A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
Hvala na komentarima:cool:

audi ide na finalno mapiranje 24og juna i dotad cu odraditi poneke stvari

Sada je ugradjen 50mm Tial BOV

Evo i pokoji kvalitetniji video da vidite kako radi i kako ide

http://www.youtube.com/watch?v=_VTeEydW1ug

Obrtaji u drugoj brzini, 5-8 hiljada obrtaja lomi

http://www.youtube.com/watch?v=R4jLDL5IUzg

Ubrzanje u prvoj i drugoj brzini, napravio sam manju pauzu i lagano na gas u drugoj da nebi proslajdro ali u boostu od 60mph-80mph (100km/h-130km/h) je strava!:icon_twisted:

130 km/h u drugoj:icon_biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=R4jLDL5IUzg
 
Član
Da povratim ovu temu iz proslosti sa pokojom vijesti:icon_smile:

Nakon sto je A3 bio finalno mapiran imao je 512 KS na 1.8 Bar pritiska i bio je strasan! :icon_biggrin:

Dan prije 402m trke drug je vozio Audija i dozivio mehanicki kvar koji je u potpunosti unistio masinu! :icon_eek:

Supertech Inconel celicni ventil je pukao na pola u vodicu ventila sto nisam nikada ni vidjeo ni dozivio :icon_rolleyes:

Trenutno ganjam firmu i krivim ih za stetu masine ali nevjerujem da cu ista uspjeti ali nikad se nezna evo slike stete

IMG00046-3.jpg


IMG00047-1.jpg


IMG00050-2.jpg


I evo gdje je ventil pukao, uvjeren sam da je problem manufakture i to trenje-var gdje donji dio ventila spaja na gornji tanki dio tijela


IMG01178.jpg


IMG01176.jpg



Ali eto sta je tu je, masinu sam izvadio, ubacio standard 1.8t masinu koda ARZ i vozio vise mjeseci na istom sastavu dijelova i masina je podnijela i prezivjela cak jednu sprint utrku, dokaz kvalitete 20vt motora;)

U medjuvremenu sam polako skupio nove djelove i radio na sklapanju novog motora ovaj put 1.8 kapaciteta i koristim manji turbo Garrett GT3076R ali cu nabijati veci pritisak oko 2.3 Bar i vece obrtaje cak i do 8600 rpm jer audi ide na kruzne utrke i ceste a ond cu raditi na novom motoru, opet 2.0 i Garrett GT3582R za novo drag auto iskljucivo za 402m a to je Vw Lupo i vuci ce ga oko 650 KS :cool:


Motor je u potpunosti sastavljen od vrhunskih dijelova svi kovani celicni itd, evo lista dijelova a slike slijede

Bam kod 1.8t blok motora sa kovanom fabrickom radilicom
Integrated Engineering kovane klipnjace sa Arp sarafima
JE Kovani Bilet klipovi
Velikorupa Glava brusena i polirana
Rosten Performance celicni ventili i duple opruge, titanijumski nosaci opruga
Fluid Dampr Remenica radilice
Callico race lezajevi, semerinzi itd
Arp sarafi glave, radilice i bregastih
Gates Racing Kevlar zubcasti remen
Tial 46mm Wastegate
Gt3076R turbo
Tial 50mm dump ventil
780cc Dizne, Bosch 044 Pumpa
Proalloy Interkuler i Hladnjak
75mm Klapna
Ross Machine Racing Usisna Grana

Posto je masina u potpunosti nova moracu je oprezno vozati isprva da se sve uklopi i nakon 2-3 zamjene mineralnog ulja ici ce na mapiranje

Slijede slike sastavljanja motora, to sam radio u kuci u trpezariji jer sam zakljucio da je to najcistije i najsigurnije mjesto za kvalitetan sklop, zena i djeca su se slozili i dozvolili ali nisu imali toliko izbora :lol:


Evo i masa slika obrade motora, necu komentare stavljati jer mi treba puno vremena ali ako koga interesuje stagod pitaj i pojasnicu



