A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

A3 Quattro Prerada Turbo Sistema za 550+ KS

Član
super izgleda svaka cast.
kod mene su slicni rezultati.
15ke gume,1.9bar 6200obrtaja 400ks
krivina je slicna i boost ne opada za sada
vidjecemo jos jednom mora na fino stelovanje.
samo mi nije jasno sto nece preko 6200 da vrti.

pozz i sa

Sambo je napisao(la):
Evo koja fotka od danasnjeg rada i sta smo postigli

Zadovoljan sam sa motorom pokazao se je odlicno do sada nije bilo nikakvih problema i voli obrtaje i zvuci strasno:icon_smile:

Imao sam jos pokoji problemcic oko dovoda goriva jer mi je glavna pumpa oslabila koju sam zamijenio i rijesio problem

Motor proizvodi 400+ KS na oko 1.5 Bara pritiska i nepunih 500 Ks na oko 1.9 Bari

Na 2.2+ Bara pritiska 530+ Ks nece biti problem ali za sada ostavljam kako jeste jer i nepunih 500Ks ce biti previse i tesko kontrolisati snagu na predjoj vuci!

A3 ce ponovo biti vracen na 4wd tokom godine pa cu onda pojacati pritisak i ici preko 500 KS


Ubrzo dolazi testiranje ubrzanja 0-100, 0-200, 100-200 itd itd da vidimo kako motor prenosi snagu na cestu :icon_smile:
 
Član
Sambo je napisao(la):
Motor proizvodi 400+ KS na oko 1.5 Bara pritiska i nepunih 500 Ks na oko 1.9 Bari

Kako si uspio izvuci toliku snagu (400ks) iz tako relativno malog boosta - 1.5 bar ?
Pretpostavljam da si ga navlacio malo agresivnijim uglom paljenja ?

donamero je napisao(la):
1.9bar 6200obrtaja 400ks
krivina je slicna i boost ne opada za sada
vidjecemo jos jednom mora na fino stelovanje.
samo mi nije jasno sto nece preko 6200 da vrti.

Impresivna brojka i sve cestitke donamero ! Nek nam se u BiH konacno rodio i jedan 400+ks Golf kec ;)
 
Član
hvala..moze jos do 450 radim jos neke sitnice...i jos 100ks nitro al samo da malo pogura turbinu..ostalo sve super
esso_sa je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Motor proizvodi 400+ KS na oko 1.5 Bara pritiska i nepunih 500 Ks na oko 1.9 Bari

Kako si uspio izvuci toliku snagu (400ks) iz tako relativno malog boosta - 1.5 bar ?
Pretpostavljam da si ga navlacio malo agresivnijim uglom paljenja ?

donamero je napisao(la):
1.9bar 6200obrtaja 400ks
krivina je slicna i boost ne opada za sada
vidjecemo jos jednom mora na fino stelovanje.
samo mi nije jasno sto nece preko 6200 da vrti.

Impresivna brojka i sve cestitke donamero ! Nek nam se u BiH konacno rodio i jedan 400+ks Golf kec ;)



ok.nisam vidio.sorry

Nexus je napisao(la):
Ne citiraj slike donamero;)
 
Član
donamero je napisao(la):
super izgleda svaka cast.
kod mene su slicni rezultati.
15ke gume,1.9bar 6200obrtaja 400ks
krivina je slicna i boost ne opada za sada
vidjecemo jos jednom mora na fino stelovanje.
samo mi nije jasno sto nece preko 6200 da vrti.

pozz i sa


Reci mi koji ti je omjer kompresije ako znas vec?

I ostale detalje motora, A/R turba kompresora I izduvnog kucista?

Precnik cijevi izduvne grane do turba I od turba?

Omjer smjese pod punim boostom?

Specifikacije bregaste?

