A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
Poneki su upoznati sa mojom vozilicom pa reko da napisem temu o novim modifikacijama sa kojom slikom jer moze biti korisno bilo kome ovdje ako rade nesto slicno

Za one koji neznaju trenutno A3 ima 450+ KS ali to vise nije dovoljno pogotovo na 402m utrkama, dijelovi koristeni:

1.8T povecan na 2.0L sa kovanom radilicom, klipovima i klipnjacama
Prosiren usis na AGU glavi
Schrick bregaste
Inkonel celicni ventili
Hibrid Garrett/Ihi GT3071R Turbo
Jabba izduvna grana
Pro-Alloy Intercooler
Bosch 044 Motorsport Pumpa goriva, 630cc Dizne itd itd

Turbo je upakovan iza motora i veoma je nepristupacan, ako ista trbam provjeriti moram izvuci motor tako da sam odlucio napraviti novu izduvnu granu i postaviti turbo iznad motora

Ovo ima nekoliko prednosti, bolji protok izduvnih gasova sto povecava snagu i smanjuje lag turba, takodje smanjuje temperaturu izduvnog gasa



Evo kako je izgledao stari sastav

076.jpg


IMG_5404.jpg


IMG_5403.jpg



Novi dijelovi za konstrukciju grane i turbo sistema

IMG_0080.jpg


IMG_0070.jpg


IMG_0063.jpg



Stari turbo i izduv skinut

DSCF0329.jpg



Pocetak konstrukcije izduvne grane za novi turbo Garrett GT3082R

IMG00535.jpg


Kolektor 4-1 postavljen gdje ce turbo biti, vec izmjereno na motoru a autu jer se mora dobro promjeriti da sam siguran da ce sve moci stati

IMG00538.jpg


IMG00537.jpg



Pocetak uklapanja prve grane

IMG00541.jpg


IMG00544.jpg


Pa onda cetvrte

IMG00560.jpg


Pa onda druga i treca

IMG00563.jpg


IMG00572.jpg


IMG00567.jpg


IMG00573.jpg


IMG00576.jpg


IMG00578.jpg



Turbo lokacija

IMG00587.jpg


IMG00588.jpg


IMG00589.jpg



U nastavku montiranje na motor u autu provjeravanje da sve pase

Privremeno namontirano i motor ubacen, malo sam morao rekunstrovati limariju iza turba i sve je dobro stalo:icon_smile:


IMG00665.jpg


IMG00667.jpg


IMG00669.jpg


IMG00671.jpg



Pocetak konstrukcije izduva od turba i wastgate-a koji ioma svoj zaseban izduv za maksimalni protok i snagu


IMG00676.jpg


IMG00681.jpg


IMG00678.jpg



Sklapanje novog sistema sa starim

IMG00683.jpg


IMG00733.jpg



U autu

IMG00675.jpg


IMG00674.jpg


IMG00695.jpg



Izduv wastegate ventila

IMG00697.jpg


IMG00713.jpg



Ubacivanje fleksibilnih spojeva

IMG00733.jpg


IMG00732.jpg


IMG00731.jpg



Svi djelvi zavrseni, montaza naredni korak i dodavanje jos kojekavih stvari kao matica za senzore temperature izduvnig gasova itd

Izduvna grana varena TIG masinom za maksimalnu snagu a izduv obicni mi sa inox zicom


IMG00736.jpg
 
Član
Hvala, kad tad prelazim na drugu elektronika jednostavno jer ima funkcija koje mi trebaju a fabricki to ne podrzava
 
Član
da ja sam imao dosta problema s standard elektronikom sad nemam nikakvih problema,koju ces elektroniku stavljat
 
Član
Nira i3+ Motorsport, puno je koristen u skandinaviji na turbo masinama, volvo, saab itd
 
Član
sad zasad sam skinuo Haldex i koristicu A3 samo sa prednjom vucom jer se motor kasnije tokom godine prebacuje u Golf mk2 koji ce biti iskljucivo za utrke, a A3 onda poprima nazad Haldex, novi motor i turbo sistem i najvjerovatnije se vraca na fabricku elektroniku jer ja nikad nisam imao problema i ima sve funkcije koje su mi potrebne jer ce se koristiti kao normalno cestno auto i poneka kruzna utrka

Nira mi je naletila sa veoma povoljnom cijenom i ima sve sto mi treba tako da sam je i uzeo
 
Početnik
znaci ipak ce se raditi golf,ajd neka bude sa srecom,bit ce to zanimljivo gledati,kao npr onu Hondu civic FWD 9.xx vozi ;)
 
Član
eh da je vise ovakvih projekata, dje bi nam bio kraj :))) extra posao, detaljan opis, samo nastavi javljati :cool:
 
Početnik
trizex je napisao(la):
eh da je vise ovakvih projekata, dje bi nam bio kraj :))) extra posao, detaljan opis, samo nastavi javljati :cool:

a znas sta je problem triza,sto se svi ovi VECI projekti vode izvan granice nase drage BiH,ali opet hajd makadr ih pravi Bosanci rade i to je nesto...

al nas sve hebaju finacije,a vjerovatno MI imamo znanja da slozimo ovako nesto slicno ;)
 
Član
ja sam mislio na bhtuning, ima kod nas i projekata i radova, samo sto se ne postavljaju zbog velikog broja aktivnih clanova koje auta bas i ne interesuju koliko offtopic, lijeve teme i sl....
 
Top