IMG00003.jpg


flexhone.jpg


IMG00007.jpg


IMG00011.jpg


IMG00012.jpg


IMG00076.jpg


IMG00065.jpg


IMG00067-2.jpg


IMG00031.jpg


IMG00034-1.jpg


IMG00032.jpg


IMG00038.jpg


IMG00039.jpg


IMG00040.jpg


IMG00042.jpg


IMG00046-2.jpg


IMG00048-1.jpg






IMG00050-1.jpg


IMG00052-1.jpg


IMG00049-1.jpg


IMG00054.jpg


IMG00059.jpg


IMG00062.jpg


IMG00063.jpg


IMG00064.jpg


IMG00078.jpg


IMG00079-1.jpg


IMG00080-1.jpg


IMG00082-2.jpg


IMG00085-2.jpg


IMG00086-2.jpg


IMG00087-2.jpg


IMG00101.jpg


IMG00091-2.jpg


IMG00094-1.jpg


IMG00098-1.jpg




IMG00194.jpg


IMG00190.jpg


IMG00117.jpg


IMG00158.jpg


IMG00198.jpg


IMG00201.jpg


IMG00166.jpg




IMG00118.jpg


IMG00120.jpg


IMG00112.jpg


IMG00106-1.jpg


IMG00124.jpg


IMG00122.jpg


IMG00121-1.jpg


IMG00132.jpg


IMG00126.jpg


IMG00127.jpg


IMG00130.jpg


IMG00204.jpg




IMG00137.jpg


IMG00205.jpg




Motor je trenutno ubacen i radi veoma fino, ubrzo voznja par stotina km da se djelovi ulegnu:icon_smile:

IMG01061.jpg
 
Član
Pogledah projekt od početka, čestitke brate, stvarno praviš nešto što se često neviđa ;) sretno u nastavku ;)
 
Moje postovanje :cool: :cool:
doktorirao si 1.8t, reci mi sta treba sve da se snaga AUM
motora digne na 250ks,, do koliko moze ko3s izgurati,,pozz
 
Član
Hvala svima

Bucky... Sto se tice Aum-a K03s moze Puhnuti oko 230-240 ks max efektivno sa dobrim remapom. Sve preko toga je nepozeljno i skratice rok zivota turbu

Ali da bi sve to bilo kako treba promijeni izduv od turba makar do srednjeg lonca, skini katalizator. 63mm cijev je najbolja za tvoj turbo i Motor ce dahnuti dushom

Zbog ljetnih temperatura u SA standard interkuler nece biti dovoljno efektivan ako gasas golfa duze vrijeme jer mali k03s ce puhati vruc zrak

Osim ljeta nece biti problema

Naredna stvar je usis u turbo, cijev je uska i sljepljena pri ulasku u kompresor i oduzima puno tu, silikonska okrugla cijev koja se siri na 63-76mm je efektivna solucija. Takodje pljosnasta boost cijev sa lijeve strane motora isto oduzima snagu i ako ugradis okruglu od 63mm to puno pomogne protoku zraka

Ogradjena gljiva sa dovodom hladnog zraka bi isto pomogla disanju motora

Ja imam mk4 1.8t Agu sa obicnim k03 za svakodnevno vozilo, koji ima izduv i usis naveden gore sredjen i remap sa 0.9 bara i proizvodi oko 190ks sto je veoma ugodno za svakodnevno auto :)

Tvoj bi bio jos bolji!
 
Član
ajd sve mi je jasno sklope ljudi masinu i po hiljadu ks, ali da zena dopusti da to uneses u kucu, e na to me ti respekt..:D
 
Član
Pregrade u karteru me zanimaju mozes li vise malo o tome i o flex hone!!
A sto se tice ventila kolegi se isto dogodilo sa inconel ventilom jednostavno je otpao i to je to!!!
oem ventili su pretanki i jos ako se vrti u okretaje velike su sanse da otpadne,odnosno pukne.!!!!
 