Hvala svima na pozitivnim komentarima :)
 
Član
e vo info


motor 1.8t sa wisseco 82.5mm
kompresija je 7
turbina gt3782 ar70

grana je kratka sa velikim otvorima ca.10cm od turbine
motor je aeb

quote='Sambo' pid='1240149' dateline='1366989047']
donamero je napisao(la):
super izgleda svaka cast.
kod mene su slicni rezultati.
15ke gume,1.9bar 6200obrtaja 400ks
krivina je slicna i boost ne opada za sada
vidjecemo jos jednom mora na fino stelovanje.
samo mi nije jasno sto nece preko 6200 da vrti.

pozz i sa


Reci mi koji ti je omjer kompresije ako znas vec?

I ostale detalje motora, A/R turba kompresora I izduvnog kucista?

Precnik cijevi izduvne grane do turba I od turba?

Omjer smjese pod punim boostom?

Specifikacije bregaste?

Hvala svima na pozitivnim komentarima :)




 
Član
esso_sa je napisao(la):
Sambo je napisao(la):
Motor proizvodi 400+ KS na oko 1.5 Bara pritiska i nepunih 500 Ks na oko 1.9 Bari

Kako si uspio izvuci toliku snagu (400ks) iz tako relativno malog boosta - 1.5 bar ?
Pretpostavljam da si ga navlacio malo agresivnijim uglom paljenja ?


Mislim da je kombinacija vise stvari

Sto se tice disanja motora sve je odradjeno do maksimale da je protok zraka sto veci I da nema zagusivanja nigdje od filtera zraka pa do samog zadnjeg lonca

Glava je sirokorupa i odradjena profesionalno I dosta vremena je ostavljeno oko sjedista ventila da ubrza zrak I da puni cilindar najefikasnije moguce u vakumu I pod pritiskom

Boost cijevi od turba do interkulera, kroz, I do usisne grane imaju samo jednu 90* spojku sto znaci da nema restrikcija

Usisna grana dise preko 100% bolje od recimo Agu standard grane

Klapna gasa je 80mm sa tankim leptirom

Izduvna grana je takodje bez restrikcije 44mm unutrasnjeg dijamtera i ima istoduzne cijevi od glave do kolektora u turbo

Wastegate se odvaja pod manjim uglom od 90* sto potpomaze protok I 46mm diajametra iznutra

Wastgate izduv je zaseban od glavnog izduva I auspuha koji je 76mm ima resonator I jedan lonac tako da je back pressure veoma mali

Ugao paljenja jeste agresivniji za oko 2*-3* u nekim obrtajnim zonama od slicnih turbo motora ali nema nokanja uopste jer temperature usisa zraka rijetko ide preko 28-30* pod punim priitiskom jer je interkuler veoma efikasan

99 Oktana kvalitetno gorivo pomaze protiv nokanja

Temperatura izduvnih gasova rijetko dostigne 800* cak I pod punim pritiskom kad je izduvna grana usijana rijetko ide visocije od 830*

Tako da mislim da je kolicina protoka zraka veca nego recimo neka slicna masina pod istim pritiskom sto znaci da ce proizvest vise snage

Uglavnom zadovoljan sam sa citavim sastavom pa sada mogu preci na novi projekat za Drag Lupa 2.0L stroker sa Gt35r I nadam se 600+ Ks
 
Super Moderator
Svaka cast projekat je odlican, meni najbolji na forumu ;)

Samo mi jedna stvar nije jasna pa bi pitao. Audi je prvenstveno bio quattro koliko sam skuzio, zasto sada nije quattro i vidim pises da ce opet ubrzo biti quattro?

Sretno u nastavku ;)
 
Član
donamero je napisao(la):
e vo info


motor 1.8t sa wisseco 82.5mm
kompresija je 7
turbina gt3782 ar70

grana je kratka sa velikim otvorima ca.10cm od turbine
motor je aeb

Zasto si otisao na tako mali kompresioni omjer?

Znas li A/R izduvnog kucista turba?

Fi leptira klapne?
 
Član
allroad je napisao(la):
Svaka cast projekat je odlican, meni najbolji na forumu ;)

Samo mi jedna stvar nije jasna pa bi pitao. Audi je prvenstveno bio quattro koliko sam skuzio, zasto sada nije quattro i vidim pises da ce opet ubrzo biti quattro?

