Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
George je napisao(la):
jao teme krvi ti iz kolina :icon_eek:

pa to je sve od slučaja do slučaja :icon_rolleyes: nije sad bit šta voliš benzin ili dizel ima tu masa stvari što se ne križaju ili križaju sa potrošnim materijalima kod oba i na kraju ti ispadne isto! a što se tiče potrošnje novi benzinci su usavršeni isto tako dobro da malo troše a daju dosta snage ali brate stavite ruku na srce što se tiče isplativosti s gorivom novi dizeli imaju prednost :icon_smile: dakle ne govorimo o starim automobilima...

Ali ovde nije stvar o gorivu samo, nego o celokupnoj isplativosti, pocevsi od toga da je dizel u startu skuplji, preko cene odrzavanja gde je takodje skuplji, pa do goriva gde jeste jeftiniji...sve kad se sabere i oduzme b vs d mrtva trka, ali b+tng pobednik sa velikom razlikom.
 
Član
George je napisao(la):
jao teme krvi ti iz kolina :icon_eek:

pa to je sve od slučaja do slučaja :icon_rolleyes: nije sad bit šta voliš benzin ili dizel ima tu masa stvari što se ne križaju ili križaju sa potrošnim materijalima kod oba i na kraju ti ispadne isto! a što se tiče potrošnje novi benzinci su usavršeni isto tako dobro da malo troše a daju dosta snage ali brate stavite ruku na srce što se tiče isplativosti s gorivom novi dizeli imaju prednost :icon_smile: dakle ne govorimo o starim automobilima...

Za ovo si u pravu, eto, kupuješ nov auto koji je dizel. Sam uzmi računicu koliko te je u startu izašao skuplje, koliko ćeš km preći i koliko para ostaviti za redovan servis, a kad budeš radio redovan, pitaj u ovlaštenom koliko je redovan za benzin. Eto idealne prilike da se ispita isplativost. Ovdje je najveći problem što svi vozimo polovne uvozne automobile koji su svoje odsvirali u Evropi pa došli kod nas. E tu mislim da je velika prednost uzeti benzinca. Prosječan dizel moderniji taman sa 150k kreće na održavanje i ozbiljnije kvarove sa diznama, turbinom i ostalim, a kod benzinca je to mnogo jeftinije i više se isplati. Još ga platiš skuplje u startu, a brzo počnu ovi problemi. Čast izuzetcima, ali ima ovdje dovoljno tema o tome koliko noviji dizeli nemaju problema, pa svaki drugi dan neko postavi temu sa tim problemima i kako što jeftinije da prođe.
 
Član
dellas je napisao(la):
George je napisao(la):
jao teme krvi ti iz kolina :icon_eek:

pa to je sve od slučaja do slučaja :icon_rolleyes: nije sad bit šta voliš benzin ili dizel ima tu masa stvari što se ne križaju ili križaju sa potrošnim materijalima kod oba i na kraju ti ispadne isto! a što se tiče potrošnje novi benzinci su usavršeni isto tako dobro da malo troše a daju dosta snage ali brate stavite ruku na srce što se tiče isplativosti s gorivom novi dizeli imaju prednost :icon_smile: dakle ne govorimo o starim automobilima...

Ali ovde nije stvar o gorivu samo, nego o celokupnoj isplativosti, pocevsi od toga da je dizel u startu skuplji, preko cene odrzavanja gde je takodje skuplji, pa do goriva gde jeste jeftiniji...sve kad se sabere i oduzme b vs d mrtva trka, ali b+tng pobednik sa velikom razlikom.

ali po čemo si zaključio da je dizel skuplji za održavati??? ćaća vozi c220 diesel A ja c180 benzin i moji servisi su skuplji od njegova!
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)

Nemam ja sta kod tebe dolazit vozao sam astru g 1.6 16v po gradu 8,5-9l min potrosnja van grada mozda bi se mogla spustit na 6l ;)

Ja ne vozim Astru, tako da ti poređenje nije baš najbolje.;)
 
sve i da su isti kad se pogleda potrosnja registracija i odrzavanje ne bih dao ni za kakve pare onu gotivu i tisinu benzinca s obzirom na godine motora u istom razdoblju uvijek su benzinci bili isped :cool: a ja sa svojim autom predjem 8000 kilometara godisnje tak da sta ce mi dizel jest da benzinci iste jacine naspram dizela mozda vise potrose ali benzinac ima ono sto dizelu je smrt i izdisaj motora

i velika stvar zimski uslovi :cool: benzinac pali ko da si u casi zapalio benzina ;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)

Nemam ja sta kod tebe dolazit vozao sam astru g 1.6 16v po gradu 8,5-9l min potrosnja van grada mozda bi se mogla spustit na 6l ;)

