BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
Iz ličnog iskustva, ON Creatine (monohidrat) i smeće od BioTechovog kreatina se ne mogu porediti. Ostale proizvode BioTecha nisam probao ali eto kreatin nažalost jesam i poslije 10ak uzimanja (cca 3-4 dana) shvatih da ta stvar, šta god je, veze nema s onim što mi je potrebno :D
 
Član
ibizasa je napisao(la):
Iz ličnog iskustva, ON Creatine (monohidrat) i smeće od BioTechovog kreatina se ne mogu porediti. Ostale proizvode BioTecha nisam probao ali eto kreatin nažalost jesam i poslije 10ak uzimanja (cca 3-4 dana) shvatih da ta stvar, šta god je, veze nema s onim što mi je potrebno :D

Meni kreatin daje "mentalno" dosta, odradim dosta bolje trening, više se potrudim... a ovako nisam ništa osjetio :icon_question: :lol: i uzeo sam Olimpov whey i sasvim sam zadovoljan...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
ibizasa je napisao(la):
Iz ličnog iskustva, ON Creatine (monohidrat) i smeće od BioTechovog kreatina se ne mogu porediti. Ostale proizvode BioTecha nisam probao ali eto kreatin nažalost jesam i poslije 10ak uzimanja (cca 3-4 dana) shvatih da ta stvar, šta god je, veze nema s onim što mi je potrebno :D

Meni kreatin daje "mentalno" dosta, odradim dosta bolje trening, više se potrudim... a ovako nisam ništa osjetio :icon_question: :lol: i uzeo sam Olimpov whey i sasvim sam zadovoljan...

Uz dovoljnu količinu vode kao i kreatina dnevno (i prije treninga) za vrijeme treninga svaki put mi vidno bukne mišićna particija koju u datom momentu treniram. Javi se taj magični dodatni 'pump' :D

Inače Optimum Nutrition creatine odlično obavlja svoj posao. BioTechov.. čak i ne znam šta je u kanti al mi nema nikakve sličnosti sa optimumovim ili dymatize pošto sam osim biotechovog ta dva imao / koristio .
 
Član
ja bi zaobišao taj biotech, californiu

twinlab je ok marka, malo skupa kod nas, nekad koristio dualtabs od njih..

kreatin nije baš neka sreća, svi mi hoćemo mišiće a ne vodu, voda ode a mišić teško...
 
Član
ibizasa je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
ibizasa je napisao(la):
Iz ličnog iskustva, ON Creatine (monohidrat) i smeće od BioTechovog kreatina se ne mogu porediti. Ostale proizvode BioTecha nisam probao ali eto kreatin nažalost jesam i poslije 10ak uzimanja (cca 3-4 dana) shvatih da ta stvar, šta god je, veze nema s onim što mi je potrebno :D

Meni kreatin daje "mentalno" dosta, odradim dosta bolje trening, više se potrudim... a ovako nisam ništa osjetio :icon_question: :lol: i uzeo sam Olimpov whey i sasvim sam zadovoljan...

Uz dovoljnu količinu vode kao i kreatina dnevno (i prije treninga) za vrijeme treninga svaki put mi vidno bukne mišićna particija koju u datom momentu treniram. Javi se taj magični dodatni 'pump' :D

Inače Optimum Nutrition creatine odlično obavlja svoj posao. BioTechov.. čak i ne znam šta je u kanti al mi nema nikakve sličnosti sa optimumovim ili dymatize pošto sam osim biotechovog ta dva imao / koristio .


Ne djeluje kod svakoga. Ali meni je bolje da mi mentalno djeluje, ko što djeluje, popio sam 5 dana po 35gr pa sada evo 15ak dana pijem po 5-7gr prije treninga samo, možda treba više potrošiti da se osjeti :icon_question:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Ne djeluje kod svakoga. Ali meni je bolje da mi mentalno djeluje, ko što djeluje, popio sam 5 dana po 35gr pa sada evo 15ak dana pijem po 5-7gr prije treninga samo, možda treba više potrošiti da se osjeti :icon_question:

puno ti je bilo 35 grama... u fazi punjenja se pije 20 grama...

ne treba se igrati sa kreatinom ;)
 
Član
hahahah :lol:

gdje ćeš crni zlaja po 35 grama dnevno, pa to zahtjeva bar 5 litara vode a to u prevodu znači da bi ti taj dan od svih obaveza najveća bila odlasci u toalet zbog male nužde


U fazi punjenja, mada ja ne vjerujem u te kure kreatinom, dovoljno ti je 20ak grama, eventualno 25 ISKLJUČIVO s vodom (NIPOŠTO s mlijekom, gustim sokovima i slično). Naravno, 5 grama obaveznih prije treninga (ne moraš baš pola sata ranije, dovoljno je pred samo zagrijavanje popiti :D ).
Zatim postoji ta druga famozna faza u kojoj piješ između 5 i 15 grama. U zavisnosti da li se radi o danu treninga ili pauzi i slično.
Eh sad, u zavisnostit od toga u kojoj se 'fazi' nalazis potrebne su vece kolicine vode. Ja bas i ne obracam toliko paznju na konkretnu kolicinu vode samo je pijem kad god stignem. Recimo prije jela casu vode, za vrijeme jela casu i nakon jela casu ili dvije od 2 dl. Posto sam kreatin pijes s vodom, prije treninga ti dodatna kolicina vode nije potrebna, u toku treninga je pozeljno unositi vodu. Meni se to odnosi na pijuckanje iz flasice poslije svake serije ili svake druge, zavisi (kad mi na um padne :D) al u toku treninga popijem otprilike 0.5-0.7 l vode. Onda slijedi prica s obrokom (i vodom) i tako u krug vrtis malo vecu kolicinu vode :D

