Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

garant zato sto se vise kvare od benzinaca:cool::cool::cool:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
Koji ku*ac onda svi lete za dizelom ako se neisplati i zašto je skuplji???

Ispada da ko got vozi dizela da je glupan i nezna da mu je benzin isplativiji :lol::lol::lol:
Pa ispada :lol: naime i u Europi benzinci su prodavaniji od dizela i danas i prije a u ostatku svjeta da ne govorim,imas zemlje gdje uopce nema dizel automobila.

Na dizel se ore :lol:

drž se ti samo benzinca ;)

imam i ja benzinca ali i dzela za jače relacije :icon_smile:
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

tu su jer se na sportskim i supersportskim automobilima ne stedi, ta auta ne voza onaj koga zanima potrosnja bilo kakvog tipa, niti gradska niti bilo koja druga
fino ste ovo sve napisali, dodjosmo do zakljucka koliko vidim:cool::cool:
 
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

;) jasno je ko dan da ti ljudi ne racunaju jel se isplati dizel :cool: na benzin se vozi :icon_biggrin:
 
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

ko ti to rece da su svi supersportski automobili benzinci,malo se bolje informisi,progooglaj malo zadnjih par godina gdje su sve dizelashi sigurno u supersportskim automobilima kao i u automotor sportu ;)
 
Član
:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

Da se vratimo o isplativosti kupnje dizela ili benzinca... ja sam naveo dva primjera i u svakom je benzin u prednosti bar 2 godine voznje... dok ne dodje do dizela ;)
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
ovo jos malo pa kao vw vs rest of the world :D

GolFanatiCars je napisao(la):
da kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.



cekaj ba, 1.4 bemzin u petici? i kako se vozit u njemu? sve ti jasno kada moze sa mnom na crtu :lol: :D

ma kako god gotivan je ;) jest da je mozda mala ljencina kad je u pitanju potrebno ubrzanje

daj ba :icon_eek: :icon_eek: kakva gotiva, malo je reci lijen... auto tonu i po, ni 80konja, 4 osobe unutra , klima, 16"... i to gotiva, pa jeste ako vozis lagano iza kamiona :D kod jarana bila, cak kriticniji pri preticanju od mene :lol: :icon_exclaim:

zato valjda i postoji dizlo i benzim, uzmi sta ti je cejf i sta mozes sipat :lol: :cool:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

Da se vratimo o isplativosti kupnje dizela ili benzinca... ja sam naveo dva primjera i u svakom je benzin u prednosti bar 2 godine voznje... dok ne dodje do dizela ;)

sta se o tome ima raspravljati , naslov teme je jasan i daje odgovor na ovu besmislenu raspravu , ljudi istrazili ;)
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

Da se vratimo o isplativosti kupnje dizela ili benzinca... ja sam naveo dva primjera i u svakom je benzin u prednosti bar 2 godine voznje... dok ne dodje do dizela ;)

a sta se desava kad budes prodavao ? disela vozis onda 3 godine dzabe
 
Limpi je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
ovo jos malo pa kao vw vs rest of the world :D

GolFanatiCars je napisao(la):
da kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.



cekaj ba, 1.4 bemzin u petici? i kako se vozit u njemu? sve ti jasno kada moze sa mnom na crtu :lol: :D

ma kako god gotivan je ;) jest da je mozda mala ljencina kad je u pitanju potrebno ubrzanje

daj ba :icon_eek: :icon_eek: kakva gotiva, malo je reci lijen... auto tonu i po, ni 80konja, 4 osobe unutra , klima, 16"... i to gotiva, pa jeste ako vozis lagano iza kamiona :D kod jarana bila, cak kriticniji pri preticanju od mene :lol: :icon_exclaim:

zato valjda i postoji dizlo i benzim, uzmi sta ti je cejf i sta mozes sipat :lol: :cool:

ko sisa potrosnju ja bi benzin moze i jaci :cool: jer kad pogledam manji benzinac ce ti vise potrosit dok iz neg izvuces ono sto sti treba sa nekom jacom masinom koju neces silit ;)

od svega je najljepse kad samo cujes kako gume pište :icon_biggrin:



