Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kazu isplativiji :icon_question:
Nemozez racunati tek samo potrosnju...npr..nakon 50000km benzinac ce izgubiti vise na cijeni od dizela ;)..odma znaci da ste prije ovih racunica isplatili auto ;)..

prije golfa2 imao sam BMW e36 320i 24v i trosio je oko 10l kominirano grad nemog use sjetiti :cool:..ali sam ima´o renaulta 4 0.8 motor trosio je kao i moj golf sada :cool:..mada to nemozez porediti...
evo ovako cemo..
BMW u mog starog trosi na otvorenom 4,3-4,5 320d e46 136ks
BMW stari moj je na otvorenom trosio najmanje 6,3-6,5 320i e36 150KS

oba auta ekstra stanje...

U BIH kad bi uzimao auto novo samo dizel ali akd bi bio negdje u inostranstvo gdje se racunaju porezi,co2 ispusi i ostalo..sjeo bi i skontao koliko predjem godisnje pa bih vidjeo dalje :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
evo da se ja javim opet,danas isao na more,nas 4 u autu i gepekt normala opterecen samo za more,sve ukupno oko 250km do tamo i nazad,relacija je Mostar-Metković-Ploče-Makarska-Baška Voda i opet nazad,nigdje nisam zalio,prestigao da sam brojio bar 20 auta,guzve bas nije bilo nesto mnogo,al jako prometno je bilo,put valjda znate kakav je,krivine i ostalo pa evo ...

restartao comp. kada sam posao od kuce
dosao na more,presao;

img2111p.jpg


prosjecna potrosnja

img2110ar.jpg


zatim nazad kuci (baterija se ispraznila pa s mobom)

080720111839.jpg


prosjek se spustio na;

080720111838.jpg


namjestao nisam nista,normalno sam vozio,nazad nije bilo vele auta,uglavnom slabo se gdje vozilo ispod 80 inace osim pred Mostar jer ovdje uvijek ima policije,pa evo i snimak,i nije 5-a, nego 4-a brzina,vidi se da nije nizbrdica i sl;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qVR5CPR_1rA[/video]

tko i dalje sumnja idemo na more,tko izgubi placa sve troskove + pun rezervoar

samo da nadodam na ovo sve,sve vrijeme je bila upaljena klima ;)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
evo da se ja javim opet,danas isao na more,nas 4 u autu i gepekt normala opterecen samo za more,sve ukupno oko 250km do tamo i nazad,relacija je Mostar-Metković-Ploče-Makarska-Baška Voda i opet nazad,nigdje nisam zalio,prestigao da sam brojio bar 20 auta,guzve bas nije bilo nesto mnogo,al jako prometno je bilo,put valjda znate kakav je,krivine i ostalo pa evo ...

restartao comp. kada sam posao od kuce
dosao na more,presao;


prosjecna potrosnja


zatim nazad kuci (baterija se ispraznila pa s mobom)


prosjek se spustio na;


namjestao nisam nista,normalno sam vozio,nazad nije bilo vele auta,uglavnom slabo se gdje vozilo ispod 80 inace osim pred Mostar jer ovdje uvijek ima policije,pa evo i snimak,i nije 5-a, nego 4-a brzina,vidi se da nije nizbrdica i sl;)

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qVR5CPR_1rA[/video]

tko i dalje sumnja idemo na more,tko izgubi placa sve troskove + pun rezervoar

pa ja to je to a jos ovaj BMW bio 320i mozda je ivise trosio na otvorenom ali opet zavisi od voznje ovo je normalne voznje ovo tvoje je malo brze voznje :cool:

nista uvijek sam bio i bit icu za dizela...jedni mogu uzeti nekog BMW e30 bez papira i bociti i zajebavati se malo kad mi bude cejf ;)
 
BHT Ovisnik
kada sam preticao uvijek je bila 2-3 do blokade,ostalo je bila 4-5-a i svugdje je bilo 20 iznad ogranicenja,tko opet sumnja,ja idem u nedjelju na more,samo drugom relacijom na Imotski,put je mnogo ljepsi,opet nas ide 4,pa onda ako treba snimam i dobar dio puta i opet sve ovako i ubjeđen sam da ce potrosnja biti ispod 6 sada jer ovaj put danas je preepun krivina i uspona,a prolazi se kroz xx mjesta,tučepi,podgora i ostali,tako da uvijek ima nekog na putu;)
 
OggyBoy je napisao(la):
Uračunati još redovno održavanje dizela i benzinca, definitivno dizel ne dolazi u obzir.;)

zavisi druze,ja vise nebi nikada isao na benzin,imao sam i slabijeg i jaceg benzinca i evo sada vozim srednje jakog dizela i prezadovoljan sam...nikada se nisam vise navozao za manje para...

i sto je najbolje,i kada gasujes auto manji je raspon dizanja potrosnje u odnosu na normalnu voznju kod dizela...npr,kada vozim normala potrosnja mi je oko 4,5-5 litara,a kada ga nagazim po krivinama ili uzbrdicama popne se na oko 7 litara.Dok kada sam imao peugeota 205xs 1.6 benzinac,trosio je stedljive voznje oko 7 litara dok je uzimao oko 15+ kada ga rokam do u blokadu...
 
