Dizelasi Se Ne Isplate

Dizelasi Se Ne Isplate

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovo sto je OggyBoy rekao je tacno, ja mu verujem, znam po mom bivsem saxu, trosio je izmedju 5(na otvorenom) i 9(Beogradske voznje), jeftino odrzavanje, ne trosi gram ulja, ulje se zuti u motoru, presao skoro 300k, i sto je najvaznije dere golfa 1.9 tdi;)
 
BHT Ovisnik
u kuci imao 3 diesela,sada su ostala,ja sam se svog rijesio,i to jetta 1,6 d koji je pojam svakog diesel power drivera,koji trosi upaljac,sada sam uzeo vovla 1.8 16v ,pa ne pada mi na pamet uzeti diesla opet,ako bi ih uzeo diesela samonoviji jaci bmw,sada mogu samo preci na turbo benzinca
auto mi je i benzinac i karavan,autoput 160-180 kroz njemacku i po compu i po sipanju 6.5l uzeo,po sipanju kad preracunam i nesto sitno manje,otvorena normalna voznja 60-100 sigrno nece uzet vise od 6.5,cak sto vise kada se vracam kuci (ajmo reci nek je 20km otvorena voznja ako idem malo dalje izvan grada) potrosnja mi se vrti na compu od 4.5-5.5l kada ne prestizem,normalno vozim kao drugi), u nedjelju isao na boračko jezero,pa jos nekih 10km iznad,svej je uzbrdo nit sam ga stedio nit ista,sve je 2-3 brzina i opet nazad u mostar,prosjek 7l,voznja mi je inace kombinirana,nikad strogo grad,al evo vec sam presao s autom od kada sam ga uvezao nekih 2500-3000km,jos mi prosjek niakda nije presao 8.3l,i po sipanju znam,sutra cu napuniti ga ujutro punog,otici na more i nazad i bas vidjeti otvorenu potrosnju,al nakon sto sam se sam uvjerio da mi trosi nesto vise od jebenog golfa 2 diesela ne pada mi na pamet kupiti diesela,ovih dana jos plin ugraditi i miran covjek,kolika god da je guzva u gradu opet cu se jeftinije voziti nego na diesel,em sto je auto jeftinije kad kupujes,i dok ugradis plin opet te ne izađe koliko diesel,jeftinije odrzavanje,ne slusas tak tak tak tak zvuk diesel motora

i moj stari,koji je okorijeli diesel fan,manje vise i vw fan jer mu je samo nova jetta u glavi,uvijek mi je roncao sto cu uzeti benzinca + jos volvo,tko to jos u nas kupuje,trosi vako-nako,je nakon sto je vidio kako se voziti u njemu i kakva je potrosnja prestao uopce razmisljati o vw i misli do godine uzeti s60 benzinca,a uvijek sam se svađao s njim i oko plina i oko benzinca,a sada skroz druga prica

znaci samo benzinac i trubo benzinac + eventualno plin
 
Član
zanimljivo je da su na forumu svi iskljucivi, 'subjektivni' i 'nerealni'...

svi koji voze dizela , to je bog auta i benzinca nebi pogledali, svasta ima smeta...
svi koji voze benzinca , ne mogu dizela ocima vidjeti to drnda itd itd
(uglavnom zasnovano na autima iz 20stoljeca )

isto tako je bilo kad je tema bila koje bi auto pozeljeli , skoro svi su spomenuli auto koje trenutno voze u nekoj 'boljoj izvedbi' ili bar auto iste marke..navika ili utjeha ili lazna skromnost , jedno jest :)

sve je to stvar navike i 'skromnosti' koja je isto postala navika...naviknes i volis ono sto imas i to hvalis i kao nebi ti nista drugo...
ja nesumnjam sekunde da bi se uzivao u nekom audiju a4 2,0 tdi sa oko 150 ks i lako se navikao na dizela ..o 3.0 da ne pricam i slicno... da se i njemu zvuk srediti sto eto navodim kao jedino sto me privlaci vise kod benzinca ...na dobro je se lako navici nebitno sta sipas na benzinskoj :cool:
znaci jos jedna beskrajna tema turbo dizeli vs atmosferci ,svako svog konja hvali i svi prezadovoljni svojim zivotnim ostvarenjem u vidu auta....a i vecina kod novog auta prelazi na bolje i modernije auto, npr. meni naravno da je benzinac bog kad sam presao sa golfa 2 1.6 D na 1.6 16v duple snage i duplo mladje i malo vece potrosnje, tako da su prednosti ogromne...isto da sad predjem na novi audi 2.0 tdi naravno da bi otpisao ovog 1.6 16v jer je ovaj prvi bolji u svakom pogledu, onda bi volio dizele itd itd...
ajd da vidim hoce neko ko vozi dizela reci da voli benzin vise, ili obratno ...nemoguce da su svi uzeli motor koji su zeljeli :D
(meni licno sasvim nebitno dizel ili benzin i to nisam gledao sekunde kad sam uzimao auto , jer ne vozim mnogo da mi to igra neku znacajnu ulogu tako da vise se orijentisem po cijeni auta i konjskim snagama , tako da sam to gledao i uzeo benzinca... a ne zato sto sam beskompromisni zaljubeljnik benzinca, izuzetak je turbo benzin kojeg bi uzeo bez kompromisa da imam mogucnosti...to je vec druga prica )
 
