1.8T vs 1.9TDI

1.8T vs 1.9TDI

@Noke Ekonomičnost se gleda, ali samo kroz potrošnju goriva, a cijene popravaka su i dalje astronomske s obzirom na to koji se auti kupuju kao polovnjaci.
Ima i ovoga, nekome je iz poniženja voziti Golfa SDI ( koji nema neke osjetljive dijelove motora kao suvremeni TDI i slični motori) zato što će selo reć da je kupio magare a ne auto. Opet se tu slabo gleda na cjelokupnu ekonomičnost.
 
BHT Ovisnik
Ja to gledam da kupujem da me sluzi. Ako cu ja gledati auto koje ce drzati cijenu,a nece zadovoljavati moje potrebe,udobnost i ostalo ne treba mi.
Kupio sam prije 2 godine u SLO E46, skrsio u njega prosle godine 2000KM na novi lanac,glavu i ostale pizdarije sto idu, + plin, amortizeri,gume i opet mu je cijena drasticno pala,nemogu ga prodati za 9500KM. Golfu 4 je isto cijena cudo pala zadnje 2 godine. Kad skontas ni focus il laguna nije izgubila nesto na cijeni u usporedbi s ostalima,a u startu je bila mnogo jeftinija tako da opet dođes na isto. Danas tesko da ijedno auto drzi cijenu, koliko mogu upratiti, a pratim auta raznih marki,ne samo jedne svi usporedno padaju. Tako da se ne bih opterecivao time,nego kupi osto mi se sviđa, osim u slucaju da sam kao neki svercer i sl. pa da se samo vrti
 
Član
Ja sam to sebe isto pitao, ali evo ovako.. Generalno mislim da se to za sve treba gledati, ne samo za auto. Logika biznisa ti je kada kupis nesto, koliko ces izgubiti na necemu ako je to nesto sto se preprodajne naravi. Kupujes stan, gledas hoce li mu vremenom vrijednost porast ili opast, kupis auto logicno da ces gledati da li ce mu vrijednost padati ili rasti koliko, sta kako ?
Ja kada sam uzimao seata, gledao sam da uzmem nesto sto ce drzati cijenu, iako zvuci glupo da ce seat drzati cijenu, ali sam uzeo auto koje ima recaro, dig klimu, el retrovizore, 4 motion, siber, 150ks dizel itd itd.. jer za 5 godina taj auto ce biti star 15 godina ali ce oprema koliko toliko drzati cijenu tog auta. Ako danas kupujes auto i kontas da ces ga za 3/4 godine mjenjati, zar nije bolje kupit sad auto za 10 i prodat ga za 8 nego da ga prodas za 3/4/5 milja i popusis toliko na njemu. Sad ce mnogi reci aha pa zato vi vozite vw da ne bi popusili pare na njemu, opet cu da preskocim tu konstataciju jer ne slazem se sa tim stavom. Auta koja drze cijenu, znaci da su dobra, kvaliteta i pouzdana (uvijek mi je fascinantno bilo kako ljudi za bmwa iz 2002 godine e46 jer je m optic traze 20.000) ali valjda on ima neku svoju vrjednost..
Već je u offu duboko svakako... VW jeste lakše prodati, 100% istinito, začas se proda passata, golf... ali ne gube ostala auta toliko više na cijeni. Prije 3 godine je dobar 03 god passat bio oko 13k, mondeo oko 10k, oko 3-3.5k razlike. Ista godina, oprema itd sada je taj mondeo oko 6k, a je li passat više od 9k???
 
Član
Ja to gledam da kupujem da me sluzi. Ako cu ja gledati auto koje ce drzati cijenu,a nece zadovoljavati moje potrebe,udobnost i ostalo ne treba mi.

Slažem se sa tobom. Da sam tako gledao, ne bi nikada uzeo Peugeot, i to dva puta. Jer na 206 sam izgubio 6000 hiljada nakon 3 godine, ali džaba, meni se ova marka sviđa i opet sam kupio Peugeot.
 
Član
@Noke Ekonomičnost se gleda, ali samo kroz potrošnju goriva, a cijene popravaka su i dalje astronomske s obzirom na to koji se auti kupuju kao polovnjaci.
Ima i ovoga, nekome je iz poniženja voziti Golfa SDI ( koji nema neke osjetljive dijelove motora kao suvremeni TDI i slični motori) zato što će selo reć da je kupio magare a ne auto. Opet se tu slabo gleda na cjelokupnu ekonomičnost.

Ja ih znam dosta sto tako kupuju auto ;)..Svaka cast na ovom postu :bookworm:
 
Član
Djecak od 15god otvori temu sta je bolje uzeti 1.8t ili 1.9tdi iako ima vec jettu 1.8t i prodaje je. Najvjerovatnije sto fino trosi i stari hoce da je zamjeni za passat-a tdi.
 
Član
motor 1.9 66kw je kako ja znam najlakse odrzavat mislim na kes .. a malo se raspitajte kad je turbina u 1.9 66kw crkla mozda ima nekih slucajeva al rijetko .. normalno da su jaci TDI , TDI .. ali u tim motorima brzo se pokvari turbina .. zato ja kazem za 1.9 66kw da je "ne poderiv" .. neki su to bukvalno shvatili .. lp
i da .. ovaj motor 1.9 tdi 66kw je u mnogim vw autima samo se razlikuju po pumpama ... ovaj gore iznad misli da sam ja samo u golfa 4 vidio motor :p :p ... mnogo ti neznas o meni tako da sa tim komentarima ...ako hoces da malo ismijavas ljude nisi na pravom forumu ..
 
motor 1.9 66kw je kako ja znam najlakse odrzavat mislim na kes .. a malo se raspitajte kad je turbina u 1.9 66kw crkla mozda ima nekih slucajeva al rijetko .. normalno da su jaci TDI , TDI .. ali u tim motorima brzo se pokvari turbina .. zato ja kazem za 1.9 66kw da je "ne poderiv" .. neki su to bukvalno shvatili .. lp
i da .. ovaj motor 1.9 tdi 66kw je u mnogim vw autima samo se razlikuju po pumpama ... ovaj gore iznad misli da sam ja samo u golfa 4 vidio motor :p :p ... mnogo ti neznas o meni tako da sa tim komentarima ...ako hoces da malo ismijavas ljude nisi na pravom forumu ..

Znamo mi druze sta i kako ali moramo malu ovu balavurdiju zaebavat sto misle da sve znaju a ne zna sijalice u faru zamijenit
 
Top