ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
ja kontam u nekim extremnim uvjetima kad se npr penjes uz brdo pa ono proklizavas fazoni.. gdje ga moras "drzati na kvacilu" ..
prosle god sam sa audijem se napatio bas, nisam mogao da vjerujem kako je los na snijegu,(kad je onaj veliki snijeg bio, malo malo pa stanem tj samo provrti auto i nista..) audi je doduse automatic.. i neko mi rece da je bolje da se iskljuci esp tako kad se zaglavis..
 
Član
Ja i da hocu na pug-u ne mogu iskljucit :D Poslednji put kad sam isao uz brdo pokusao sam u 2. da vidim hoceli proklizat, al drzo se dobro pred kraj se upali ESP izbalansira uspori, onda sam ladno ubacio u prvu i izadjo bez problema
 
Legend
ma ja imam osjecaj da je gore kad ga "izbalansira" pogotovo na 4x4, ukopa ga bukvalno cim krene proklizavat :D zato iskljucis i pun pa mora izaci hahaha :D
 
Član
Morat ces to sam probati, na tim starim vozilima VAG grupacije TC je uzasan i na putu sa neravninama se hoce aktivirati i unistavati fluidnost voznje bez ikakve potrebe. Ak imas dobre gume i 4x4, mozda ces bolje bez TC-a, jer ces imati vise zaleta i brzine...
 
dobro na ovome forumu je vecina neupucena tako da nemam namjeru raspravljati,,
asr samo sranja radi, oduzme ti gas, mozes samo sudar prouzrokovati, jer npr kad
krenes da se ukljucis a guzva, krenes malo naglije on ti oduzme gas i auto stane,,
naveo sam subjektivan osjecaj da auto ima vise snage bez asr-a jer kompjuter ne oduzima gas
po meni je bolje ljeti bez tih pizdarija, zimi ima svoju ulogu i od koristi je, opet
kazem ko je vozio starija auta i ima nekog vozackog osjecaja moze voziti i bez elektronskih pomagala
 
Član
eno sad optuzi nas da smo neupuceni :)
asr ne radi sranja ako imas dobre gume,isto tako mozes lagano krenuti sa upaljenim asr i neces prouzrokovati sudar,uostalom zasto da prouzrokujes sudare,asr prouzrukuje sudare?svasta....
isto tako ces ugasiti esp i asr i krenuti ces naglo i ima da skripis u mjestu i da opet prouzrokujes sudar.
 
glupo mi raspravljati, sa svojim autom komuniciram ja ne forum tako da
sto se mene tice kraj rasprave ne zelim da se svadjam ni sa kim!
za pocetnike i vozace koji se prvi put susrecu sa asr esp komandama, kazem
da moze prouzrokovati probleme kod uvaljivanja klasicnog na nasim putevima,
pogotovo u gradu.
asr i esp koriste na mokrim podlogama poprilicno, ali opet sve zavisi od vozaca do vozaca,
uostalom ljudi su testirali sta ja imam supljirati https://www.youtube.com/watch?v=j-hHWSQhKuc
izbjegavnje prepreke naglo motanje na brzini 100+kmh sta se desilo bez esp zavrsio u buraniji sa esp-sustavom uspjesno zadrzao putanju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top