Sretno u nastavku ;)

Jeste bio quattro ali sam se takmicio u klasi prednje vuce. Sada A3 nije vise za 402m jer spremam Lupa tako da se moze povratiti na quattro

Donamero...

Mozda imas negdje restrikciju protoka ili zraka na usisu ili gasova na izduvu pa jednostavno nemoze da vrti u visokim obrtajima?

60mm klapna ti ne pomaze stvari jer oko nekih 400 i nesto ks joj je i granica efikasnog protoka i postaje restrikcija. Mozda je kombinacija toga i jos nekih stvari, Fi cijevi boosta i intercoolera, broj savijenih koljena od 90* ili vise, Fi cijevi izduva i wejstgejta od same glave pa do kraja auspuha

Sve to igra ulogu kako ce motor disati i ako je ogranicen sa vise stvari pokazace se na maximalnoj snazi i obrtajima

Jeli ti zubcasti 100% uzubljen a i bregaste jedna prema drugoj?
 
Član
hvala na info
rijesit cu sa klapnom od vr6 na 80mm a sto se tice restrikcije imam samo dva koljena od 90 al cu vjerovatno skinuti vodeni intercooler i staviti veliki obicni na front otprilike kao kod tebe..700x300x76

Sambo je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Svaka cast projekat je odlican, meni najbolji na forumu ;)

Samo mi jedna stvar nije jasna pa bi pitao. Audi je prvenstveno bio quattro koliko sam skuzio, zasto sada nije quattro i vidim pises da ce opet ubrzo biti quattro?

Sretno u nastavku ;)

Jeste bio quattro ali sam se takmicio u klasi prednje vuce. Sada A3 nije vise za 402m jer spremam Lupa tako da se moze povratiti na quattro

Donamero...

Mozda imas negdje restrikciju protoka ili zraka na usisu ili gasova na izduvu pa jednostavno nemoze da vrti u visokim obrtajima?

60mm klapna ti ne pomaze stvari jer oko nekih 400 i nesto ks joj je i granica efikasnog protoka i postaje restrikcija. Mozda je kombinacija toga i jos nekih stvari, Fi cijevi boosta i intercoolera, broj savijenih koljena od 90* ili vise, Fi cijevi izduva i wejstgejta od same glave pa do kraja auspuha

Sve to igra ulogu kako ce motor disati i ako je ogranicen sa vise stvari pokazace se na maximalnoj snazi i obrtajima

Jeli ti zubcasti 100% uzubljen a i bregaste jedna prema drugoj?

 
Član
Vr6 klapna ima 65mm leptir OBD1 i OBD2

OBD2 klapna sa novijih vr6-ica ima bolji profil iznutra i protok i treba joj manje brusenja da bude jos bolja ali ima ugradjen steper motor za stangas pa je malo glomazna sa te strane

65mm klapna je dovoljno velika za 500-550 ks, tih 5mm extra fi igra ogromnu ulogu!
 
Član
imam jednu koja je prosirena do max
..znam dq je vanjski promjer 80

kod men je sad od golf 3 1.8

zbog megasquirt koji je sad na auto nisam mogao da stavim od rs4 jer je elektricna meni treba na sajlu ali sa sensorom za poziciju klapne

koliki je tvoj intercooler
meni je dosta 450ks jer imam jos nitro 100ks al samo da turbinu pogura

pozz
Sambo je napisao(la):
Vr6 klapna ima 65mm leptir OBD1 i OBD2

OBD2 klapna sa novijih vr6-ica ima bolji profil iznutra i protok i treba joj manje brusenja da bude jos bolja ali ima ugradjen steper motor za stangas pa je malo glomazna sa te strane

65mm klapna je dovoljno velika za 500-550 ks, tih 5mm extra fi igra ogromnu ulogu!
 
Član
Ja mislim da je tvoja klapna 55mm leptir koja je stvarno premalena, jesi li siguran da je 60mm leptir?

Moj intercooler je Pro-Alloy koji je stvarno efikasan, progoogliraj
 
Top