Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
George je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

nije istina da su svi sportski i supersportski automobili benzinci informiraj se malo :icon_mad:

Audi TT Coupé 2,0 tdi 170KS 350Nm uz prosečnu potrošnju od 5,3l na 100km ubrzava od 0 do 100km/č za 7,5 sekundi i dostiže maksimalnih 226km/č, uz emitovanje CO2 emijia od samo 139g/km.

Panamera Diesel ima tri-litreni V6 motor koji razvija 250 KS, koje postiže između 3800 o/min i 4400 o/min. Maksimalni okretni moment od 550 Nm dostupan je od 1750 o/min do 2750 o/min. Motor je uparen sa osam-stupanjskim Tiptronic S mjenjačem. Šest-cilindarski turbo dizel omogućuje start do 100 km/h za 6,8 sekundi, a može vas dovesti do maksimalne brzine od 242 km/h a troši 6,3 litre na 100 km...

Današnji dizeli su, zadržavši sve ostale prednosti, po performansama potpuno dorasli benzincima, a mnogi predviđaju da će ih uskoro i prevazići. Sportski uspjesi vozila sa dizel motorima daju priličnu težinu ovakvim prognozama. Tehnološki razvoj dizela omogućio je 1998. godine fabričkom timu BMW-a da sa svojim trkačkim "dizelašom" pobjedi u trci "24 h Nürburgringa" što se, zaista, još koliko do sredine 90-tih teško moglo očekivati.

Uspjeh je nastavio Audi sa modelom R10 pobjedivši prvo na trci u Sebringu, a potom i u čuvenom Le Manu. Potvrdu sportskih kapaciteta dizela pružili su, između ostalih, Volkswagen (reli Dakar) i Alfa Romeo (trke serije modela 147 1.9 JTD).


mislim da sam zaključio ovu temu i neću se više osvrćati!!!! :icon_mad:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Sve to lijepo samo to nisu cestovna auta...

Kako bi tek zvucao Pagani Zonda sa diesel-om...auuuuu:lol::lol::123:
 
pocele su se mijesat babe i zabe,od ovog trenutka samo pratim ovu temu,ah ja ljudi rasprodajte naftase ne isplati se :lol: 70% zapadne evrope ganjaju dizlu zato sto se ne isplati :icon_confused:
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
George je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

nije istina da su svi sportski i supersportski automobili benzinci informiraj se malo :icon_mad:

Audi TT Coupé 2,0 tdi 170KS 350Nm uz prosečnu potrošnju od 5,3l na 100km ubrzava od 0 do 100km/č za 7,5 sekundi i dostiže maksimalnih 226km/č, uz emitovanje CO2 emijia od samo 139g/km.

Panamera Diesel ima tri-litreni V6 motor koji razvija 250 KS, koje postiže između 3800 o/min i 4400 o/min. Maksimalni okretni moment od 550 Nm dostupan je od 1750 o/min do 2750 o/min. Motor je uparen sa osam-stupanjskim Tiptronic S mjenjačem. Šest-cilindarski turbo dizel omogućuje start do 100 km/h za 6,8 sekundi, a može vas dovesti do maksimalne brzine od 242 km/h a troši 6,3 litre na 100 km...

Današnji dizeli su, zadržavši sve ostale prednosti, po performansama potpuno dorasli benzincima, a mnogi predviđaju da će ih uskoro i prevazići. Sportski uspjesi vozila sa dizel motorima daju priličnu težinu ovakvim prognozama. Tehnološki razvoj dizela omogućio je 1998. godine fabričkom timu BMW-a da sa svojim trkačkim "dizelašom" pobjedi u trci "24 h Nürburgringa" što se, zaista, još koliko do sredine 90-tih teško moglo očekivati.

Uspjeh je nastavio Audi sa modelom R10 pobjedivši prvo na trci u Sebringu, a potom i u čuvenom Le Manu. Potvrdu sportskih kapaciteta dizela pružili su, između ostalih, Volkswagen (reli Dakar) i Alfa Romeo (trke serije modela 147 1.9 JTD).


mislim da sam zaključio ovu temu i neću se više osvrćati!!!! :icon_mad:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ti ocito nisi citao objasnjenja koja je neki dan dao Boki vr6 u vezi tih utrka.Naime pravila dopustaju dizele gotovo dvostruko vece kubikaze.Turbo benzin ce ih odpuhati sa 2/3 te zapremine zato i Seat u WTCC u prelazi na turbo-benze ;) osim toga utrke nemaju veze sa temom.Tu su definitivna buducnost turbo benzi i vec je pocela,era dizela u utrkama je na izdisaju jednostavno zato sto iz iste zapremine i velicine motora nemoze izvuci ni pribliznu snagu turbobenza.
 
