Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dellas je napisao(la):
Ja imam u porodici 2 dizela i 1 benzinca, mislim da mogu da budem objektivan. Dizel se u nekim slucajevima isplati u nekim ne, u mom slucaju kada imam tng dizel se NE isplati u jednom segmentu!!! Da nemam tng, posto je moj auto poznat kao veliki potrosac ne bi se isplatilo, a da vozim nekog manjeg benzinca opet bi se isplatio benzinac zbog puno jeftinijeg odrzavanja, a relativno male razlike u potrosnji!

:cool::cool: o ovome i ja govorim i ako nema auto nema snage, opravdava svojim radom :cool:
 
Član
Svak ce hvalit svog konju iako se mozda zajebao, samo da sebe opravda zato sto ga je kupio... ili je mozda upravu...
Objektivnosti nigdje nema... ako neko iznese svoje cinjenice, zasto neko drugi mora da ga popljuva...???

Ako je neko ostvario potrosnju 5L a drugi nije mogao,a moze bit 100 razloga... od neispravnosti motora, loseg goriva itd itd.. i sad se on nateze kako ne moze manje...ne kontam:icon_question::icon_question:

Evo moj stari koga nema niti ce bit na ovom forumu, vozio je Golfa 2 GTD i sad presao na Toleda 2001 god, 1,9TDI 110KS i kaze fino da je Toledo dosta bolji, pouzdaniji,brzi i komforniji...i sad ono najbitnije... da manje trosi od Golfa...a oba su dizela.
Mjesecno ga manje izadje gorivo a vozi iste relacije, posao-kuca-vikendica...:123:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Prijatelju problem je sto niko nevjeruje tudjim iskustvima ni argumentima tako da je to presipanje iz supljeg u prazno.Nevjeruje se ni istrazivanjima u tome je problem.

pa ako ne vjerujete nemojte se ni javljat, jeboga tu smo da se fino pise, ne treba svaku temu usrat, pa da je admini zatvaraju

ovo je bas bila dobra rasprava,zdrava rasprava sto kazu
fina tema definitivno
 
Početnik
@ Lija, citaj bolje postove,ja sam rekao i uvijek cu reci benzinci su mi bolji i da imam para vozo bi benzinca ali meni je dizel isplativiji i vozam ga i sve dok nebudem imo brdo love opet cu vozat dizela jer je meni isplativiji,bolje citaj sta pisem :D
 
Član
AnDel je napisao(la):
pa ako ne vjerujete nemojte se ni javljat, jeboga tu smo da se fino pise, ne treba svaku temu usrat, pa da je admini zatvaraju

ovo je bas bila dobra rasprava,zdrava rasprava sto kazu
fina tema definitivno
Pa sto se ti javljas bem mu misa reponju ako nevjerujes ljudima koji su proveli istrazivanje i onda seres na njihovo istrazivanje :icon_smile:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
pa ako ne vjerujete nemojte se ni javljat, jeboga tu smo da se fino pise, ne treba svaku temu usrat, pa da je admini zatvaraju

ovo je bas bila dobra rasprava,zdrava rasprava sto kazu
fina tema definitivno
Pa sto se ti javljas bem mu misa reponju ako nevjerujes ljudima koji su proveli istrazivanje i onda seres na njihovo istrazivanje :icon_smile:

AnDel ili ArminM :icon_confused:
 
Početnik
dellas je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
pa ako ne vjerujete nemojte se ni javljat, jeboga tu smo da se fino pise, ne treba svaku temu usrat, pa da je admini zatvaraju

ovo je bas bila dobra rasprava,zdrava rasprava sto kazu
fina tema definitivno
Pa sto se ti javljas bem mu misa reponju ako nevjerujes ljudima koji su proveli istrazivanje i onda seres na njihovo istrazivanje :icon_smile:

AnDel ili ArminM :icon_confused:

HAhaha :lol::D Koja zajebancija
 
Član
ne narusavajte personalni integritet moje individualne licnosti, to su Arminove rijeci ja ne psujem :D

otvaraj anketu zbunili ste i forum svojim spamanjem :cool:

@ blackprince86 :***
 
Član
Kakvi komentari:lol::lol:

Idemo kratko: -Dizel slične snage i gabarita troši manje od benzinca

-Dizel ima skuplje održavanje od atmosferskog benzinca

S obzirom na stil vožnje, pređene kilometre ekonomičniji može biti i dizel i benzin.

Za mene ne postoji dizel koji mi može pružiti ovo što pruža sadašnje auto. Uz normalnu vožnju na otvorenoj cesti mogu izaći ispod 6 litara. Iza ove izjave stojim životom:D

Koji qurac će mi dizel?

p.s. Moje auto troši manje u svim režimima od puga 407 2.0 hdi. 120 benzinskih ks vs 136 dizelskih ks;)
 
Član
Hajmo ovako da se ne prepiremo za ovo,za ono.Uzmite kataloske podatke o potrosnji.Uzmite potrosnju po gradu,
pomnozite sa 20% i dobicete otprilike koliko vam auto trosi po gradu.Provjereno.

Moj yaris od 1000 cc trosi prema fabrickim podacima 6.4l po gradu,znaci 6.4x1.2=7.68l
I vjerujte da trosi toliko,jos kad se upali klima prelazi 8;)
 
Član
a sto se nacita u ovoj temi ctavih 21 stranicu samo cu reci da dizelasi nemaju sanse protiv novih turbo benzinaca i ako vozim dizela.jer se i u benzin ugradjuju nove tehnologije(multair).;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top