BHT Ovisnik
ArminM je napisao(la):
Col3 brate tebi ne treba plin uopce

da trosi 2l manje opet je upola jeftinije kako god okrenes,dosta kilometraze prelazim,staviti cu ga svakako,jer mjesecno mi ode oko 250km za gorivo,tako je s jettom bilo,sad je ovdje mozda malo vise,znaci upola manje troskova,to je mjesecno oko 120km u dzep,a to mi na mjesec znaci samo tako,po tome za oko pola godine cu plin isplatiti i onda dalje sve jeftinije samo:icon_smile:

i da dodam na ono prvo,sve vrijeme je klima radila;);)
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Uračunati još redovno održavanje dizela i benzinca, definitivno dizel ne dolazi u obzir.;)

zavisi druze,ja vise nebi nikada isao na benzin,imao sam i slabijeg i jaceg benzinca i evo sada vozim srednje jakog dizela i prezadovoljan sam...nikada se nisam vise navozao za manje para...

i sto je najbolje,i kada gasujes auto manji je raspon dizanja potrosnje u odnosu na normalnu voznju kod dizela...npr,kada vozim normala potrosnja mi je oko 4,5-5 litara,a kada ga nagazim po krivinama ili uzbrdicama popne se na oko 7 litara.Dok kada sam imao peugeota 205xs 1.6 benzinac,trosio je stedljive voznje oko 7 litara dok je uzimao oko 15+ kada ga rokam do u blokadu...

Stariji benzinci troše dosta goriva. Kilo ulja za tvoje auto je 23-25 km, moje je od 8 do 10 km.
 
Član
Trebao sam i ja snimat put Sarajevo- Mostar... prosjek na board-u 24,5 km\L = 4.08L na 100 km...
Auto: Fiat Punto Mk2, 1.2 60PS, benzin. Dvoje u autu...

To mi je najnize sto sam uspio spustit potrosnju na ovom autu, gume su fabricke dimenzija 165/60/14
Isto tako,voznja kombinovana...tj s preticanjima ponekad...
Svaka cast COLE :)
 

MTR

Član
@Cole , to je ta potrosnja god GDI-ja , od 5,5 do 6,5 . Moze on i manje samo ga jebe nase slabo gorivo koje nema jacinu

evo par dana sam radio na jednom Passatu 2,0 TDI iz 2006 i malo sam ga vozao i na bordu mi je stalno ispisivalo prosjek od 7,6 bez obzira kako ga vozio
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Uračunati još redovno održavanje dizela i benzinca, definitivno dizel ne dolazi u obzir.;)

zavisi druze,ja vise nebi nikada isao na benzin,imao sam i slabijeg i jaceg benzinca i evo sada vozim srednje jakog dizela i prezadovoljan sam...nikada se nisam vise navozao za manje para...

i sto je najbolje,i kada gasujes auto manji je raspon dizanja potrosnje u odnosu na normalnu voznju kod dizela...npr,kada vozim normala potrosnja mi je oko 4,5-5 litara,a kada ga nagazim po krivinama ili uzbrdicama popne se na oko 7 litara.Dok kada sam imao peugeota 205xs 1.6 benzinac,trosio je stedljive voznje oko 7 litara dok je uzimao oko 15+ kada ga rokam do u blokadu...

Posao sam se sloziti s tobom, al' si onda pretjerao :) u pravu si da je dizelima manji "raspon" potrosnje, ali za boru navodis primjer otvorene ceste, a za tog peugeota vjerovatno gradskog divljanja, sto je neusporedivo, ako mislis da nisam u pravu dotjeraj mi boru u grad i padaj u nesvijest sta se desava s potrosnjom :D JTD savrseno ispravan, kad ga ja "vozim" po gradu ne trosi ispod 10 da ga jebes....
 
Član
Sa golfom 2 1.6 dizel, nisam nikad racunao detaljno, ali trosi manje od 6l/100km, sigurno, dok po gradu uzme sigurno 8l, i ko kod kaze da mu uzme manje, laze, nema sanse, sve je to prva, druga, stani, kreni... Gradska voznja ubi, i dizele a vjerujem i benzince.
 
Član
tesko je racunati potrosnju po gradu, moj 1.4 tdi uzme 6.5-7 po gradu, sigurno, doduse nisam ga testirao nikad, ali tu je to. Benzinac me derao jos i vise, dok je na otvorenom imao tu neku potrosnju koju ovaj ima po gradu, otprilike tako nekako, ali to je bio stari auto naspram novijeg, pa je zato vjerovatno
dok mi je sada osmijeh na licu kad izadjem na otvorenu cestu, plovim dzaba:cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top