BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
glavni razlog zbog kojeg sam se ja odlucio da pocnem uzimat protein kao suplement je sto nisam u mogucnosti da svaki dan pravilno i kvalitetno jedem, jer kad sam na poslu jedini nacin da jedem pravilno je da od kuce nosim vec spremljene obroke i to sve, a nemam volje da se peglam s tim, pa mi je ovako lakse da na poslu jedem nesto sto se moze uzet vani za jest, obicno su to neki pileci sendvici i sl, a onda ishranu da nadopunim suplementima.

ps

ovaj protein sam vec nasao, kupio sam u pro gym-u, manje pakovanje je 65 km, a vece 129 km, pa eto ako nekog interesuje cisto da se zna :cool: , a cuo sam da su iste cijene i u importane-u. jos cu mozda uzet i bcaa i mislim da bi to trebalo bit ok da ostvarim dovoljan dnevni unos proteina i amino kiselina.
 
Član
Koliko sam ja para skrho u te preparate... jest da su korisni ... ne treniram vec 5-6 mj. vec su ruke se smanjile i sve ali sad kad o5 preko zime krenem ruke prsa i sve se vrati u 15-20 dana imao sam neki papir gdje sam pisao samo ove godine sam dao jedno 2500-3000 KM u te jebene preparate...
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ja samo govorim iz osobnog iskustva...nagledao sam se pun qrac ljudi sa pricom kao FUJ TO KEMJA OVO ONO pa 2 godine furaju teretanu na mizernoj prehrani ( citaj majkina kuhinja) nista posebno nisam vidio da su naprvili od sebe... A poznam isto tako ekipu koja radi sve po PS plus kvalitetni suplementi i prava prehrna... razlika je očita bar moje iskustvo...
kao sve u životu ni bildanje nije jednostavno, nije to samo jedi i diži utege i eto mišića
komplikovano je to do kurca, proteina imaš i u običnoj "maminoj hrani" pravilinim uzimanjem i treniranjem nećeš biti ništa lošiji od onoga koji ih uzima iz kantice
A da dereš ćevape,hamburgere nabaciš sala i misliš to pretvorit u mišiće? Taj film je jednako moguć kao i "BMW po snijegu" :lol:
 
Član
planiram malo u teretanu pa sam mislio kreatin koristit , al posto sam bio na tesiranju za vojsku nasu cekam da mi jave ili jesam ili nisam pa ako budem primljen ima ljekarski onaj pred obuku da li to ostaje u organizmu i sta bude poviseno , da me nece zajebat , vjerovatno nije dozvoljeno ?? :icon_smile:
 
Član
A ja koliko gluposti na jednom mjestu... Sto neko rece k`o 70-eto-godisnjaci baljezgaju neki.
Ispadose proteini stetni, a cine vecinu ljudskog tijela, kreatin koji se takodje nalazi u sastavu mesa, amino-kiseline koje su inace gradivne materije proteina tj. misica... DZA BU NEKI STRASAN K... Malo samo razmisljanja glavom i hemija i biologija iz osnovne, i svasta se sazna.
Teretana i bilo koje bavljenje sportom nije samo sutanje lopte pa na pivU, onda bi svi igrali za Manchester i Lakers-e...
Sport je malo veca nauka, a ishrana sportista posebna nauka. Treba uzeti nauciti prvo nesto... Npr. profesionalni bilderi znaju anatomiju i motoriku tijela bolje od doktora 10 puta. Al se zato kod nas svako rodi naucen i sve zna, a znanje se prenijelo od djedova koji su vidjeli krpenjacu 2-3 puta negdje. Obicno se znanje dopunjava u kafani i na TV-u prateci rezultate na txt-u zbog kladionice.

Za sve koji misle da idu u teretanu, zbog poboljsanja izgleda, sportskih performansi ali najvaznije ZDRAVLJA preporucujem prvo posjetu jednom drugom forumu --->LINK<--- mozda krsim pravila ovog foruma reklamirajuci ih, ali je u interesu edukacije i napredka.
Na forumu ucestvuju kako razni sportski treneri, nutricionisti, profi bilderi cak i neki od najboljih svjetskih powerliftera.
I teme (trening, sport, ishrana) su rasporedjene jako lijepo po kategorijama, tj. iskustvu u sportu i teretani.
Takodje odlican sajt sa detaljnim opisom velikog broja vjezbi ---> http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/
posto kod nas u teretanam 70% ljudi zna za biceps pregib, propadanja i benc :D

A posto je ovaj forum vezan za automobile, samo jedan podatak: pri direktnom sudaru, 87% su vece sanse da prezivi covjek koji trenira redovno u teretani, jer su misici stit naseg tijela, osim sto su glavna karika u metabolizmu i imunom sistemu.



@RS6 Avant - Slobodno ti treniraj i prati trening odgovarajucom ishranom, sto se kreatina tice ne brini se nista. Protein-kreatin-glutamin je za iole ozbiljnog sportistu kao gorivo za auto. Dzaba 7.0 V8 ako nema sta da trosi. Isto je i sa misicima, koji trebaju gorivo i brz oporavak poslije treninga.
 
Član
haha... meni su najjaci ovi natural.. i kakva ba hemija ljudi... pod pojmom hemija u BB se podrazumjevaju steroidi... ja iskreno nikad nisam tega digao bez preparata... napravio sam ljetnu pauzu... sad ponovo krecem i uzet cu whey, kreatin monohidrat, BCAA tecni, glutamin i dekstrozu... valjda ce biti napredka... :D
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
haha... meni su najjaci ovi natural.. i kakva ba hemija ljudi... pod pojmom hemija u BB se podrazumjevaju steroidi... ja iskreno nikad nisam tega digao bez preparata... napravio sam ljetnu pauzu... sad ponovo krecem i uzet cu whey, kreatin monohidrat, BCAA tecni, glutamin i dekstrozu... valjda ce biti napredka... :D

ali nema svak para za to
 
Član
sub3r je napisao(la):
sta imas protiv naturalaca golferu? :icon_rolleyes:



i cega se covjek nece nacitati ovdje :D

ne hajem ih... cim te pitaju sta uzimas odmah te gledaju nekim pogledima kao da se bodem, onda vazda pametuju kako to sve unistava organizam itd... ;) svaka cast ko uspije prirodno, ali za to treba vise para nego za suplemente ...
 
Član
to nisu naturalci nego ljudi koji nit se bave bodybuildingom niti se razumju u materiju ;)
to se mora razgraniciti.
 
Ovaj nacin je meni bolji :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=MWu_LXME510

i ova gradza je celicna grdaza mozes kroz zid kad si ovakav :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=SbI_04n3lLU
 
Top