Frenkie-3B je napisao(la):
pocele su se mijesat babe i zabe,od ovog trenutka samo pratim ovu temu,ah ja ljudi rasprodajte naftase ne isplati se :lol: 70% zapadne evrope ganjaju dizlu zato sto se ne isplati :icon_confused:

Pa kad im je nestalo argumenata za obicne benzince onda su poceli spominjati honde zonde i ostale:):):)
 
Član
Ih koliko ovde ima ovih sto vole benzince, i brane ih, a voze se na babinim/taitnim novcanicima, cast izuzecima...
 
jusuf je napisao(la):
Ih koliko ovde ima ovih sto vole benzince, i brane ih, a voze se na babinim/taitnim novcanicima, cast izuzecima...

Ma ja ba kako da ne, vole benzince a vam, benzin pa ugradi plin, sto ljudi zbog cega, zbog ekonomicnostio, kakvi to, ba benzin je benzin samo pun gas:)) a kazaljka od goriva leti ko kazaljka sekundara na satu:lol::lol::lol:
 
Član
aj ne serte s argumentima...dizeli su za pemzionere i taxiste i dobro je vise ne jebte:D
ko voli sport i zvuk saltanje i obrtaje i ima love eto ga bemzin ha ja uvijek bilo i ostace...kad smo kod zvuka sta bi bila F1 bez takvog zvuka bolida (nevezano za temu, samo znaci bit zvuka)
kod nas bosanaca uvijek je obratno, i uvijek mi izmisljamo toplu vodu i pametujemo do beskraja i trazimo izuzetke i na osnovu njih pravimo teorije i donosimo zakljucke na osnovu manjine (kao ovi dizeli pobjednici u trkama)...
neka kompromis bude 'o ukusima se ne raspravlja', svako ima svoje razloge zasto je njegov tata bolji od ostalih tata i lock ovo smarate :cool:
 
@ GTI FAN

Ti ocito nisi citao objasnjenja koja je neki dan dao Boki vr6 u vezi tih utrka.Naime pravila dopustaju dizele gotovo dvostruko vece kubikaze.Turbo benzin ce ih odpuhati sa 2/3 te zapremine zato i Seat u WTCC u prelazi na turbo-benze ;) osim toga utrke nemaju veze sa temom.

Audi R8 V12 TDI nema isto veze sa utrkom druze to je Street Machine,a ako si pratio temu jedna od argumenata pojedini clanova je isto bila vezana za motorsport i supersportska auta ;)
 
Član
Ja imam u porodici 2 dizela i 1 benzinca, mislim da mogu da budem objektivan. Dizel se u nekim slucajevima isplati u nekim ne, u mom slucaju kada imam tng dizel se NE isplati u jednom segmentu!!! Da nemam tng, posto je moj auto poznat kao veliki potrosac ne bi se isplatilo, a da vozim nekog manjeg benzinca opet bi se isplatio benzinac zbog puno jeftinijeg odrzavanja, a relativno male razlike u potrosnji!
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
@ GTI FAN

Ti ocito nisi citao objasnjenja koja je neki dan dao Boki vr6 u vezi tih utrka.Naime pravila dopustaju dizele gotovo dvostruko vece kubikaze.Turbo benzin ce ih odpuhati sa 2/3 te zapremine zato i Seat u WTCC u prelazi na turbo-benze ;) osim toga utrke nemaju veze sa temom.

Audi R8 V12 TDI nema isto veze sa utrkom druze to je Street Machine,a ako si pratio temu jedna od argumenata pojedini clanova je isto bila vezaa za motorsport i supersportska auta ;)
Ono na slici je trkaci prototip sa LMa i u utrkama benzin je bog ,tu nema razgovora ako su pravila pravedna i ista a i u supersportasima zbog zvuka i okretaja a u toj kategoriji je potrosnja nebitna jer se zna ko vozi takve aute,sve se bojim da bi vi da imate pare za Ferarija ili Porsha npr i da trazite sportsku jurilicu kupili dizela,kako da ne ali to je off.Sad su svi dizeli turbo a dolazi era najsavrsenijih motora ,turbo benzinaca, sto cete moci i primjetiti po promjenama pravila i njihovom forsiranju u utrkama a njihov razvoj i rad na boljem ubrizgavanju u eri danasnje elektronike tek slijedi,njihovoj snazi samo nebo ce biti granica
 
Član
BMW 535i F10
potrosnja 11,8/6,6/8,5
snaga 225 / 306
cijena: 63.591 €

BMW 535d F10
Potrosnja 7,9/5,1/6,1
Snaga 220 / 300
Cijena 72.570 €

Razlika 8.979 EUR = 17.510 KM

za te pare mozes se nauzivat u benzincu samo tako:123::123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top