BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
Evo malo motivacije, nisam ja da se razumijemo :D

qyv1p3.jpg
 
Član
semma je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
teretanas je napisao(la):
djecaci moji masa i definicija se ne rade na treningu nego u kuhinji;)

naravno, ali i svi znamo da nema učinka od 20 ponavljanja... 8-10 je uvijek, ha masa ha definicija... samo se izbace UH ide trčanje itd.. Plivanje je dobro za održavanja forme..

Ne znamo svi.. 8-10 ponavljanja je ni tamo ni ovamo..

ja radim prvu seriju 10ak, ostale 3 serije 8 ponavljanja...
 
Član
Jedno pitanje za sarajevske bildere :) znali neko gdje se ima uzet u sarajevu "Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard", mislim u kojem protein shopu i gdje se nalazi, najvise bi mi odgovaralo ako ima negdje u starom gradu ili centru zbog blizine, al moze i u nekom drugom djelu grada, samo da je ono regularna roba, da mi nesto ne podvale. sad kad mi bude plata kontam sebi uzet. nisam do sad nista uzimao pa hocu da pocnem s ovim, jer sam na inetrnetu generalno vidio najvise pozitivnih kritika za ovaj protein.

hvala u naprijed.

da ne bude zabune o ovome se radi :cool:

10wjhuv.jpg
 
Moja preporuka da se ne gruvate ovim proteinima i ostalim sranjima već samo 'old school' .. Za sve postoji način bez ovih govana,i za mršave koji se ne mogu udebljati i one kojim malo treba .. Ovo sa predzadnje slike je po meni neprirodno i nakaradno i nikad ne bih volio biti takav ..
 
Član
ja samo govorim iz osobnog iskustva...nagledao sam se pun qrac ljudi sa pricom kao FUJ TO KEMJA OVO ONO pa 2 godine furaju teretanu na mizernoj prehrani ( citaj majkina kuhinja) nista posebno nisam vidio da su naprvili od sebe... A poznam isto tako ekipu koja radi sve po PS plus kvalitetni suplementi i prava prehrna... razlika je očita bar moje iskustvo...
 

wkd

Član
:lol: ja sam cuo da je taj protein bas jaka hemija... neki ljudi u mojoj okolini uzimaju cak i kreatin, ali nece oni prezivjeti duze od 30. godine..

dajte ljudi molim vas, niste ni svjesni koliko je artikala koje dnevno unosite stetnije od Wheya i slicnih suplemenata... naravno u odgovarajucoj kolicini i pravilnoj upotrebi...
 
Član
Hahhaah....a tek sudzukice :lol::lol: Protein je kao lijek u usporedbu sa cevapima,sudzukicama,salamama itd.
 
bmwscaner je napisao(la):
ja samo govorim iz osobnog iskustva...nagledao sam se pun qrac ljudi sa pricom kao FUJ TO KEMJA OVO ONO pa 2 godine furaju teretanu na mizernoj prehrani ( citaj majkina kuhinja) nista posebno nisam vidio da su naprvili od sebe... A poznam isto tako ekipu koja radi sve po PS plus kvalitetni suplementi i prava prehrna... razlika je očita bar moje iskustvo...

Kad covjek ne zna trenirati djaba mu je sve , brate za 2 godine bez suplemenata opet ces ostvariti vidiljiv rezultat , naravno neces biti mr olimpia ali moze se odlicno napredovati , takodje ko ne zeli da uzima preparate morat ce vise vremena provesti u kuhinji nego u teretani da namiri proteine i slicno zato su tu kantice koje to radi da se ti ne bi patio i jeo 12 puta dnevno , za mene protein nije nikakva hemija niti je nesto stetno jer ne bi se u apotekama prodavalo
 
I to zavisi sta ti je cilj da postignes , neku finu gradju da lijepo izgledas mozes dobiti bez suplemeneta , a sad nesto vise od toga to je vec dugogodisnji proces i ima ljudi koji ti preferiraju samo prirodno
 
Samo ispravna prehrana,unošenje namirnica sa više proteina,a količinu unosi prema količini vježbi koje radiš i ne boj se ..Ja non stop nešto žvaćem,jedem po manje ali dosta ćešće i redovno radim viježbe .. Ne idem u teretanu uopšte,pičim trbušnjake klasične,trbušnjake na stranu ( na malo drugačiji način),sklekove,savijam šipku i dižem teg svako veče ( u stanu je vježbanje monotono i često se gubi volja za razliku od teretane) a ujutru često u 7 na bicikl i po 15-20 km sa drugarom (kardio trening).. Razni proteini i kreatini ti nisu potrebni ako ne želiš neke ozbiljnije rezultate ( tipa kosmička leđa,ogroman biceps) što na svom tijelu ne planiram ganjat' uopšte jer je po meni to previše a ne vidim neku prednost toga .. Najgore od svega mi je kad vidim momka koji je prije imao 70 kg,najednom se napiri i naduva,sve go mišić do mišića,a za 2 mjeseca vidim tog istog samo se ISPIRIO,ništa više . Čemu ?
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Samo ispravna prehrana,unošenje namirnica sa više proteina,a količinu unosi prema količini vježbi koje radiš i ne boj se ..Ja non stop nešto žvaćem,jedem po manje ali dosta ćešće i redovno radim viježbe .. Ne idem u teretanu uopšte,pičim trbušnjake klasične,trbušnjake na stranu ( na malo drugačiji način),sklekove,savijam šipku i dižem teg svako veče ( u stanu je vježbanje monotono i često se gubi volja za razliku od teretane) a ujutru često u 7 na bicikl i po 15-20 km sa drugarom (kardio trening).. Razni proteini i kreatini ti nisu potrebni ako ne želiš neke ozbiljnije rezultate ( tipa kosmička leđa,ogroman biceps) što na svom tijelu ne planiram ganjat' uopšte jer je po meni to previše a ne vidim neku prednost toga .. Najgore od svega mi je kad vidim momka koji je prije imao 70 kg,najednom se napiri i naduva,sve go mišić do mišića,a za 2 mjeseca vidim tog istog samo se ISPIRIO,ništa više . Čemu ?

Znaci da nemas veze sa teretanom i bodybuildingom i da dzaba ovdje valjas gluposti..
 
Top