E da, često ljudi prave grešku s dextrozom i kreatinom. Dakle ove dvije stvari nije pozeljno mijesati. Kreatin i secer ni po kojoj logici ne idu zajedno tako da dextrozu (secer) ostavite za shake (whey ili glutamin ili sta vec pijete) a kreatin pustite da sam uziva u 0.3 ili 0.5 l ili u kolikoj ga vec kolicini vode mutite :D :icon_biggrin:
 
Član
mislim da nebi bila losa ideja da se postave slike clanova koje su oni rezultate postigli mislim na clanove koji uveliko pisu u ovoj temi da bi ljudi znali od koga da uce ili od koga savjete dobijaju ipak u bodybuildingu je tijelo ogledalo znanja ;);)
 
Član
Ma mislio sam na 25 :lol: 5x5gr... sada ga samo pijem prije treninga... Pio sam ja 5gr i 0.5l vode ;)

Kako ide narode, definiše li se :icon_biggrin: Skidaju li se kilice :icon_biggrin:

Što se tiče proteina:

500gr fileta
500gr sira
1x35-40gr whey-a poslije treninga sa isto toliko dex-a...
i popijem u toku dana još 35-40gr wheya, ali bez dex-a...

Sa ovim sam na nekih 3gr po kilogramu težine...
 
Član
ja za sada idem po planiranom do sada sam skinuo 7-8 kg, planiram još ići dole 10 kg da budem onako oriban možda čak i na 85, al kad budem na 90 onda ću da vidim kako stvari stoje..ali cilj je 90kg ripanog insana :) preko 100kg su hajvani :) a sad sam hajvan :)

Otprilike 4kg idem mjesečno znači sedmično 1kg..

Imam puno za skinut (nisam trenirao godinama) da to na kraju liči na nešto...u ova 2 mjesca sam dijetu prošao olako neću još ništa da mijenjam sve dok salo ide dole..čim stane onda ću da malo pojačam dal kardio ili režem kcal...al dok su reultati tu neću da diram ništa...

Znači kad idete sa dijetom morate sebi ostaviti prostora za modifikaciju, ako krenete preagresvino onda nemate prostora da mijenjate..

U biti držim se filozofije kip it simpe,
zobene +mlijeko+ whey 2 serviranja
250 gr pilće prsa plus salata kupus, krastavci kako kad
trening+cardio
whey 2 serviranja
250gr pileća prsa plus salata kao 2 obrok
whey onako sam 1 serviranje
sir posni pola kile i bademi

Trenutno jedini izvor ugljiko je zobene, ovu salatu i ne računam jel ona je tu da imam vlakna u ishrani i da pomogne u probavi.

Jedan dan u sedmici izbacim pileća prsa i ubacim oslić file 1kg i jedem samo oslić pulsu ovo ostalo što ide taj dan.

Svake druge sedmice recimo nedalja, napravim jedno punjene jedem 24h sve živo i neživo obično napravim roštilj i taj dan se ubijam u kalorijama...ćevapi, teletina, junetina, pljeskvice, kolači šta hoćete.. i jedem sve što volim...tako se malo popravim psihički, kalorije koje unesete na ovaj način popune glikogen u mišićima znači neće otići u salo, tako da već naveče osjećate da ste puni energije, tako da trening u ponedeljak bude ludilo i dobijete samo takav pump ;)

I onda opet po starom nastavljate sa dijetom.

Eto toliko od mene za ovo javljanje.
 
Član
I ja sam čuo sam ovo da treba ponekad vratiti na staro ishranu i dobro se nakhrhati :icon_biggrin:

Ja sam trenuntno na 66kg, ali idem ispod 63. I evo kako trenutno izgleda.

 

wkd

Član
neznam zasto, ali mene monohidrat i whey daleko najbolje guraju, nemam bas puno bf-a pa tako da jedem sve sto stignem(6-7 puta dnevno + 3x whey). Trenutno imam 72KG ali ima bar 2 litra navucene vode koja je fazi izbacivanja. Postavim sliku za par dana, dok boje kakve nabacim XD sada sam bijel kao onaj kecer sa crvenom bradom :D
 
Član
Zlaja brate koliko si visok ti ?

Il ti vaga laže bar 10 kg il si visok 160 ? (il su ti noge ko štapići) :D
Djelujes mi krupan za tu kilažu :icon_biggrin:
 
Član
Puno stranica ima, mrsko mi citati:D a ne znam jel neko vec pitao ili pisao o tome.
Dakle, iskustva sa nitromax-om?
 
Top