Ja ne vozim Astru, tako da ti poređenje nije baš najbolje.;)

Eto ako tvoj 206 trosi tako malo koliko onda tek trosi zelina 106-a :icon_question:
 
Član
Ma može pričati ko šta hoće , dizel je puno ekonomičniji u normalnim uslovima korištenja , tj. ima manje oscilacije u potrošnji između gradske i otvorene , to sam posebno osjetio kad sam prešo iz Picassa 1.6i na Cordobu 1.9TDI.
Picasso je uzimao 6-6,5L otvorene ceste ,ali zato gradske od 9,5 do 12,5L , zavisno od ritma.
Cordoba 4,2-4,8L otvorene a gradske 6-7L,
Stoji da ova dva auta nisu ista klasa , tj. Citroen je puno veće auto+ benzinac , ali imao sam i Punta mk2 , prvo 1.2 8v benzinca a poslije njega 1.9JTD , em što se nisu mogli mjeriti po potrošnji , em je JTD raketa u odnosu na benzinca.
Benzinac je uzimao 4,8-5,5L otvorene a gradske 8-11 zavisno od ritma , jest da je imao 195-ice gume.
A JTD uzima 4-4,5L otvorene do 5,5-6,5L gradske.
Tako da ne treba biti puno pametan da se vidi da je dizel puno ekonomičniji.
Stoji to da je benz jeftiniji za održavati , i da dizel ima veću mogućnost skupljeg kvara ˙(turbo , pumpa ,dizne...)
Al jebaji ga , neće na svakom to odlaziti
 
Član
George je napisao(la):
dellas je napisao(la):
George je napisao(la):
jao teme krvi ti iz kolina :icon_eek:

pa to je sve od slučaja do slučaja :icon_rolleyes: nije sad bit šta voliš benzin ili dizel ima tu masa stvari što se ne križaju ili križaju sa potrošnim materijalima kod oba i na kraju ti ispadne isto! a što se tiče potrošnje novi benzinci su usavršeni isto tako dobro da malo troše a daju dosta snage ali brate stavite ruku na srce što se tiče isplativosti s gorivom novi dizeli imaju prednost :icon_smile: dakle ne govorimo o starim automobilima...

Ali ovde nije stvar o gorivu samo, nego o celokupnoj isplativosti, pocevsi od toga da je dizel u startu skuplji, preko cene odrzavanja gde je takodje skuplji, pa do goriva gde jeste jeftiniji...sve kad se sabere i oduzme b vs d mrtva trka, ali b+tng pobednik sa velikom razlikom.

ali po čemo si zaključio da je dizel skuplji za održavati??? ćaća vozi c220 diesel A ja c180 benzin i moji servisi su skuplji od njegova!

Po tome sto imaju turbinu, dizne , plivajuci zamajac qrce palce koji riknjavaju i kostaju boga oca...Primer su dizne za dci motore, za vw pd motore itd...Evo moj slucaj cale vozi vectru 2.2dti set kvacila + zamajac skoro 900e. Dalje ja kad sam vozio corsu d, delovi tacno 2 puta skuplji nego kod 1.2 benzinca...U ostalom pozovi bilo koji servis i videces koja je razlika. Setovi kvacila skuplji, plocice, diskovi sve je skuplje + ti dobro poznati kvarovi i zezanja oko turbina i slicno. Tvoj slucaj je za mene fenomen;)
 
Član
Evo bas sam gledao novi GOLF
1.4 TSI 160KS >
Ubrzanje od 0-100 km/h, s
sa 6-stepeni ručni mjenjač 8,0

Potrošnja goriva
Vrsta goriva Superbenzin, bezolovni, min. 95 ROZ
gradska vožnja 8,1
otvorena cesta 5,2
prosječno 6,3
Prosječna emisija CO2 g/km 145
-------------------------------------------------------------------------
2.0 TDI 170KS >
Ubrzanje od 0-100 km/h, s
sa 6-stepeni ručni mjenjač 8,1

Potrošnja goriva
Vrsta goriva Diesel, min. 51 CZ prema DIN EN 590
gradska vožnja 7,0
otvorena cesta 4,3
prosječno 5,3
Prosječna emisija CO2 g/km 139

CIJENE:
1.4 TSI = 36.274
2.0 TDI = 50.575

Razlika u cijeni = 14.301 KM ...

