A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
A3 je testiran po prvi put na 402m prosle nedjelje, mogu reci da se je citav novi sistem dokazao jer je sve bilo ok;)

Evo link jedne od utrka protiv druga sa mk2 scirrocom u polufinalima, nevjerovatno bliza utrka, sistem izbacivanja, prvi preko linije je pobijednik

Uspjeo sam 11.9 sek

Razlika izmedju nas je bila 0.0040 Sek !!!

Evo link

http://www.youtube.com/watch?v=UdQYk4RnyyE

Motoru i turbo boostu puno fali Nitro koji nisam ni koristio jer nije bio ugradjen zbog manjka vremena

Naredni put motor ce biti mapiran na 2.2 bara boosta i imace nitro kao i launch control i anti lag, nadam se za prosjecno vrijeme oko 10.5 sekundi:icon_smile:

Trenutno je 1260kg samnom unutra i skinucu mu oko 80kg za narednu utrku

Slijede slike
 
Član
Razlog je jer A3 je jednostavno pretezak za utrke na 402m, i ovaj sistem puno bolje odgovara laksem autu iskljucivo za utrke, a bolje mu odgovara sistem sa manjim turbom bez laga i 4x4 pogon za voznje ulicama i oko 350 KS

Ovaj sistem je ok za ulice ali ga nije jednostavno kontrolisati pod boostom, recimo u drugoj brzini na oko 4000-5000 obrtaja i 100km/h turbo najednom udje u pun boost i zaslajdra obadva tocka dog ne ufati za asfalt i skoci na 8000 obrtaja i 130-140 km/h i onda hvatam trecu brzinu! :icon_eek:

Moze se komotno voziti van boosta ali gdje je zabava u tome.
 
Legend
odlicno vrijeme.. respect
jel mi se cini, ili si imao puno bolji start od njega, ali te stigao na saltanju ?
 
Član
Ne cini ti se Keno upravu si, ali nije me stigo zbog saltanja nego zbog turbo rupe i cekanja da turbo opet nadodje na boost

Bice druga prica kad bude nitro instaliran i 2.2 bara boosta budu pucala:lol:
 
Član
Sambo je napisao(la):
Razlog je jer A3 je jednostavno pretezak za utrke na 402m, i ovaj sistem puno bolje odgovara laksem autu iskljucivo za utrke, a bolje mu odgovara sistem sa manjim turbom bez laga i 4x4 pogon za voznje ulicama i oko 350 KS

Ovaj sistem je ok za ulice ali ga nije jednostavno kontrolisati pod boostom, recimo u drugoj brzini na oko 4000-5000 obrtaja i 100km/h turbo najednom udje u pun boost i zaslajdra obadva tocka dog ne ufati za asfalt i skoci na 8000 obrtaja i 130-140 km/h i onda hvatam trecu brzinu! :icon_eek:

Moze se komotno voziti van boosta ali gdje je zabava u tome.

Razumijem te u potpunosti, a sretno onda u prepacivanja npr. Golf MK1 sa ovim sustavom i 4x4 vozi flat 10sec, i to je nešto strašno. No eto ja sam uvijek volio ono vuka u janjećoj koži što su top Audi modeli općenito. U svakom slučaju napravio si pravu stvar i kapa do poda od mene, znam koliko se trebaš dati u ovo.
Onda Audi planira ostati na nekih 350hp?
 
Član
Ide u golf2 koji ce biti puno laksi od golfa1 zbog jednog veoma tesko ostvarljivog i skupog razloga

Komplet vanjska limarija zamijenjena Carbonom:icon_smile:

To ce biti na sceni naredne godine ako sve bude islo po planu;)

A audi ostaje na oko 350 KS zasada ali nikad se nezna
 
Legend
Sambo je napisao(la):
Ne cini ti se Keno upravu si, ali nije me stigo zbog saltanja nego zbog turbo rupe i cekanja da turbo opet nadodje na boost

Bice druga prica kad bude nitro instaliran i 2.2 bara boosta budu pucala:lol:

nisam ni sumnjao da ce seljedeci put biti bolje, samo naprijed druze, jedva cekam da vidim vremena i voznje sa tim setupom ;);)
 
Član
Juce je bilo sunce malo izaslo pa sam sa jaranom izasao na voznju, prijatelj snimao mobitelom pa je kvaliteta losa al eto vidi se pomalo kako se pretice

Prvi klip cuje se kako turbo puni boost i gume proklizuju

http://www.youtube.com/watch?v=Pz5DT7BmLyA

Drug vozi crni mk2 Golf 2.9 VR6 circa 210 KS, u klipu se vidi kad sam ga pretekao, on je vozio u tom momentu oko 140-150 km/h

http://www.youtube.com/watch?v=LCT7exo4wio

Bice ubrzo kvalitetniji snimak:icon_smile:
 
Top