A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
Danas sam zavrsio postavljanje Nira i3+ elektronike i motor fino radi sa njom:icon_smile:

Imam jos pokoji senzor da pokopcam i neke stvarke da dovrsim i u utorak na valjak na mapiranje.....

Javljam rezultate ubrzo a i pokoja slika slijedi a i video;)
 
Član
Sambo je napisao(la):
Sve je za sada slozeno, sutra probna voznja i ako netreba nista doradjivati ide zamjena ulja i permanta

U ponedjeljak na valjak i calibraciju kompjutera, pa vam javim rezultate:icon_smile:


NE QUOTAJ SLIKE

drug kakva ti je ovo cjev do zracnog filtera..i ja sam trazio slicno al nema...ako imas info bilo bi super..
 
Član
Na koju cijev mislis?

Fleksibilnu, inox celicnu ili plasticnu?

Pretpostavljam da mislis na celicnu cijev sa zavarenim adapterom za MAF senzor?

To sam ja napravio za veci protok zraka, 100mm precnika.

Meni vise netreba, ako hoces mogu je donijeti u Rajvosa kad dodjem naredni put pa izvoli;)
 
Član
Audi ceka slobodno vrijeme da se opet zaveze za dyno jer ga nismo uspjeli zavrsiti zbog malih problemcica, ovog puta nije nista do mene

Glupi americki AEM MAP senzor je dosao sa pogresnim detaljima skale senzora pritisak/napon koji izbacuje tako da nismo mogli uskladiti skalu na mapi

Onda smo morali izvaditi senzor prikopcati ga na pumpu i manualno pumpati na razne pritiske i mjeriti koliko volti izbacuje pa crtati skalu i racunati paragrafe:icon_eek:

Glupi amerikanci!:icon_evil:

Nadam se ove sedmice ce biti mapiran:icon_smile:
 
Član
Znam da si mislio na usis sa gljivom ali neznam tacno koje crijevo jer su tu 3 vrste skopcane jedno na drugo

Ima metalna cijev od inoxa veliki Maf, ima plasticni Maf i flexibilna cijev?

Jeli mislis na flexibilnu?
 
Član
To je dvoslozna silikonska cijev sa celicnom spiralnom zicom ugradjenom izmedju slojeva, metar duzine, 100mm fi

Ako ti treba donijecu sa sobom oko jula/avgusta
 
Član
Danas sam pokupio audija, drug je uspjeo naci nekoliko sati slobodnog vremena i mapirati Niru. Nije jos sve 100% ni blizu ali je nabacio sigurnu mapu sa konzervativnim figurama boosta i ugla paljenja radi sigurnosti dok mu ne vratim auto ali cu makar moci ici na utrke ovog vikenda:cool:

1.7 Bar boost, bogata smjesa i konzervativan ugao paljenja = oko 440 bhp

Zasada sam zadovoljan i ubrzo se nastavlja:icon_smile:

grana auspuha i sav ostali izduv se je dokazao 100% i nije bilo nikakvih problema:icon_biggrin:

Rekao mi je da je u petoj brzini na oko 8 hiljada obrtaja prevalio preko 200 MPH na valjku, to je oko 320 Km/h !! :icon_eek:

Mjenjac od GT TDI-ja i 18" felge znaci veoma visoke brzine u mjenjacu sto znaci da cu mozda cak moci preci liniju od 402m u trecoj brzini i pomagati ce protiv proklizavanja guma pod punim boostom

Uskoro slike i koji video
 
Član
svaka cast za masinu...najveci motor od audija koji sam vozi oje bio 4,2 u audi a8....i ostao sam bez rijeci na ukupan dojam snage auta..a mogu zamisliti kako ide ovo tvoje cudo s obzirom da ima nemal pa duplo vise snage od ovog standardnog 4,2 motora...stvarno svaka cast....masina je sila...
 
Top