Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dellas je napisao(la):
Auuu koja razlika:icon_eek: Ali ipak, uzmi u obzir da ces dizela skuplje prodati, ali ce ta razlika na kraju biti 1000-2000e skuplje, sto ne menja puno ovu sliku:cool:

Dizeli mogu vise preci km :D
 
Član
Evo da uzmemo novi Citroen C5
Benzin
Exclusive THP 155 BVM6 41.908 KM

Potrošnja grad / avtocesta / prosjek 9,8/5,5/7,1
Maksimalna brzina [km/h] / ubrzanje 0-100 km/h 210/8,6


Dizel
Exclusive HDi 160 BVM6 45.875 KM

Potrošnja grad / avtocesta / prosjek 7/4,8/5,6
Maksimalna brzina [km/h] / ubrzanje 0-100 km/h 210/9,1

Sto opet znaci, ako kupimo benzinca u plusu smo 3.967 KM
Kad se to pretvori u litre = 1763 L

Dalje ispada da se po prosjecnoj potrosnji sa benzincem vozimo cca 21.818 km bukvalno djaba...
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Evo da uzmemo novi Citroen C5
Benzin
Exclusive THP 155 BVM6 41.908 KM

Potrošnja grad / avtocesta / prosjek 9,8/5,5/7,1
Maksimalna brzina [km/h] / ubrzanje 0-100 km/h 210/8,6


Dizel
Exclusive HDi 160 BVM6 45.875 KM

Potrošnja grad / avtocesta / prosjek 7/4,8/5,6
Maksimalna brzina [km/h] / ubrzanje 0-100 km/h 210/9,1

Sto opet znaci, ako kupimo benzinca u plusu smo 3.967 KM
Kad se to pretvori u litre = 1763 L

Dalje ispada da se po prosjecnoj potrosnji sa benzincem vozimo cca 21.818 km bukvalno djaba...



:lol::lol::lol::lol: BGT zaključka :lol::lol::lol::lol:
 
Član
@George
Pa za cjenu dizela se vozis.. godinu i pol s benzincem... a razlika u potrosnji neznatna...

Po meni je to prednost i odlucio bi se za benza svakako...
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
@George
Pa za cjenu dizela se vozis.. godinu i pol s benzincem... a razlika u potrosnji neznatna...

Po meni je to prednost i odlucio bi se za benza svakako...

pa ti tako i uradi jarane ;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
@George
Pa za cjenu dizela se vozis.. godinu i pol s benzincem... a razlika u potrosnji neznatna...

Po meni je to prednost i odlucio bi se za benza svakako...

Kasnije kad prodajes auto dizel je skuplji bar 2000km a i nakon predjeni 40 000km dizel bi se isplatio u slucaju citroena ;)

Kako god svak uzima ono sto vise voli ;)
 
Član
@Anes.. to je vec nakon 2,5 godine... tad bi vec razmisljao o novom autu... dok bi ti se poceo isplacivat dizlo...:icon_smile:
 
@ arminm TDI drzi bolje cijenu lakse ga prodat, manje trosi od benzinca i to su te neke prednosti, eh sad je odrzavanje i placanje registracija to je skuplje TDI je puno kompleksniji motor i kad nesto ode nije lahko se pomirit sa zamjenom dijelova a vecinu stvari jedan problem veze drugi ;) sad je ono pitanje koliko prelazis i da li kupujes auto novo jer kad pogledas danasnje benzince dizele i skoro da isto trose a jeftiniji benzin po odrzavanju, sigurno sutu negdje. jaci motori male zapremine sve je to natrpana eletronika.

to sto sam rekao da bi TDI volio imat da i to probam i uporedim za bezincim da se licno uvjerim sta je bolje po odrzavanju i potrosnji i sve da opet izadju isto po svemu ostaje da je benzin gotivniji u voznji

vidis kakvo je vrijeme turbine idu na redovan servis hoces kupit novo auto dizela opet raspitujes se jel ima boljke i mnostvo stvari

kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.
 
Član
ovo jos malo pa kao vw vs rest of the world :D

GolFanatiCars je napisao(la):
da kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.



cekaj ba, 1.4 bemzin u petici? i kako se vozit u njemu? sve ti jasno kada moze sa mnom na crtu :lol: :D
 
Član
Ma može pričati ko šta hoće , dizel je puno ekonomičniji u normalnim uslovima korištenja , tj. ima manje oscilacije u potrošnji između gradske i otvorene , to sam posebno osjetio kad sam prešo iz Picassa 1.6i na Cordobu 1.9TDI.
Picasso je uzimao 6-6,5L otvorene ceste ,ali zato gradske od 9,5 do 12,5L , zavisno od ritma.
Cordoba 4,2-4,8L otvorene a gradske 6-7L,
Stoji da ova dva auta nisu ista klasa , tj. Citroen je puno veće auto+ benzinac , ali imao sam i Punta mk2 , prvo 1.2 8v benzinca a poslije njega 1.9JTD , em što se nisu mogli mjeriti po potrošnji , em je JTD raketa u odnosu na benzinca.
Benzinac je uzimao 4,8-5,5L otvorene a gradske 8-11 zavisno od ritma , jest da je imao 195-ice gume.
A JTD uzima 4-4,5L otvorene do 5,5-6,5L gradske.
Tako da ne treba biti puno pametan da se vidi da je dizel puno ekonomičniji.
Stoji to da je benz jeftiniji za održavati , i da dizel ima veću mogućnost skupljeg kvara ˙(turbo , pumpa ,dizne...)
Al jebaji ga , neće na svakom to odlaziti.
Evo ja sam na svom Seatu radio veliki servis , izišlo me 258KM (zup. remen , španer , klizač , PK remen , klinasti remen ,ulje , filteri ulja , vazduha i klime + rad)
Što uopšte nije skupo , ni za benzinca ne bi bilo puno jeftinije.
 
Limpi je napisao(la):
ovo jos malo pa kao vw vs rest of the world :D

GolFanatiCars je napisao(la):
da kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.



cekaj ba, 1.4 bemzin u petici? i kako se vozit u njemu? sve ti jasno kada moze sa mnom na crtu :lol: :D

ma kako god gotivan je ;) jest da je mozda mala ljencina kad je u pitanju potrebno ubrzanje
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Koji ku*ac onda svi lete za dizelom ako se neisplati i zašto je skuplji???

Ispada da ko got vozi dizela da je glupan i nezna da mu je benzin isplativiji :lol::lol::lol:
Pa ispada :lol: naime i u Europi benzinci su prodavaniji od dizela i danas i prije a u ostatku svjeta da ne govorim,imas zemlje gdje uopce nema dizel automobila.

Na dizel se ore :lol:
 
Član
ova tema nije za forum nikako jer svako na svoju stranu navodi nek vozi kome se sta isplati samo mogu reci da malo koji benzinac bez turba je ***** a samo sto trosi dosta napram nekog malo jaceg disela,a da kupis benzinca turbo isto je skup,evo uzecu samo jedna primjer stavicu golfa 4 1,9 150ks i npr nekog benzinca alfu 2.0 benzin 150 ks, ovog golfa mozes zoviti da trosi i oko 6L a ajd alfu spusti ispod 9L a da ih uporedis na liniju mislim da bi ipak golfa ostavio tu alfu,vozim disela i vozicu dok nebudem imao uslove da mogu voziti benzinca ali sa turbom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top