BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Poz narode , pored auta citav zivot se i trenira nazalost sa velikim pauzama ali stalno sam u tome i uvijek se brzo vratim al et sad zbog auta i svega ostalog nemam bas vremena za trening al to je poslije auta ono sto najvise volim da radim . Pa sigurno jos ima raje koja vole trening zato otvaram ovu temu da se stavljaju videa , materijal , iskustva i slicno o bodybuildingu . Ja znam samo za jedan nacin treniranja a to je Hardcore , ne volim ove pickaste treninge spustaj 5 sec dizi 5 sec stopanja serija nekih plocica i defki , volim masni trening gdje se dize zeljezo bez sprava , sajli i pomagala , znaci cisto zeljezno , metal muzika na playlisti i samo jako NO PAIN NO GAIN :cool: evo od mene serijal motivation videa

http://www.youtube.com/watch?v=pKOv4B93JNk&feature=autoplay&list=PLFFE30DD9DD06E95E&lf=results_main&playnext=2
 
Član
Dobra tema, dobar materijal ;)

sto se tica teretane to sam vise preferiro kroz srednju, znaci dobra definicija i to,.. a sad kako me fax stego nemam vremena nazalost :( sad je nako penzionerski, trcanje 10-ak kilometara i kod kuce radim 2000-3000 trbusnjaka pa cak i vise... bilo je malo problema, ledja sam zgulio zbog lose podloge :( a sto se tice muzike, frenkie za mene motivacija ono bas bas :)
 
Član
Meni je kod teretane najveći problem prehrana, jer volim pojest i popit, da to nije normalno... Nastojim iskombinirati da ne jedem svašta, ali nemogu jače je od mene, još kad dođe vikend, alkohol u potocima, i brza hrana u svaka doba.....
Ali sve u svemu, gledam da odem u teretanu tri puta tjedno, a da trčim jedanput,..... tješim se..
Muzika za motivaciju-techno-
 
Član
Prestao trenirati prije 3-4g, prije toga trenirao 5-6 godina imao sam fine rezultate kao natural doguro do nekih 115kg, radio po 180kg na bendžu, čučnjeve sa svim tegovima koje sam imao u teretani :) inače imao svoju malu privatnu teretanu...obim nadlaktice 52cm nisam nikad radio velika rezanja, volio sam masu ugl radi ishrane... nakon toga sam prestao zbog obaveza i poprilično se usvinjio od tog stanja :)

Trening doveo do savršenstva, prehranu trudio da bude što bolja i uvijek može biti bolja...poprilično zagazo u bb svijet ove godine sam obezbijedio sebi novi prostor za treniranje i planiram da se vratim staroj slavi :)

I meni jedan motivirajući video iz animal programa :)
http://www.youtube.com/watch?v=XAfMrUvLDMs&feature=related
 
Član
joj ja bi volio kad bih se mogao natjerati da pocnem redovno da treniram, cisto da dobijem koju kilu, nikad nisam uspjevao kontinuirano da radim, odem jednom i ne idem godinu, doduse nisam stizao od fudbala, ali eto svejedno se ne mogu natjerati,a prijeko mi je potrebno
 
Član
ArminM je napisao(la):
joj ja bi volio kad bih se mogao natjerati da pocnem redovno da treniram, cisto da dobijem koju kilu, nikad nisam uspjevao kontinuirano da radim, odem jednom i ne idem godinu, doduse nisam stizao od fudbala, ali eto svejedno se ne mogu natjerati,a prijeko mi je potrebno

ima bolan i treba u teretani nije dosadno ;) taice s crtom, i to :lol:
 
Član
aServis je napisao(la):
Prestao trenirati prije 3-4g, prije toga trenirao 5-6 godina imao sam fine rezultate kao natural doguro do nekih 115kg, radio po 180kg na bendžu, čučnjeve sa svim tegovima koje sam imao u teretani :) inače imao svoju malu privatnu teretanu...obim nadlaktice 52cm nisam nikad radio velika rezanja, volio sam masu ugl radi ishrane... nakon toga sam prestao zbog obaveza i poprilično se usvinjio od tog stanja :)

Trening doveo do savršenstva, prehranu trudio da bude što bolja i uvijek može biti bolja...poprilično zagazo u bb svijet ove godine sam obezbijedio sebi novi prostor za treniranje i planiram da se vratim staroj slavi :)

I meni jedan motivirajući video iz animal programa :)
http://www.youtube.com/watch?v=XAfMrUvLDMs&feature=related



Usvinjio si se ti malo više:D
 
Član
a dobra tema nema sta, nisam ni ja odavno trenirao, vise od godinu dana, evo kanim se da pocnem polako, sto se tice literature i textova bice i od mene doprinosa...

http://www.youtube.com/watch?v=YE2UDAa2OwU

http://www.youtube.com/watch?v=_9lyXy6XCxk

http://www.youtube.com/watch?v=VgSMxY6asoE par motivacijskih....
 
<iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/vimZj8HW0Kg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ko ovu nije slusao u teretani ko da nije bio u njoj :icon_biggrin:
 
Član
Dragone, tim "pickastim treningom" se i gradi tijelo, proporcionalno tijelo. Ne znam sta ti smatras tim svojim hardcore treningom, ali ako je onakav kao sto 80% ljudi u BiH dozivljava, onda neces daleko stici svojim treniranjem. Odnosno, stici ces daleko ako gledamo koliki ce ti biti obim ruke, kolike ces grudi imati i slicno, a da u cijelini to ne lici ni nasto. Ustvari lici na tuljana ili foku jedino. :D
Treniranje nije samo dizanje zeljeza, trening je daleko vise od toga. Tako daleko da se ono treninga stvorila citava jedna nauka. Ako sam pogresno shvatio taj tvoj trening, onda mi pojasni. ;)

A sto se tice teretane, napisat cu samo ovo:
"Great bodies are created in a gym, perfect bodies are created in kitchen." Ko se ovim bavi ozbiljnije, znat ce koje to rekao i sta je taj postigao. :cool:
 
Član
Nekada su me ljudi pitale za bb savjete, i prvo što kažu ja hoću malo mase or defke ništa pretjerano neželim da izgledam kao ovaj sa slike ili onaj, ja mu kažem odlično ti i nećeš biti takav ni da hoćeš...bb se ne postojae ako odeš u teretanu i digneš tegove jako puno toga je u igri a trening najmanje....kao i svakom sportu moraš biti prije svega talenat i imati genetske predispozicije za takvno nešto...bukvalno je isto kao da kažeš ja hoću da igram fudbal dobro ali ne kao mesi...mislim da ste me razumili...

Ljudsko tijelo nije predviđeno da ima toliko mišićne mase, znači ima mehanizme kojim se brani od toga, znači bez zabranjene hemikalije ste sigurni i sa hemikalijama nećete opet biti jel kao što sam rekao morate biti genetski predisponirani za ovo gore.

Ima ovdje par linkova to su profesionalci ljudi u koje firma ulaže da bi izgledali ovako kako izgledaju...znači daleko ste od ovog miljama...

Prva greška koju čine početnici jeste da previše ulažu u teretanu, znači rade 5-6x sedmično, ostaju po 2h hodaju po teretani gledaju cure, pričaju jebaju slušaju muziku i sl pokušavaju da se hrane tako što izbace bureke piju mlijeko jedu jaja i pričaju kako protein kreatin štetan i sl to je 90% početnika i obično kreću od 1.1 u godini u martu ih nema u teretani :)

Znači ubijaju se u teretani ko mladi majmuni...

Najveća investicija je hrana cca 300 i više km mjesečno to je bb hrana nakon toga suplementacija isto lijepih para odnese, cijena teretane je mizerna, ali bb život mora postati svakodnevnica...i bb hrana je poprilično jednolična i monotna tako da to nije baš za svakoga..

Nemojte kopirati tuđe treninge, naročito one iz novina, ne postoji jedan univerzalni trening po kojem će te raditi i biti kako želite da budete..

Mogu pisati do sutra ali nemam vremena

Ako neko ima neko konkretno pitanja neka postavi ja ću odgvoriti.
 
Član
Meni treba pomoc oko teretane malo za ljeto.
Smrsao sam 40 kila (nije zajebancija) i sad su mi malo ruke ostale tanke, mislim nisu one tanke ali sa obizorom da je u meni 2 metra i 95 kila i nasprem noga i ledja male su. Koje mi vjezbe preporucujete. Takodjer moze neka i za stomak, sada je ravan kad sam smrsao ali nije to to fali mu malo poslje toga definicije. Smrsao sam tako sto sam uvečer po 4-5 sati igrao kosarke i odbojke, a dnevno oko 1-2 sata plivanja u tekućici
Hvala
 
Top