ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

ABS, ASR, ESP itd. u zimskim uslovima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
I mene je milion puta "guznulo" i osjetis kad te on poravna i sve to stoji, al sad da je to "toliko" dobro koliko ljudi pricaju i hvale nije ;)

Mene i dajdzica je izbacilo iz krivine sa BMW 7 auto je ful fulova oprema pa nijedan nam ***** nije pomogo nego puka sreća... i tad sam se uvjerio da ova sva govnaa nisu ono sto ljudi pricaju....
 
VV-Driver je napisao(la):
I mene je milion puta "guznulo" i osjetis kad te on poravna i sve to stoji, al sad da je to "toliko" dobro koliko ljudi pricaju i hvale nije ;)

Mene i dajdzica je izbacilo iz krivine sa BMW 7 auto je ful fulova oprema pa nijedan nam ku*ac nije pomogo nego puka sreća... i tad sam se uvjerio da ova sva govnaa nisu ono sto ljudi pricaju....


Voz vozi po sinama, pa se desi da izleti...

Da je govno sumnjam da bi se danas ugradjivalo u ako ne svim onda u velikoj vecini.
 
Član
vozio rodjakovog BMW-a... cim je malo mokro, iskljucis DSC odmah ide na bok (naravno s namjerom).... s ukljucenim ga je nevjerovatno tesko zabaciti...

u golfu imam ESP... uredno radi svoj posao... po snijegu se najvise primjeti..
 
Član
Sve to je za poboljašanje sigurnosti, a nije garancija i ne predstavlja nemoućnost izlijetanja, zabacivanja, proklizavanja itd auta... Da pomaže, pomaže, ali da možeš glavu dat da te neće izbacit ili slično... pfff po ovoj priči ispade ako ima esp, abs i asr voziš ko niki lauda po snijegu i ledu, to neki cheet koji se ukuca na kastofon :lol:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
Sve to je za poboljašanje sigurnosti, a nije garancija i ne predstavlja nemoućnost izlijetanja, zabacivanja, proklizavanja itd auta... Da pomaže, pomaže, ali da možeš glavu dat da te neće izbacit ili slično... pfff po ovoj priči ispade ako ima esp, abs i asr voziš ko niki lauda po snijegu i ledu, to neki cheet koji se ukuca na kastofon :lol:

To je ono o cemu ja pricam, jer sad ispade ko ima ESP ASR ABS nezna sta je zaškripati okrenut se ponijeti i slicno.. Loša stvar nije al da je toliko dobra koliko se ovdje prica isto nije ;)
 
Član
ma dzaba sva sranja kad naletiš na led...
ja danas na raskrsnici, ispred mene stade auto na crvenom, ja na kočnicu, dzaba abs, auto ne staje... i malo ga lupim odzada, sreća pa malo...
20 km mu dao i čovjek sretan...
a i zimska služba nam je na zadatku, ne znaju pijesak baciti, da ne pricam o soli...
led se uhvatio po cesti 2 cm kroz citav grad...
i ko je sad kriv kad ja nekog udarim zbog lošeg održavanja???
jel mogu nekog tužiti? ako može koga?? jel ove što daju posao debilima koji nemaju adekvatnu mehanizaciju, ili debile koji čiste??
 
Član
salchin je napisao(la):
ma dzaba sva sranja kad naletiš na led...
ja danas na raskrsnici, ispred mene stade auto na crvenom, ja na kočnicu, dzaba abs, auto ne staje... i malo ga lupim odzada, sreća pa malo...
20 km mu dao i čovjek sretan...
a i zimska služba nam je na zadatku, ne znaju pijesak baciti, da ne pricam o soli...
led se uhvatio po cesti 2 cm kroz citav grad...
i ko je sad kriv kad ja nekog udarim zbog lošeg održavanja???
jel mogu nekog tužiti? ako može koga?? jel ove što daju posao debilima koji nemaju adekvatnu mehanizaciju, ili debile koji čiste??

A kako je taj ispred tebe stao :p

Jutros mi je svako malo svjetlucala ona lampica, svaka raskrsnica ili uzbrdica. Biće da je baš momački poledilo. A i daj bože da mi gume iznesu ovu zimu :lol:
 
Član
po ledu, i 4x4, zimulje, esp, asr sva moguca elektronika zakazuje :lol:

ja sam "ucio" na autu bez pomagala, cak ni abs-a nije imala stara fobijola... a sada najvecu razliku osjetim pa radi abs-a i diskova nazad, malo testirao kocenje po ovom vremenu i puno vise treba da se auto uhvati klizat ili da ga zanese daleko bolje koci, dok je kod stare ak lupis jako slucajno kocnicu transformira se auto u spust skijasa i samo kliziiii :lol: doduse ne mogu se bas ni poredit al zucko zasad staje bolje :D

asr zgodan pri kretanju, al i kocenju...kada sam u gvojzericama pa se ima gumeni osjecaj na gasu radi debelog djona, pa lupis gas, a ne ukopaje se auto vec normala, "odvadi" i krene
 
Član
Zbog jebenog ABS-a sam imao udes. Dok sam vozio Javor-a prva poledica na raskrsnici lagano po kočnici jer se deda od 80+ odlučio da pretrčava na crveno. Javor stade u metar sa poznatim štektanjem ABS-a ali biser koji je vozio oko 30 m iza mene me kucnu. BMW 315 stariji od mene imam osječaj. Kako je kočio zanijelo ga i okrenulo i vratima se naslonio na moju karambolku. Haj što starudija nije imala ni ABS ni bilo šta drugo nego je balavac na led izašao sa istrošenim ljetnjim gumama.
 
