1.8T vs 1.9TDI

1.8T vs 1.9TDI

Član
Uasto placati 900 veliki servis kad mozes 1800 ipak se vozi najomiljeniji brend u bh. Ne znam ko rec al tacno porez na budale. Definitivno glas za 1.8t al sta ti znaci nas glas druze? Jesi ga vozio ?
 
Član
Ja ne znam sto si ti uopste otvorio temu da budemo iskreni. Sam si napisao da ti je drazi 1.8T
 
Legend
1.9 TDI 110kw 6brz Manual:)
nema arl motor u passatu.

Tdi je recesijski motor, napravljen da malo trosi al da te dere na glupostima i servisima.. pogotovo ovi sto su presli po 300/400k stalno im nesto fali, neke gluposti..
Ja bih isto prije isao na 1.8t ili cak 2.8 v6, manje su presli, generalno su u boljem stanju auta, ovi sa 2.8 motorom su svi fullasi imas opreme brdo, 4 motion svaki.
AKo vec hoces plin, ja bih prije stavio na 2.8 nego na 1.8t
 
glas za 1.8T imam isti u svom autu ide fino odrzavanje evo ti samo jedna stavka termostat kod 1.8T kosta citavih 12KM :D za dalje da ne pricam ;)
 
Član
oba ta motora imaju svoje mane...cini mi se kod 1.8 t da je spaner lanca brutalno skup,blizu 900 KM,taj motor u serijali i nije nesto bajno brz,brutalan bla bla bla +trosi....s druge strane taj tdi se cini kao ok al kao i svaki izdrndan tdi kad se uzjebe kosta bogastvo dakle...isto je to vw sranje...sta god odaberes ''neces pogrjesiti''.
 
Član
Eh kad je tema već otvorena, da se samo ubacim sa pitanjem, kad već pominjete 2.8 v6 u passatu :D Kakav je taj motor po izdržljivoti, održavanju i kolko dobro podnosi plin?
 
Član
nema arl motor u passatu.

Tdi je recesijski motor, napravljen da malo trosi al da te dere na glupostima i servisima.. pogotovo ovi sto su presli po 300/400k stalno im nesto fali, neke gluposti..
Ja bih isto prije isao na 1.8t ili cak 2.8 v6, manje su presli, generalno su u boljem stanju auta, ovi sa 2.8 motorom su svi fullasi imas opreme brdo, 4 motion svaki.
AKo vec hoces plin, ja bih prije stavio na 2.8 nego na 1.8t

ima pasat 1.9 TDI 110 KW , evo ga u mene u komsiluku, limuzina 2003 godina ,i piše pozadi passat GT, 4motion, unutra brdo opreme.
btw. manuelni je mjenjač
 
Član
ima pasat 1.9 TDI 110 KW , evo ga u mene u komsiluku, limuzina 2003 godina ,i piše pozadi passat GT, 4motion, unutra brdo opreme.
btw. manuelni je mjenjač

Čudno bi kad rekoše da nema, bio u TZ taxi jedno vrijeme, passat 110kW, TDI - sve crveno, ja se baš zijanio kad sam vidio na taxiu taj motor.
 
Super Moderator
To je neki hibrid. Nema 1,9 110kw u passatu
A sto se tice 2,8 dobar je, dobro podnosi plin. Mana bobine ko I na 1.8t (I ostalim Audi benzincima) I dihtunzi poklopca ventila, svaki bali tu

Za autora teme, vozis li uopste?
 
BHT Ovisnik
2.8 V6 sto je bio u A6 od 193 i koji KS je prilicno los motor. Rodak je imao problema s njim za oko 5god vlasnitva. zaribao mu motor, pa ga zamjenio motor, uzeo s manjom kilometrazom,masno ga i platio. I opet uvijek neki klinac,a kao automatik trosio uzasno mnogo. Znam da je kasnije trazio 1.8T. Dosta bolji se pokazao onaj 2.8 u C4. E sad ima li onaj od 205ks iz golfa ikakve razlike neznam. Ali ja bih od ovog 2.8 prilicno bjezao.
 
Top