BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
za ovaj drugi video ti treba treninga i talenta od malih nogu, da ovako razbijas ako vec moras :cool:
al ipak je to film, stvarne borbe su nesto sto je stvarno, ultimate fighter to su zivotinje ;)

bez hemije nema brzog napredka, treba dosta vise vremena i truda i rezultati dolaze sporije...al ko nema za hemiju (par stotina maraka mjesecno) ne ostaje mu nista drugo , pri tome znacajnu ulogu igraju geni i dosta se razlikujemo u tom pogledu :cool:
a recimo kod koga je veca snaga, ako uzmemo dva covjeka iste snage i jedan se gradi prirodno a drugi uz pomoc hemije, koji ce imati vecu snagu s obzirom na trening nakon recimo 3 mjeseca ?
 
Član
AnDel je napisao(la):
za ovaj drugi video ti treba treninga i talenta od malih nogu, da ovako razbijas ako vec moras :cool:
al ipak je to film, stvarne borbe su nesto sto je stvarno, ultimate fighter to su zivotinje ;)

bez hemije nema brzog napredka, treba dosta vise vremena i truda i rezultati dolaze sporije...al ko nema za hemiju (par stotina maraka mjesecno) ne ostaje mu nista drugo , pri tome znacajnu ulogu igraju geni i dosta se razlikujemo u tom pogledu :cool:
a recimo kod koga je veca snaga, ako uzmemo dva covjeka iste snage i jedan se gradi prirodno a drugi uz pomoc hemije, koji ce imati vecu snagu s obzirom na trening nakon recimo 3 mjeseca ?

onaj na steroidima naravno :D
 
Onaj na steroidima ali samo dok ih uzima a i to je pitanje , jer kad prestane uzimati to past ce mu sve i imunitet i snaga i volja sve se gubi kad se pretane uzimati jaca hemija , bio vidio dozivio ;)
 
Član
zanimljivo manje radis a budes jaci :icon_rolleyes:
a znam da kad se prestane s tim da si sjebada, tako da je kraceg vjeka ;)
 
Član
ako se uzimaju pravilne zastite i prati program kompletan onda nema tako velikih gubitaka kao netko sta odradi 30-50 % kure i stane jer nema dovoljno novaca za izgurati do kraja. Kolega moj to prodaje i osobno koristi i mogu samo rec lik je bager 195 cm i nekih 100+kg misica..
 
Član
pa najveci problem kod uzimanja steroida je sto tijelio s vremenom u potpunosti odbaci prirodni izvor testasterona tj. testise i kad se prestane uzimat, tijelo jednostavno ne zna kako da proizvede i aplicira dovoljnu kolicinu testasterona u misice, jer je naviklo na veci izvor testasterona, ne mozete vi reci tijelu, eh sad ja uzimam steroide pa ti radi na njih, a kad prestanem onda ponovo ukljuci jaja pa nek mi ona prave testasteron. tako da ko hoce da ima misice na duze staze i da bude zdrav, trebao bi zaobic hemiju. prirodno treba puno vise vremena da se dobije misic, ali zato je taj misic dugotrajniji i teoretski ostaje s vama do kraja zivota, samo sto u slucaju prestanka vjezbanja blago atrofira i izgubi zategnutost i tvrdocu, ali onda je dovoljan kratak vremenski period vjezbe da se misic opet vrati u ono zategnuto i cvrsto stanje.
 

wkd

Član
xxfmanxx je napisao(la):
pa najveci problem kod uzimanja steroida je sto tijelio s vremenom u potpunosti odbaci prirodni izvor testasterona tj. testise i kad se prestane uzimat, tijelo jednostavno ne zna kako da proizvede i aplicira dovoljnu kolicinu testasterona u misice, jer je naviklo na veci izvor testasterona, ne mozete vi reci tijelu, eh sad ja uzimam steroide pa ti radi na njih, a kad prestanem onda ponovo ukljuci jaja pa nek mi ona prave testasteron. tako da ko hoce da ima misice na duze staze i da bude zdrav, trebao bi zaobic hemiju. prirodno treba puno vise vremena da se dobije misic, ali zato je taj misic dugotrajniji i teoretski ostaje s vama do kraja zivota, samo sto u slucaju prestanka vjezbanja blago atrofira i izgubi zategnutost i tvrdocu, ali onda je dovoljan kratak vremenski period vjezbe da se misic opet vrati u ono zategnuto i cvrsto stanje.

ali upravo zbog toga postoje pravilne kure, ciklusi i naravno odredjene zastite u toku i nakon uzimanja koje pomazu organizmu da se vrati u normalu... BB je stvarno nauka, i to veoma komplexna :cool:
 