Član
Elektronska pomegala su za nespretne, sa manjkom iskustva i nezainteresovane vozace. Takodje su za vozila sa losim oslanjanjem... Vozio sam dva vozila sa ABSom i nije mi se dopalo upste kako funkcionise... Prvo je bio BMW 3 E46 i to sam ga malo provozao i kocio u mojoj ulici po suvom i trebalo mu 20m duze da se zaustavi nego meni sa Yugom a put je betoniran i onda kamenje koje je gore se njemu valjda cini ko led iako takav tip puta ima bolju trakciju nego asfalt... Uz to jedva sam zadrzao volan kako je poceo da cima... Sledece vozilo koje sam vozio je Astra G sa zimskim gumama po snegu, ako pokusam slabo da stisnem kocnicu onda naravno jedva se zaustavljam a ako stisnem malo jace aktivira se ABS koji koci ko usporen film... Tacno osetim kad se tockovi okrecu i onda kad se blokira pa onda popusti kocnicu pa se opet tockovi okrecu... A da ga nema, mogao bih stisnuti papucicu bez problema toliko da ne blokiraju tockovi a da koci svom snagom i sigurno bi se brze zaustavio... Posle sam provozao Yuga, sa letnjim gumama sam kocio prakticno jednako, verovatno bi da sam brze vozio, razlika bila veca, ali posto sam Astru prvi put vozio, onda nisam terao brze od 30-40km/h pa su i kocenja bila kratka odnosno par metara...

A sa Yugom nisam imao problema i vozio sam ga svaku zimu do sada sem ove posto su obavezne zimske gume. Ima deonica puta od 110km koju prolazim 20ak puta godisnje, znao sam brze stici kad je put prekriven snegom i ledom nego nekad leti po suvom... Jer sam po snegu znao voziti i preko 100km/h gde je dozvoljeno 80km/h jer znam da nema pandura :lol:
 
Član
Zato ljudi sad nova auta prave bez abs,esp-a i ostalog ipak je yugo prerastao to sve,jos da si imao zimske gume jbo bilo koje auto.
 
Član
apostol je napisao(la):
Zbog jebenog ABS-a sam imao udes. Dok sam vozio Javor-a prva poledica na raskrsnici lagano po kočnici jer se deda od 80+ odlučio da pretrčava na crveno. Javor stade u metar sa poznatim štektanjem ABS-a ali biser koji je vozio oko 30 m iza mene me kucnu. BMW 315 stariji od mene imam osječaj. Kako je kočio zanijelo ga i okrenulo i vratima se naslonio na moju karambolku. Haj što starudija nije imala ni ABS ni bilo šta drugo nego je balavac na led izašao sa istrošenim ljetnjim gumama.


Zbog ABS-a nisi ubio čovjeka, i nije kriv ABS nego taj majmun iza tebe.


YUgisa je napisao(la):
Sledece vozilo koje sam vozio je Astra G sa zimskim gumama po snegu, ako pokusam slabo da stisnem kocnicu onda naravno jedva se zaustavljam a ako stisnem malo jace aktivira se ABS koji koci ko usporen film... Tacno osetim kad se tockovi okrecu i onda kad se blokira pa onda popusti kocnicu pa se opet tockovi okrecu... A da ga nema, mogao bih stisnuti papucicu bez problema toliko da ne blokiraju tockovi a da koci svom snagom i sigurno bi se brze zaustavio... Posle sam provozao Yuga, sa letnjim gumama sam kocio prakticno jednako, verovatno bi da sam brze vozio, razlika bila veca, ali posto sam Astru prvi put vozio, onda nisam terao brze od 30-40km/h pa su i kocenja bila kratka odnosno par metara...

A sa Yugom nisam imao problema i vozio sam ga svaku zimu do sada sem ove posto su obavezne zimske gume. Ima deonica puta od 110km koju prolazim 20ak puta godisnje, znao sam brze stici kad je put prekriven snegom i ledom nego nekad leti po suvom... Jer sam po snegu znao voziti i preko 100km/h gde je dozvoljeno 80km/h jer znam da nema pandura :lol:


Otrijezni se, druže, ne valja pod gasom na forum;)
 
Član
YUgisa je napisao(la):
Jer sam po snegu znao voziti i preko 100km/h gde je dozvoljeno 80km/h jer znam da nema pandura :lol:

Sto jest jest kad idem u Suboticu nigdje zivog drota a pravac boli glava. Kad je suvo ne pustam 150 a po zimi 110-130 :lol:
 
Super Moderator
Ma yugo ide isto lud :D

A dobro dodje ESP, DSC... pomogne u dosta situacija al ima i situacija gdje bas i ne pomaze i recimo pri vecoj brzini ce te prije zeznuti nego pomoci..prosle godine s kolegom iz banja luke prema jajcu, zima, nema snijega, onako na oko suha cesta, vozi normalno 70-90, 4 nove zimske gume, golf 100% ispravan i udesno krivina, ode golf, guzica ispred nas, blica ESP al ga ne vraca, da ga on volanom nije ispravljao jedno 5 puta tamo vamo razbili bi se, al eto pomogao je malo poslije kad ga je on prvi put ispravio

Tacno da BMW-u i Mercedesu npr ne da da proklize po suhom i da ga zanese, mozda malo al odma ga vrati, kad ga ugasis onda hoce pobjeci guzica al opet u granicama....i smijesno mi je kad neko kaze to je za ljude koji ne znaju voziti, ma nemoj :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top