BHT Ovisnik
ja sam imao diesela,vozio ga godinu dana,a u obitelji vec 12 godina samo dieseli,presao sam na benzinca,auto sam otisao u njemacku i kupio,mogao sam istog uzeti za iste novce diesela,al nisam i uvjerio sam se da je na kraju ekonomcnije se voziti s benzincem,u obitelji ih imam par sto je preslo s diesela na benzinca i mnogo su zadovoljniji,ljudi su u nas sto kazu nakon dvice navikli na diesela jer je u to vrijeme svaki benzinac trosio kao lud naspram ostalog,da sutra kupujem audia nopr a4 il passata trazio bih 1.8 T, samo vecu limuzinu tipa bmw e60 bi dosao 3.0d,zato sto je jeftiniji polovan od benzinca:D u zadnje vrijeme sve vise i vise raje kupuje benzinca,benzin jeftiniji,a ugradnja plina se vec nakon pola godine isplati
 
Ako bi bilo riječi samo o naslovu teme (dizelaši se ne isplate) - onda je moj odgovor: kako kome.
Ne bi trebalo mješati vozački užitak, sportske karakteristike i zvuk motora sa temom u kojoj se govori o omjeru uloženo dobiveno, potrošnji i ostalim troškovima.
Prosječan automobil srednje ili kompaktne klase koji služi za normalnu svakodnevnu upotrebu, prevoz robe i putnika svakako je privlačniji sa dizel motorom. (mislim na TDI, HDI i općenito nove dizele).
Ali auto koji je stvoren da pobuđuje emocije i da se uživa u sportskim karakteristikama u svakom slučaju mora biti benzinac i tu nema kompromisa.
I još nešto, okretni moment ne čini jedno auto sportskim autom, dobri poznavatelji auta će shvatiti o čemu govorim ;)
 
Član
Relacija Tuzla-Zenica-Tuzla, preko Doboja, vozio Saxa 1.4i , ukupno sam presao oko 300-tinjak kilometara (mozda malo manje), uglavnom jedva da mi je 50KM bilo za gorivo, a sa golfom 2 1.6 dizel, pa minimalno 30% manje da sam potrosio..
 
Član
Sreca pa mi drug nema Fokusa 1.6, 2008 god i sreca isto tako da nikad nije uspio ispod 10l gradske voznje, malo agresivnije i 12-13l.

Vozim Dizel i vozicu sve dok ne dodje na red neki 2.0TFSI ili sta jace pa da me ne interesuje koliko trosi jer znam da IDE a o ovim malim benzincima ne zelim da razmisljam.
 
imam i benzinca a i sad od skora posjedujem i dizela,samo jedno znam da kada idem za bosnu iz svice trebaju mi dva puna tanka (65ltr.tank) benzina sa benzincom radi se o (passat 3B 1.8T) do kuce u BiH ima nekih 1250 kilometara,a sa dizelom (passat cc 2.0 tdi)sa jednim tankom(70ltr.) prijedjem skoro pa 1100 kilometara ako ne i vise zavisi kako ga cepam,pa vi bacite racunicu dali se isplati dizlo ili ne,meni sigurno da se isplati dizlo ;)
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
imam i benzinca a i sad od skora posjedujem i dizela,samo jedno znam da kada idem za bosnu iz svice trebaju mi dva puna tanka (65ltr.tank) benzina sa benzincom radi se o (passat 3B 1.8T) do kuce u BiH ima nekih 1250 kilometara,a sa dizelom (passat cc 2.0 tdi)sa jednim tankom(70ltr.) prijedjem skoro pa 1100 kilometara ako ne i vise zavisi kako ga cepam,pa vi bacite racunicu dali se isplati dizlo ili ne,meni sigurno da se isplati dizlo ;)

Covjek sve objasnio ;)


A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)
 
Član
jao teme krvi ti iz kolina :icon_eek:

pa to je sve od slučaja do slučaja :icon_rolleyes: nije sad bit šta voliš benzin ili dizel ima tu masa stvari što se ne križaju ili križaju sa potrošnim materijalima kod oba i na kraju ti ispadne isto! a što se tiče potrošnje novi benzinci su usavršeni isto tako dobro da malo troše a daju dosta snage ali brate stavite ruku na srce što se tiče isplativosti s gorivom novi dizeli imaju prednost :icon_smile: dakle ne govorimo o starim automobilima...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ovi sto im benzinac od 100-110ks trosi 5-6l :lol::lol:

Pošto se ovo odnosi na mene, rekao sam.!. Pare na sto, sipaj i vozi, mjerimo kilometražu pa da vidimo hoće li ti biti smiješno kad ostaneš bez para da bi se kući vratio.;)

Nemam ja sta kod tebe dolazit vozao sam astru g 1.6 16v po gradu 8,5-9l min potrosnja van grada mozda bi se mogla spustit na 6l ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top