Limpi je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
ovo jos malo pa kao vw vs rest of the world :D

GolFanatiCars je napisao(la):
da kad pogledam peticu 140 konja TDI i peticu 80 konja 1.4 manje ima problema od od tdija a neuporediivo je pricat kako je se vozit u benzincu bez obzira sto je toliko manje snage.



cekaj ba, 1.4 bemzin u petici? i kako se vozit u njemu? sve ti jasno kada moze sa mnom na crtu :lol: :D

ma kako god gotivan je ;) jest da je mozda mala ljencina kad je u pitanju potrebno ubrzanje

daj ba :icon_eek: :icon_eek: kakva gotiva, malo je reci lijen... auto tonu i po, ni 80konja, 4 osobe unutra , klima, 16"... i to gotiva, pa jeste ako vozis lagano iza kamiona :D kod jarana bila, cak kriticniji pri preticanju od mene :lol: :icon_exclaim:

zato valjda i postoji dizlo i benzim, uzmi sta ti je cejf i sta mozes sipat :lol: :cool:

ko sisa potrosnju ja bi benzin moze i jaci :cool: jer kad pogledam manji benzinac ce ti vise potrosit dok iz neg izvuces ono sto sti treba sa nekom jacom masinom koju neces silit ;)

od svega je najljespse kad samo cujes kako gume pište :icon_biggrin:
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
Nelle_G je napisao(la):
:icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim::icon_exclaim:

Da se vratimo o isplativosti kupnje dizela ili benzinca... ja sam naveo dva primjera i u svakom je benzin u prednosti bar 2 godine voznje... dok ne dodje do dizela ;)

a sta se desava kad budes prodavao ? disela vozis onda 3 godine dzabe

Pa svaki auto nadje musteriju...svakako...:D:D
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Frenkie-3B je napisao(la):
dali mi neko moze objasnit zasto gradski prevozi,transport prevozi,poljoprivredne masine,gradjevinske masine itd.itd. imaju dizel chuke :icon_question:

Zato sto su radne masine... :D:D

A sto svi sportski i supersportski automobili idu na benzin?
:123::123::123:

nije istina da su svi sportski i supersportski automobili benzinci informiraj se malo :icon_mad:

Audi TT Coupé 2,0 tdi 170KS 350Nm uz prosečnu potrošnju od 5,3l na 100km ubrzava od 0 do 100km/č za 7,5 sekundi i dostiže maksimalnih 226km/č, uz emitovanje CO2 emijia od samo 139g/km.

Panamera Diesel ima tri-litreni V6 motor koji razvija 250 KS, koje postiže između 3800 o/min i 4400 o/min. Maksimalni okretni moment od 550 Nm dostupan je od 1750 o/min do 2750 o/min. Motor je uparen sa osam-stupanjskim Tiptronic S mjenjačem. Šest-cilindarski turbo dizel omogućuje start do 100 km/h za 6,8 sekundi, a može vas dovesti do maksimalne brzine od 242 km/h a troši 6,3 litre na 100 km...

Današnji dizeli su, zadržavši sve ostale prednosti, po performansama potpuno dorasli benzincima, a mnogi predviđaju da će ih uskoro i prevazići. Sportski uspjesi vozila sa dizel motorima daju priličnu težinu ovakvim prognozama. Tehnološki razvoj dizela omogućio je 1998. godine fabričkom timu BMW-a da sa svojim trkačkim "dizelašom" pobjedi u trci "24 h Nürburgringa" što se, zaista, još koliko do sredine 90-tih teško moglo očekivati.

Uspjeh je nastavio Audi sa modelom R10 pobjedivši prvo na trci u Sebringu, a potom i u čuvenom Le Manu. Potvrdu sportskih kapaciteta dizela pružili su, između ostalih, Volkswagen (reli Dakar) i Alfa Romeo (trke serije modela 147 1.9 JTD).


mislim da sam zaključio ovu temu i neću se više osvrćati!!!! :icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top