznjom po ogranicenjima..To je znaci mjesovite voznje..I eto toliko o tih 4 ili 5 litara po gradu,NIJEDAN ali nijedan dizel to nemoze..Nekazem da bi benz manje potrosio ali tako je..I da Fabia je 2002g sa 120 xxx na satu...Potpuno ispravna

Nema šanse ovoliko da ide prosječna potrošnja normalne kombinovane vožnje...možda si gledao trenutnu potrošnju po bordu koja varira iz sekunde u sekundu...;)
 
Početnik
Ne ne,pa nisam lud da neznam sta je sta,sta je trenutna sta prosjecna..E pa vjeruj da ima sanse ;)
 
Član
Ajmo otvoriti glasovanje kao sto neki vec rekose,dakle na pitanje sto je ekonomicnije,dizel ili benzin
Sto bude imalo vise glasova tako je i tocka na temu bez ikakve rasprave o tome koliko je ko realan i sl
Jel moze ? :icon_biggrin:
 
GTI FAN je napisao(la):
Ajmo otvoriti glasovanje kao sto neki vec rekose,dakle na pitanje sto je ekonomicnije,plin ili benzin
Sto bude imalo vise glasova tako je i tocka na temu bez ikakve rasprave o tome koliko je ko realan i sl
Jel moze ? :icon_biggrin:

Da se ne uvrijedis ali ovo boldovano je malo po glupo, dovoljna pokazatelj je cijena, upola manja, i ako po pravilu trosi litar dva vise plina, opet je plin daleko najisplativiji! E sad ima tu i odrzavanje plina, ali to je uglavnom ciscenje zamjena filtera, i ponekad aditiv malo na benzinu provozat zbog dizni! Nisu veliki troskovi!
 
Član
kako meni pojedini ovdje idu na zivce to nije normalno, ljudi boziji zar morate svaku temu usrat, ovo je bila bas fina rasprava, ko ce dati vise argumenata, dok se nisu poceli doticni uplitat.
Dajte ako se pise da se pise kvalitetno, nek svako iznosi svoja iskustva i slicne stvari, zar mora svaki put bit isto:icon_confused:
 
Član
Prijatelju problem je sto niko nevjeruje tudjim iskustvima ni argumentima tako da je to presipanje iz supljeg u prazno.Nevjeruje se ni istrazivanjima u tome je problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top