Ako to podjelis sa cjenom goriva 2.25, ispadne ovako...
Sto znaci za cjenu GOLF-a dizela iz ponude mozes kupit 1.4 TSI koji je brzi i vozit se jos 6356 km...
TOLIKO KOSTA DIZLO, uzas :)

E sad vi meni recite da se dizlo isplati... :icon_confused::icon_confused::icon_confused:

Informacije mozete provjerit na
www.volkswagen.ba

Znaci sve su fabricke informacije
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
Eto ako tvoj 206 trosi tako malo koliko onda tek trosi zelina 106-a :icon_question:

Njegov i moj motor nisu ni slični, totalno drugačiji, ali neka se on javi i kaže.;)
Valjda dođeš nekad u moj kraj da se provozamo i da se sam uvjeriš. Neki ljudi sa foruma mi isto nisu vjerovali, pa su se i vozali sa mnom i vidjeli. Možda sam ja izuzetak, ne znam, ali tako je kako sam rekao. Pošto sad nisam kući već u BG-u, sutra prekosutra kad se vratim poslikaću board što sam već jednom radio u svojoj garaži i pokazati. Bez namještanja, šta bude na njemu, to ću postaviti, stari ga voza ovih dana, a sličan nam je stil vožnje.
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Evo bas sam gledao novi GOLF
1.4 TSI 160KS >
Ubrzanje od 0-100 km/h, s
sa 6-stepeni ručni mjenjač 8,0

Potrošnja goriva
Vrsta goriva Superbenzin, bezolovni, min. 95 ROZ
gradska vožnja 8,1
otvorena cesta 5,2
prosječno 6,3
Prosječna emisija CO2 g/km 145
-------------------------------------------------------------------------
2.0 TDI 170KS >
Ubrzanje od 0-100 km/h, s
sa 6-stepeni ručni mjenjač 8,1

Potrošnja goriva
Vrsta goriva Diesel, min. 51 CZ prema DIN EN 590
gradska vožnja 7,0
otvorena cesta 4,3
prosječno 5,3
Prosječna emisija CO2 g/km 139

CIJENE:
1.4 TSI = 36.274
2.0 TDI = 50.575

Razlika u cijeni = 14.301 KM ...

Ako to podjelis sa cjenom goriva 2.25, ispadne ovako...
Sto znaci za cjenu GOLF-a dizela iz ponude mozes kupit 1.4 TSI koji je brzi i vozit se jos 6356 km...
TOLIKO KOSTA DIZLO, uzas :)

E sad vi meni recite da se dizlo isplati... :icon_confused::icon_confused::icon_confused:

Informacije mozete provjerit na
www.volkswagen.ba

Znaci sve su fabricke informacije

Sto znaci za cjenu GOLF-a dizela iz ponude mozes kupit 1.4 TSI koji je brzi i vozit se jos 6356 km...

Ovdje si trebao stavit L

Sa toliko goriva sa prosjecnom potrosnjom 5,3l mogao bi preci 119 900km ;)
 
Član
Koji ku*ac onda svi lete za dizelom ako se neisplati i zašto je skuplji???

Ispada da ko got vozi dizela da je glupan i nezna da mu je benzin isplativiji :lol::lol::lol:
 
Član
GolFanatiCars je napisao(la):
sve i da su isti kad se pogleda potrosnja registracija i odrzavanje ne bih dao ni za kakve pare onu gotivu i tisinu benzinca s obzirom na godine motora u istom razdoblju uvijek su benzinci bili isped :cool: a ja sa svojim autom predjem 8000 kilometara godisnje tak da sta ce mi dizel jest da benzinci iste jacine naspram dizela mozda vise potrose ali benzinac ima ono sto dizelu je smrt i izdisaj motora

i velika stvar zimski uslovi :cool: benzinac pali ko da si u casi zapalio benzina ;)


ajd reci mi sad, sta bi vise
tricu golfa benzinca ili TDI,,, neki si dan rekao samo TDI

evo napisao si za paljenje, nidje veze, to je mozda kod starijih dizela, ovi noviji nemaju problema sa paljenjem, nikad al bas nikad nece stekat, pale bez problema, bar ja nisam nikako imao problema, lampica od grijaca se gasi za par sekundi
Benzin mozda jeste gotivniji, ali se ovdje govori koji je isplativiji
Ne mozes ni ti reci da ti je draze nasuti za cjenera benzina i vozati se po gradu, nego da naspes dizela i djiras se ko covjek, ne gledas na kazaljku. Govorim o nasem gradu ( jest da je dovoljno 5km da ga obidjes par puta, ali onako sam rekao za cjenera). Pobjegli ste s teme, govori se o isplativosti
ko me uvjeri da je njegov benzinac isplativiji od istog takvog dizela ja ga u pakas poljubim
 
Član
Auuu koja razlika:icon_eek: Ali ipak, uzmi u obzir da ces dizela skuplje prodati, ali ce ta razlika na kraju biti 1000-2000e skuplje, sto ne menja puno ovu sliku:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top