Član
pomirite se fino sami sa sobom izbacite iz glave 100kg i držite 85kg ripanih mšića i vola to bar može 95% ljudi.... na duge staze psihički si ok, nejebeš se sa steroidima, nije skupo za džep za postići i održavati i mirna bosna... 100kg ripanih mišića je skoro nemoguće natural.....

dakle realan cilj 85kg ripanog mesa do kosti, izgleda fino, nisi fat, iamš abse, netreba hemija, ako napraviš pauzu brzo vratiš na duže staze se isplati....

ovako cilj 100+kg puno košta, prestani trenirati eto te na 80kg ili odeš u vreću govana 120kg, košta boga oca i sjebe ti psihu to znaju ovi što su uzimaju kako je trenirati sa juce i bez juce.

muškarac nema samo testosteron, već i ostale hormone, i ne jebe se samo testo već i ostali...da sad pričam o tome nećete me razumiti...
 
Član
Odlucio sam se konacno i ja da krenem bildati :D pa sad me zanima par stvari :
1 ) Imam 86 kg ,trcim vec mjesec dana opao sam koju kilu al mi se cini da salo nist ne gubim - imal kakav fazon sto se sala tice tj. oko stomaka

2 ) Kontam da omrsavim na 80 kg i onda bih samo pucao definiciju da se misici sami oblikuju , da ne radim masu da ne nabijam kile , znaci 10-20 kg i vise puta dizem

3) Sta vi predlazete , pogotovo za tacku 1 . ??




PS; Cak i nejedem koliko sam prije jeo , znaci sad jedem jednom -dvaput eventualno tamo oko 2 i navece u zadnje vrijeme pojedem breskvu ili sta ima od voca ...
 
Član
to ti ne valja nista moras jesti vise i cesce,

uzmi predji neki od foruma uzduz i poprijeko, moja preporuka http://www.xsport.rs/forum ;)
 
Član
sto se tice prve tacke daj meni 6 kg :cool:

ja imam cca 75 doduse sve misici , cilj je oko 82 (visina 182) bez ikakve hemije ...i sto se tice bildanja i kilaze , uvijek sam za normalnu kilazu naspram visine, ono nije lose imati 100kg ako si visok 195+, a ako imas 180 i 100 kg to je vec debela osoba za mene bez obzira na definiciju...svako sebi izracuna normalnu kilazu i do te kilaze ides i dotjerujes tjelo do peferekcije na tom nivou :)

a samo ti nastavi sa fizicku aktivnost, trcanje, bicikl, razni sportovi, prosiri trbusnjacima ...sve redovno i trebao bi se tog rijesiti...
pocni sad sa bildanjem i radi na definiciji, tako ces skinuti te viskove taman do 80 kg
a kad pocnes s bildanjem moras i vise da jedes inace misici pocinju sami sebe da 'trose' ...to nazalost nikad nije stomak :)
 
Član
majkemi ev narucio sam onu foliju , reko umotat se i dukericu preko , nek se cijedim i topim al neznam hocel bit uspjeha..

Samo me stomak zeza trebalo bi ga otopit majku mu
 
evo i ja sam ponovo krenuo u teretanu :icon_smile:ima vec mjesec dana inace treniram jedno 5 godina al nikad nisam trenirao preko ljeta znaci svake godine odmorim 3-4 mjeseca i godi mi ta pauza zadnji put kad sam treniro pred ljeto imao sam ravno 100KG a visok sam 1m 85cm imao sam obim ruke 49cm dizao sam na bendz 160kg 2 puta od suplemenata sam uzimao samo kreatin monohidrat amino kiseline bcaa ..nikad nisam uzimao nikakav protein pa sam sad u planu da uzmem.Sad kad sam krenuo imao sam 99kg pa sam malo radio zesci trening da malo se izdefinisem za mjesec dan sam smrso na 96kg i obim ruke 47cm uspio sam dignut 140kg 4 puta...to je to ukratko:icon_smile:
 
Član
badboy je napisao(la):
majkemi ev narucio sam onu foliju , reko umotat se i dukericu preko , nek se cijedim i topim al neznam hocel bit uspjeha..

Samo me stomak zeza trebalo bi ga otopit majku mu

nije preporucljivo umotati se u foliju ;)
 
Član
badboy je napisao(la):
majkemi ev narucio sam onu foliju , reko umotat se i dukericu preko , nek se cijedim i topim al neznam hocel bit uspjeha..

Samo me stomak zeza trebalo bi ga otopit majku mu

ideju da ces skinuti samo jedan dio tijela mozes slobodno izbaciti iz glave
 
Top