1.8T vs 1.9TDI

1.8T vs 1.9TDI

Član
2.8 V6 sto je bio u A6 od 193 i koji KS je prilicno los motor. Rodak je imao problema s njim za oko 5god vlasnitva. zaribao mu motor, pa ga zamjenio motor, uzeo s manjom kilometrazom,masno ga i platio. I opet uvijek neki klinac,a kao automatik trosio uzasno mnogo. Znam da je kasnije trazio 1.8T. Dosta bolji se pokazao onaj 2.8 u C4. E sad ima li onaj od 205ks iz golfa ikakve razlike neznam. Ali ja bih od ovog 2.8 prilicno bjezao.

Jbg ne moze se tako gledati to..

Uzmes 10 ljudi sto su vozili tog passata 2.8
i 10 ludi sto su vozili 1.8T i usporedi se...

Uvijek ima izuzetaka,ali se znaju fabricke greske na modelima koje su,koje se cesto pojavljivaju i ponavljaju..

p.s
I ja sam 99% siguran da nema 110kw u passatu..
 
Član
Fabricki se taj motor nije ubacivao u pasata! Postoji 2,5TDI 110kw i 2.0TDI 100kw a najjaci 1,9TDI je onaj od 96kw!

isto sam i ja mislio dok mi covjek nije pokazao papire, sad da li je to kad šta ubacivano bog sami zna, uglavnom on ga vozao na italijanskim tablama i sad ga sebi ocarinio i voza ga po bih, ja mu pomogao oko papira i carine i držao papire u ruci.
al auto je san snova onako kad se pogleda, davali mu ovde 9 500 KM on nije htjeo, pasat prešao 140 000
 
BHT Ovisnik
Neznam,ja kazem iz njegovog iskustva. Dosta sam vozao to auto. Eto on je i motor promjenio i uvijek neki klinac, a brat mu ima onaj stariji od 17x KS. Obojica samo audi gonjaju i proklinju tu seriju motora u C5. Jedva ga se rijesio zbog motora. Nisam vele oko audia, rodak je zaludjenik i on mi bas govori da su losi ti motori. valjda isto kao sto ne hvale po pouzdanosti ni VR6.
Ja bih se prije odlucio na 1.8T i chip nego taj 2.8. Meni je uzasno trom bio, trose puno,skupa ti registracija,a dodes na isto kao sa 1.8T. Mada je imao dobar zvuk :D
 
Član
ima pasat 1.9 TDI 110 KW , evo ga u mene u komsiluku, limuzina 2003 godina ,i piše pozadi passat GT, 4motion, unutra brdo opreme.
btw. manuelni je mjenjač
Čudno bi kad rekoše da nema, bio u TZ taxi jedno vrijeme, passat 110kW, TDI - sve crveno, ja se baš zijanio kad sam vidio na taxiu taj motor.
ima u golfu 4 taj motor sa tri crvena 110kw
a pasat 1.9 ti ima 74,96kw i mislim i 85 al je rijedak skroz
i 2,5 110,120,132

a ja sam definitivno za tdi 96kw
 
Član
Nema u passatu 5+ 110kW fabricki, samo 1.9 TDI u passatu je 96kW najjaci, a u golfu i bori je 1.9 TDI 110kW. Jedino ako nije radjen kao posebna narudzba auta pa covjek bas htio 1.9 tdi 110kW, ali u serijskoj proizvodnji nije bilo 110kW passat.
 
Super Moderator
Neko vani radio remap koji se mora upisati u saobracajnu I to je to. Nije pravilo, bilo je losih I dobrih primjeraka 2,8 kao I svih ostalih. Motori u c4 kao i sam c4 je nepoderiv!! Taj 2.8 204 ks je vr6 I ima ga u golfu I bori
 
Član
1.8T 110kW se vuce kao prebijena macka, tek poslije dizanja snage na nekih 180 konja se moze reci da taj motor nesto i ide...
 
Član
oba ta motora imaju svoje mane...cini mi se kod 1.8 t da je spaner lanca brutalno skup,blizu 900 KM,taj motor u serijali i nije nesto bajno brz,brutalan bla bla bla +trosi....s druge strane taj tdi se cini kao ok al kao i svaki izdrndan tdi kad se uzjebe kosta bogastvo dakle...isto je to vw sranje...sta god odaberes ''neces pogrjesiti''.
spaner lanca bregastih sa lancenom i rukama naravno 1700 KM u ASA autu
 
Legend
Kod mene je bio 2003 god 114kw i taj su hvalili kao noviji motor bla bla pa... Komplikovan motor sa dosta gluposti. Kakav god da je uvijek ima nekih gluposti koje se mogu pokvarit..
 
Samo malo, u ovoj temi se otkrivaju upravo nevjerojatne stvari. Ja vam ništa ne vjerujem šta ste do sad napisali u vezi tih VW motora pa vi svirajte koliko hoćete.
To da imaju toliko mana mogu povjerovati samo djeca ... hihihihihi :D
 
Legend
to je produkt toga sto kupujemo i vozimo automobile koje je neki svabo tamo godinama handrio i presao milione sa njim i onda ga neki turcin kupio vratio ga na 150 000 prodao nekom nasem bosnji sverceru koji ga prodao ovdje pod "AUTO JE NOVO"..
Ne odnosi se to samo na VW, tako je za sve marke, pitanje je samo koliko za koju marku kosta da se uradi turbo , zamajac, dizne, bregasta, itd itd..
 
Top