ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Najbolja je trijezna glava. Švedi su proveli neko ispitivanje na 400 novih auta. Ugradili su kompjuter povezan sa navigacijom i kompom u autu da bi pratili kakv tip vozača aktivir koji sistem u autu.
Dobili su uvid u 398 slučaja. Jedno auto je nestalo u rusiji, a jednom se izgubio trag u Malmeu.
 
Član
mozda je smijesno pitanje ali moze li mi neko reci sta je TCS ,znam sta znaci ova skracenica ali mene interesuje jeli to isto sto i ESP i da neko ako moze pojasni koja je njegova funkcija
 
Član
traction control system (TCS) AKA anti-slip regulation (ASR)

ASR pomaže da ne prokližeš kod kretanja, a ESP pomaže kod klizanja u krivini i slično (oversteer / understeer)

Obično je ASR sastavni dio ESP-a
 
Član
@yugisa

Ti ne shvataš poentu ABS-a. On je napravljan da ti pomogne da kočiš, kada loše procjeniš i auto ti hoće proklizati, tada reaguje. Ti kada naglo zakočiš sa autom bez ABS-a dobiješ skije, a sa autom koje ga ima to se neće desiti, i u ovakvim situacijama je sigurno kraći zaustavni put, da ne pričamo da je sigurniji, jer kad prokliže auto, svašta može biti. Ti se fino zaleti sa bilo kojim autom bez ABS i naglo stisni kočnicu po pjesku, i nećeš sigurno prije stati nego auto sa ABS-om. Sam ti naziv govori, Anti-lock braking system, znači njegova je uloga da spriječi proklizavanje, tj. blokiranje točkova. U normalnim kočenjima ABS i ne treba da skraćuje zaustavni put, niti mu je to uloga.
 
Član
Ne, ti ne svhatas mene sta ja pricam, ja dobro razumem poentu ABS, ti jedino ne shvatas da ja govorim da nije svemoguc i da ABS sigurno bolje radi svoj posao od prosecnog vozaca ali dobar vozac ce bolje takve neke situacije da savlada od ABS. Svakako da ima vrlo naprednih sistema koji rade u sklopu sa drugima i koje malo vozaca moze da pobedi, ali je daleko od toga da bilo koji ABS na bilo kojem vozilu je savrsenstvo bez greske i da je bolje od bilo kojeg vozaca, pogotovo ne u vozilima sa siroke narodne mase koje se voze kod nas.

Ne vidim razlog zasto mene treba ubedjivati da ako stisnem do panja kocnicu u vozilu bez ABSa da ce ono da blokira tockove i da kliza dok onom sa ABS ce da da spreci blokiranje tockova, ja nisam nikad rekao da se to ne desava i da nije tako, uostalom, imao sam priliku da svesno ostavim 60m traga od blokiranih tockova... ;)
 
Član
Kritikovati ABS može samo onaj ko nije nikada proklizao nigdje, pa ni iz zajebancije. Ja sam se šprdao po snijegu i po mokroj travi i nemjerljiva je razlika sa ABS-om i bez ABS-a. Bez ABS-a točkovi postaju skije i auto leti bez kontrole. Sa ABS-om upravljanje je tu. U autima koja imaju ABS po kočnici skačem iz sve snage (po potrebi) dok bez ABS ipak slabije, uz dužnu pažnju da ne bi došlo do gubitka kontrole nad autom. Od ABS-a je bolji jedino ESP...

Te priče o usporedbama naprosto nisu pouzdano provjerljive. Uostalom YUgisha i sam se predstavljaš kao "tjuner-filozof".
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=mKiTAcXK6M4 nerade mi zvucnici pa ih necujem sta pricaju
al jugisa probaj ovo sa jugicem nadji cist dio asfalta posirok probaj kocit malo jace i mijenjat pravac kretanja probaj malo vecom brzinom pa taj isti zamisljeni put sa nekim autom koje ima abs uporedi putanje jugo jest tezak 800kg i na onom snimku na tim sirim gumama tesko da te na maloj brzini izbaci,. nemoj se sta ljutitt:D


ako te nekda put navede u sarajevo posjeti me stanujem na jedom sarajevskom brdascetu i sinoc se ispred mene spusta ozloglaseni bmw vlasnik nako neuk neobrazovan izbacio iz brzine pritisko kocnicu jos potpulco istu da ne popusti i pici nizbrdo nagib nekih 7 mozda vise(ul. a.hodzica) ja nako gledam kako??? dok se spusto bmw cvili pmaga, pisti svjetli blinka al ide kontrolisano nizbrdo(imao je nove Vredestein Snowtrac mozda je do njih bilo mozda
ti dobar vozac, al sta ce neko normalan prosjecan u sranje situaciji pritisne kocnicu ostaje mu samo da se usere od straha i nada da ce neki tocak doc do malo gripa i zavrtit mu auto i da ce tako udarit ne svojom stranom u prepreku jer "normalnom covjeku" kada se usere od straha nepada na pamet da popusti kocnicu vec da moze pritisno bi jos vise znam iz iskustvaa
tako da ti abs, esp, asr dsc na sledecem autu nek ih ima sto vise jer neznas koliko ces u tom trenutku bit pribran i sta ces prvo pritisnut pustit povuc
 