Član
mokeBass je napisao(la):
ajd sve mi je jasno sklope ljudi masinu i po hiljadu ks, ali da zena dopusti da to uneses u kucu, e na to me ti respekt..:D

Hehe hvala, zena je Hengleskinja pa se svi cude jos vise. Najgore je sto je masina stajala sklopljena 3-4 mjeseca u trpezariji jer nisam imao vremena da je ubacim u auto!



MADA FAKA je napisao(la):
Pregrade u karteru me zanimaju mozes li vise malo o tome i o flex hone!!
A sto se tice ventila kolegi se isto dogodilo sa inconel ventilom jednostavno je otpao i to je to!!!
oem ventili su pretanki i jos ako se vrti u okretaje velike su sanse da otpadne,odnosno pukne.!!!!

Trenutno se ganjam sa proizvodjacem i vlasnikom supertech firme gadjamo se email-ima jer sam ga upoznao prije mjesec dana na auto sajmu u birminghemu. on ce vrsiti istragu nad ventilom i pokusati zakljuciti sta je uzrok

Pregrade u karteru su moj rucni rad, kopirao sa slike od Seat Sport kartera koristenim u BTCC autima

Napravio sablone od kartona pa prebacio na aluminijum, vratanca za propust ulja su od celika i vezana su Mig var zicom

Veoma neophodno za moj motor jer ce auto biti koristeno na kruznim stazama na celavim gumama i pri velikim G silama tokom duzih brzih okuka pumpa moze presusiti, dovoljno je sekunda da povuce vazduh i izgubi pritisak ulja pod visokim obrtajima da sjebe lezajeve:icon_eek:

Flex hone je super alatka da obradi zid cilindra perfektno i da spremi za nove prstenove da sto bolje nalegnu i da dihtuju perfektno
 
Član
IMG00132.jpg



Imas i komisiju rada da sve bude lijepo i dobro nastelovano, vec ti neke pluseve pise :icon_biggrin:

Svaka cast na projektu i zelim ti puno srece u daljnjem radu. ;)
 
Član
Sambo je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
ajd sve mi je jasno sklope ljudi masinu i po hiljadu ks, ali da zena dopusti da to uneses u kucu, e na to me ti respekt..:D

Hehe hvala, zena je Hengleskinja pa se svi cude jos vise. Najgore je sto je masina stajala sklopljena 3-4 mjeseca u trpezariji jer nisam imao vremena da je ubacim u auto!



MADA FAKA je napisao(la):
Pregrade u karteru me zanimaju mozes li vise malo o tome i o flex hone!!
A sto se tice ventila kolegi se isto dogodilo sa inconel ventilom jednostavno je otpao i to je to!!!
oem ventili su pretanki i jos ako se vrti u okretaje velike su sanse da otpadne,odnosno pukne.!!!!

Trenutno se ganjam sa proizvodjacem i vlasnikom supertech firme gadjamo se email-ima jer sam ga upoznao prije mjesec dana na auto sajmu u birminghemu. on ce vrsiti istragu nad ventilom i pokusati zakljuciti sta je uzrok

Pregrade u karteru su moj rucni rad, kopirao sa slike od Seat Sport kartera koristenim u BTCC autima

Napravio sablone od kartona pa prebacio na aluminijum, vratanca za propust ulja su od celika i vezana su Mig var zicom

Veoma neophodno za moj motor jer ce auto biti koristeno na kruznim stazama na celavim gumama i pri velikim G silama tokom duzih brzih okuka pumpa moze presusiti, dovoljno je sekunda da povuce vazduh i izgubi pritisak ulja pod visokim obrtajima da sjebe lezajeve:icon_eek:

Flex hone je super alatka da obradi zid cilindra perfektno i da spremi za nove prstenove da sto bolje nalegnu i da dihtuju perfektno




reci mi gdje si to kupio?
vjerujem naravno u mjestu gdje zivis jer je dostupnije nego u hr.trazini flex hone!
reci mi molim te cijenu i kako da dodem do toga jer trenutno sam u fazi kad cu sastaviti motor 2.0 20vt!!
(http://www.bhtuning.com/pure-german-t-52017-4.html)
 
Top