A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
Jbg nisam imao vremena danas da koji video snimim a ionako kisa pada pa je to mozda dobra stvar:icon_eek:

Sutra idem na valjak pa ce biti pokoji video snimljen na valjku pa i u voznji:icon_smile:
 
Legend
odlicno ti to radis druze,bilo bi dobro da te vidimo i na jednom nasem SR-u,ako ga uopste bude:icon_eek:
sretno dalje:cool:
 
Član
Juce sam imao par manjih problema koja su odgodili proceses kalibracije na valjku, oba problema prouzrokovana mojom nepaznjom i zurbom tokom finalnog montiranja turba

Prvo je spalo crijevo izmedju bloka motora i hladnjaka pa je permant izletio, kasnije se je turbo rasklimao jer su se cetri 10mm sarafi sami odvrnuli zbog promjena temperature i vibracija. Moja greska jer sam postavio pogresne matice:icon_mad:

Auto je prenocilo kod druga na valjku, jutros sam se vratio sa pravilnim maticama pa sam ih ugradio. Auto je opet na valjku upravo sada, drug ce mi javiti rezultate nocas, nadam se da neced biti vise nikakvih problemcica u medju vremenu

Tek u petak sam slobodan da odem po auto a ove subote je prva tura utrka, bicu nespreman ali nadam se da ce biti ok pa cu posta iti koji video:icon_smile:
 
Član
Sambo je napisao(la):
Juce sam imao par manjih problema koja su odgodili proceses kalibracije na valjku, oba problema prouzrokovana mojom nepaznjom i zurbom tokom finalnog montiranja turba

Prvo je spalo crijevo izmedju bloka motora i hladnjaka pa je permant izletio, kasnije se je turbo rasklimao jer su se cetri 10mm sarafi sami odvrnuli zbog promjena temperature i vibracija. Moja greska jer sam postavio pogresne matice:icon_mad:

Auto je prenocilo kod druga na valjku, jutros sam se vratio sa pravilnim maticama pa sam ih ugradio. Auto je opet na valjku upravo sada, drug ce mi javiti rezultate nocas, nadam se da neced biti vise nikakvih problemcica u medju vremenu

Tek u petak sam slobodan da odem po auto a ove subote je prva tura utrka, bicu nespreman ali nadam se da ce biti ok pa cu posta iti koji video:icon_smile:

Tko radi taj i griješi samo naprijed :)
 
Član
potpuno te razumijem u svemu jos znam kakva je guzva oko grane i turba pogotovo kad treba stezati turbo na granu i ostalo oko grane nekad moras mislit kako doci do nekih sarafa pa ih stegnit
 
Član
Jos uvjek nije zavrsen ali evo jedan video od ponedjeljka

http://s5.photobucket.com/albums/y162/sambobex/?action=view&current=MVI_0336.mp4
 
Član
Hah uzario se izduv turba :D jesul ovo standardna kociona klijesta ili si ti stavio veca :icon_smile:
 
Član
Audi jos nije zavrsen jer imamo problema sa regulacijom senzora protoka vazduha (MAF)-om

Ne ocitava stabilan signal u cijevi od 100mm zbog par razloga pa se nemogu osloniti na sigurnost mape pod velikim obrtajima i ne zelim sjebati motor

Kad se vratim iz sarajeva za 20ak dana skidam fabricku elektroniku i postavljam Nira Motorsport elektroniku jer mi je dozlogrdila zajebancija sa maf-om!!:icon_mad:

Onda ponovo na valjak i izvlacimo 600+ KS:icon_biggrin:
 
Početnik
ma da kani se MAF-a

odmah standalone i ubuduce ces lakse korigovati mapu, bilo kakvu prepravku ili dodatak da uradis

kad se vidimo vamo popricat cemo :icon_biggrin:
 
Član
e znao sam da ces izbaciti standard elektroniku stavi niru i izmapiraj posteno i bez brige si onda za ubuduce:icon_smile:
 
Član
svaka rijec je suvisna, al ovo sto se uzarilo malo mi izgleda opasno, da nije previse.....
 
Top