Član
meni je fora kad Shumaheri se jave kako im ABS upste nije potreban i kako oni bez ABS-a mogu brze bolje nego neko sa ABS-om....

gospoda draga...daj jednom prestanite srati i citajte postove sa razumjevanjem i pazite sta pisete/serete....

dakle..

ABS

anti blocking bla bla bla...ok to svi znamo..

put kocenja sa doziranom kocnicom je KRACI nego sa max pritisnutom pedalom kod ABS sistema...to se slazem sa vama.

ali...i u vozilu sa ABS-om kad se dozira kocnica, zaustavni put je isti kao i kod onog koji nema ABS a kocnica je dozirana...ako shumaher vozi oba auta

no... shumaherima opet netreba ABS...

pa ja sad pitam Vas gospodo Shumaheri kako vi uspjevate razdvojiti lijeve/desne.. zadnje/prednje kocnice i sve to fino dozirati kad se naleti na nejednaku podlogu, na lokvu, pijesak, led pri kraj ceste a dok su ostali tockovi na suhom?

nemojte mi rec kako popustite pa stisnete kocnicu, kako glumite ABS koji nekoliko stotina puta u sekundi to odradi jer cu popizditi
:icon_rolleyes:
 
Član
Ja jesam proklizao, nije da nisam, ali uvek sam savladao to. Bas iz tog razloga vise verujem u upoznvanje mogucnosti sebe i svog vozila nego verovanje u laznu nadmoc elektronskih pomagala.

Tjuner-filozof nema nikakve veze sa bilo kakvim elektronskim pomagalima nego sa nacinom modifikovanja mog auta naspram drugih ljudi koji u vecini to rade na drugi nacin. Tako da ne vidim kakve to veze ima sa ovom temom cak i bez znanja ovog prethodnog napisanog, prosto ne vidim kako tjuner-filozof moze da se shvati kao lazov i nesposoban za objektivnost? Ako moze pojasnjenje?

Lose si pogledao snimak i preporucujem da ga pogledas kada budes u mogucnosti sa zvukom... ;) Jel da si cuo zvuk, jasno bi cuo isprekidan zvuk kocenja na granici blokade tockova a i video bi zanosenje zadnjice (posledica loseg balansa auta zbog visoke zadnjice tada) koje sam ja momentalno zaustavio popustanjem kocnice (vidi se smanjenje svetlosti stopova) a mozda se to cini sporo ali je brzina dosta veca nego sto mnoga vozila mogu tamo da postignu sto zbog velicine samog kruznog toka sto zbog kvaliteta afalta na kolovozu koji je skroz uglancan.

Svakako da to nije jedini put da sam vozio kroz neku krivinu i da nisam brze od toga vozio. I radio sam i to sto mi rekao i ne vidim sta je problem, kocim koliko uslovi dozvoljavaju, popustim malo kocenje i dok stiskam ponovo sve jace skrenem... Jedino posle toga nikad nisam kocio, uvek sam dodao gas, jedino je to razlika...

U svakom slucaju meni bas svejedno da li ce te voziti sa ili bez ABSa i sta vam je bolje a ni vas ne treba da brine sta cu ja da vozim, verovatnoca da se sretnemo je vrlo mala a jos manja da cemo ucestvovati u nekoj saobracajci pa da ce ABS igrati neku ulogu, ali zaista ne vidim sta je problem poverovati da jedan takav sistem nije svemoguc i da sa odgovarajucom tehnikom voznje moze ravnopravno ponasati i vozilo bez ABS pa cak i bolje u odredjenim uslovima...

ABS - Da, pomaze prosecnom vozacu koji cine vecinu u saobracaju
ABS - Ne, nije svemoguc i sa poznavanjem odgovarajucih tehnika voznja mogu se postici bolji rezultati.

