A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
Flexhone sam uzeo preko narudzbe iz neke firme sad se nesjecam al cu pronaci, al nije bilo jeftino nekih 180-200 KM je izaslo sa postarinom!

Ali vrijedi jer je super stvar. Ako znas koga u Usa da uzme i posalje bice jeftinije pogotovo ako napise na paketu vrijednost manja od 50km da izbjegnes pdv i ostale carine;)

namikbh je napisao(la):
IMG00132.jpg



Imas i komisiju rada da sve bude lijepo i dobro nastelovano, vec ti neke pluseve pise :icon_biggrin:

Svaka cast na projektu i zelim ti puno srece u daljnjem radu. ;)

Hvala drug :)

Hahah mali se nepomjera od mene pogotovo ako je ista vezano za auta!
 
Član
ima nas i ovdje sto radimo iste stvari mozda i vise trosimo nego ovi vani,,

Lija je napisao(la):
trizex je napisao(la):
eh da je vise ovakvih projekata, dje bi nam bio kraj :))) extra posao, detaljan opis, samo nastavi javljati :cool:

a znas sta je problem triza,sto se svi ovi VECI projekti vode izvan granice nase drage BiH,ali opet hajd makadr ih pravi Bosanci rade i to je nesto...

al nas sve hebaju finacije,a vjerovatno MI imamo znanja da slozimo ovako nesto slicno ;)



mene interesuje ovaj Zupcasti remen plavi vjerovatno Gates race...jel isto iz amerike.imas li neki kontakt nisam mogao da nadem za 1.8t
 
Član
Gates racing kevlar zubcasti

Mozes naci na stranici od tunera integrated engineering u usa

Imal li gdje vise detalja o tvom kecu sa 1.8t zanimljivo mi izgleda ;)

Gates racing kevlar zubcasti

Mozes naci na stranici od tunera integrated engineering u usa

Imal li gdje vise detalja o tvom kecu sa 1.8t zanimljivo mi izgleda ;)
 
Član
hvala
kupio san nekih stvari kod njih

a o mom kecu ima na profilu a evo zavrsavaju se neke promjene,90posto imamo oste stvari.kod mene je bip 1.8t aeb oznaka

pozz
Sambo je napisao(la):
Gates racing kevlar zubcasti

Mozes naci na stranici od tunera integrated engineering u usa

Imal li gdje vise detalja o tvom kecu sa 1.8t zanimljivo mi izgleda ;)

Gates racing kevlar zubcasti

Mozes naci na stranici od tunera integrated engineering u usa

Imal li gdje vise detalja o tvom kecu sa 1.8t zanimljivo mi izgleda ;)

 
Bucky... Sto se tice Aum-a K03s moze Puhnuti oko 230-240 ks max efektivno sa dobrim remapom. Sve preko toga je nepozeljno i skratice rok zivota turbu

Ali da bi sve to bilo kako treba promijeni izduv od turba makar do srednjeg lonca, skini katalizator. 63mm cijev je najbolja za tvoj turbo i Motor ce dahnuti dushom

Zbog ljetnih temperatura u SA standard interkuler nece biti dovoljno efektivan ako gasas golfa duze vrijeme jer mali k03s ce puhati vruc zrak

Osim ljeta nece biti problema

Naredna stvar je usis u turbo, cijev je uska i sljepljena pri ulasku u kompresor i oduzima puno tu, silikonska okrugla cijev koja se siri na 63-76mm je efektivna solucija. Takodje pljosnasta boost cijev sa lijeve strane motora isto oduzima snagu i ako ugradis okruglu od 63mm to puno pomogne protoku zraka

Ogradjena gljiva sa dovodom hladnog zraka bi isto pomogla disanju motora

Ja imam mk4 1.8t Agu sa obicnim k03 za svakodnevno vozilo, koji ima izduv i usis naveden gore sredjen i remap sa 0.9 bara i proizvodi oko 190ks sto je veoma ugodno za svakodnevno auto

Tvoj bi bio jos bolji!

a reci mi prijatelju koliko sta kosta od prilike, remap je 500 evra,,
drago bi mi bilo ovo nekada da odradim,, bar na 230 izmjerenih ks

trenutno sta mi se nesvidja je vuca iz niskih obrtaja,,
 
Član
Cijene ovise gdje i sta kupujes i takodje sta mozes i si spreman rucno napraviti poput oklopa za gljivu i dovod hladnog zraka itd Progoogliraj slike tih stvari iznad i vidjeces sta se moze napraviti a sta je potrebno kupiti :)
 
Član
Audi je imao uradjen tehnicki i sad je na cesti. Presao sam sa motorom nekih 500km i juce je radjena prva faza mapiranja:icon_smile:

Imao sam problem sa papucicom gasa jer je pukla. Ja koristim papucicu od porschea jer je u jednom komadu sa sajlom pa je lako montirati.

Dizne goriva su takodje bile maxirane pa smo za sada ostavili 1.7Bara pritiska da nabacim jos koju stotinu km i ponovo na finalno mapiranje sa pojacanim pritiskom goriva sa 3bara na 4bara da pojacam dovod goriva

Zasad mi je dovoljna ova snaga a moj gol za nekih 500ks+ ce biti lako doseci


IMG01564_zps349077c3.jpg


IMG01573_zpsf9b2f733.jpg


IMG01582_zpsee8c723a.jpg


IMG01583_zpsdaa4cf9a.jpg



U nastavku rezultati finalnog mapiranja i pokoji video u nekih 15-20 dana :icon_smile:
 
Član
Hahah nesto poput toga, srecom imala je jedna papucica od boxtera viska jer je ovo mjesto gdje rade na porsheima pa sam uspjeo popraviti auto I voziti kuci:icon_smile:
 
Član
Evo koja fotka od danasnjeg rada i sta smo postigli

Zadovoljan sam sa motorom pokazao se je odlicno do sada nije bilo nikakvih problema i voli obrtaje i zvuci strasno:icon_smile:

Imao sam jos pokoji problemcic oko dovoda goriva jer mi je glavna pumpa oslabila koju sam zamijenio i rijesio problem

Motor proizvodi 400+ KS na oko 1.5 Bara pritiska i nepunih 500 Ks na oko 1.9 Bari

Na 2.2+ Bara pritiska 530+ Ks nece biti problem ali za sada ostavljam kako jeste jer i nepunih 500Ks ce biti previse i tesko kontrolisati snagu na predjoj vuci!

A3 ce ponovo biti vracen na 4wd tokom godine pa cu onda pojacati pritisak i ici preko 500 KS









Izduvna grana usijana kad je pod punim pritiskom izduvnih gasova iznad 7-8 hiljada obrtaja




260+ Km/h u petoj brzini na 8300 obrtaja, a sesta brzina ce prokoraciti 300 km/h ako bi imala cesta dovoljno duga hehehe





Kako izgledaju krive tokom mapiranja podesavanje ugla paljenja, smjese goriva i visine pritiska


0d oko 1.5 Bara do oko 1.9 Bari oko 400-500 Ks i motor ima siroko polje ispod krive kad je pod boostom i proizvodi ogromnu snagu od oko 4500-8300 obrtaja sto znaci da ce biti veoma jak i elastican na cesti i nikad nece pasti ispod boosta tokom saltanja brzina














Ubrzo dolazi testiranje ubrzanja 0-100, 0-200, 100-200 itd itd da vidimo kako motor prenosi snagu na cestu :icon_smile:
 
Top