To je jedino sto ja tvrdim i razlog mog javljanja u ovoj temi, a te price da to ne valja ne bi se ugradjivalo u nova vozila i probaj ovo ili ono sa ovim ili onim autom ne vode nigde... ;)

-Suki- je napisao(la):
ali...i u vozilu sa ABS-om kad se dozira kocnica, zaustavni put je isti kao i kod onog koji nema ABS a kocnica je dozirana...ako shumaher vozi oba auta

Apsolutno nije tacno i Sumahera nikad nisam smatrao za nesto specijalno dobrim vozacem, barem ne medju F1 vozacima ;)
 
Član
@yugisa

Inace ne volim bacanje u prazno, tako da i rijetko komentarisem na forumima, kako ovom tako i drugim. Ali, batice, ti bombardujes da je to umjetnost.... :lol: Druga stvar, to tvoje, nazovimo ga tako, ''mjerenje'' zaustavnog puta sa i bez ABS-a nema veze sa realnoscu (moje misljenje)!
Nadam se da nikad neces uci u situaciju gdje se nadje baraba da pretice sleper u sred krivine i da ide pravo na tebe.... Da li bi tad imao vremena popustati kocnicu i izbjegavati blokiranje tockova:icon_question: ili bi kao svako normalan poklopio kocnicu, da ti se desna noga ispruzi od siline kojom kocis:icon_question:
ABS sluzi bas da u tim situacijama radi za tebe a ne protiv tebe, kad ti nemas vremena razmisljati da li ti blokiraju kocnice ili ne... ;)
 
Član
Na suhom, uz dobre gume, auto bez ABS-a ce stati prije nego auto sa ABSom. Ali u gotovo svim drugim situacijama, ABS ima velike prednosti i to kod 95% vozaca. Prije svega jer kod auta sa ABSom, cim vidis da trebas snazno kocenje, ne razmisljas dalje, nego poklopis kocnicu do poda i drzis. Prvo imas vise vremena da razmisljas o drugim manevrima, a plus uz to, znas da kocis maksimalno dobro koliko tvoj auto moze. Kad doziras bez ABS-a posebno ako je mokro, kontas da kocis toliko da ne proklizes i ako tockovi blokiraju, tek tad pustas kocnicu, ali tu vec imas jedno pola sekunde klizanja dok ti reagujes. A ako kocis da ne proklizes, nikad ne znas jesi li dovoljno jako pritisnuo kocnicu, ili mozes jos jace da ne blokiras. Kako imam onaj mjerac performansi bas sam nedavno isao testirati kocenje i zijanio sam se kako sam lose rezultate dobio, a mislio sam da ce biti fantasticni. Tesko je vjerovati osjecaju...
 
Član
Kad ste se svezali F1, da nastavim :icon_smile:

Zasto su ugradjivali TC i ABS (kada su pravila dozvoljavala)
Ako je iko dobar vozac i poznaje auto, onda su to oni. Pa opet su koristili ABS i TC.

Zasto?
Da bi imali BRZE vrijeme kruga. Naravno da su se bolji vozaci bunili protiv ABS-a i TC-a (medju njima u Schumacher) jer time gube dio prednosti koje im donosi taj njihov bolji osjecaj za doziranje, ali to nije poenta ove price. Poenta je da su SVI bili brzi sa TC-om i ABS-om - i bolji i losiji vozaci su imali bolja vremena.


Toliko na temu osjecaj vs. tehnologija
 
Član
Premotaj na 5:07, uradi to na autu bez ABS-a, nece biti tako lako :icon_biggrin:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7lWSsjKPzxA&feature=player_embedded[/video]

Ako se ne varam, ABS je u F1 zabranjen jos pocetkom 90-ih, kada je bio jako slabo razvijen. I ne samo ABS, nego mnogi drugi sistemi :icon_biggrin:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ako se ne varam, ABS je u F1 zabranjen jos pocetkom 90-ih, kada je bio jako slabo razvijen. I ne samo ABS, nego mnogi drugi sistemi :icon_biggrin:

Ali to nije poenta. Poenta je da se koristio u F1, a cim se koristio, znaci da je bolje bilo imati ga, nego ne.

A TC je koristen jos dugo dugo nakon toga, sa povremenim prekidima.
 
Član
Poenta je da ABS tada nije bio dobar kao danas i da nije samo on zabranjen zbog efikasnosti, nego zbog toga da FIA tada nije bas ni znala kontrolisati el. pomagace, a i samo rijetki timovi su ih imali. Williams je napravio taj "bum", prije svega zbog aktivnog ovjesa, ali taj bolid je imao i TC - zbog cega je bio nedodirljiv konkurenciji. Pa su aktivni ovjes ukinuli zajedno sa jos par pomocnih sistema, isto je i u WRC-u bilo - i tamo su zabranili aktivne ovjese. A ako se ne varam, TC se i danas koristi u F1, to jest ne klasicni TC, nego posebni diferencijal sa mogucnostima daleko preko onih na serijskim autima.

Usput, sto se tice ESP-ova na serijskim autima, gotovo nijedan auto nije brzi sa ukljucenim nego iskljucenim ESP-om. Izuzemo li par auta koja su jako lose u osnovi napravljena - sa losim ovjesom, pa je ESP taj koji spasava situaciju i mane ovjesa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top