Zakon za vozace pocetnike....

Zakon za vozace pocetnike....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sebi napravio slovo P kao da cu ga nositi sad nemam blage gdje je zavrsioo..mislim da je u gepeku kod rezervnog tocka:lol::lol: neznam brete al to nikad nisam nosiiooo..jer sta ja znamm..jednostavno nesmetam nikome po cestii..itd..za mene je to glupost svi su ucesnici u saobracaju istii,svi moraju nesto postovatii..i jbgg..

a za ovo 23h tooo je ondaa nesto jos gluplje...
treba zaustavljati onee koji piju a ne sad mene..odem sa curommm tamo vamoo i bude 1h..vracam se lagahnom voznjom kucii i oni mene zaustave..sve pregledaju cist skroz i onda mi rece pa ti nesmijes voziti preko 23h..odmah im kazemmm..daj nemoj te zajebavatii..vidite da sam cist..imam sve ispravnoo..nisam prekrsaj napravioo a vi takoo...i odmah mi kazuu ma haj vozi kuci..:lol::lol::lol:

A sto se tice meneee i kazni,nemam do sad ni jedne kaznee,evo sad ce 3 godina..
a vozimm uhh..bas mi zenska recee..pa meni to nije jasnoo kako tebe nemogu da uhvatee preko ogranicenja..reko OKO SOKOLOVO imam:D:D
 
Početnik
jest to hebeno..sto neko rece, mozes sa 23 imati djecu a ne mozes vozit poslije 23h..mene neku noc zaustavise u 22:50, pita odakle sam, skonta da imam jos 5-6 km do kuce i kaze moram ti pisat kaznu, ne mozes stici kuci prije 23h..al nije, nakon sto sam mu rekao da nisam uopste znao da ne smijem poslije 23h, jer imam vozacku vise od 3 godine..
 
pa izaso je novi zakon sad od nove godine za tu voznju poslije 23 i da smijes vozit ako imas vozacku 3godine
 
Ma vise se ne zna ni ko pije ni ko placa...

Sto gore neko rece nije napravio prekrsaj da je ugrozavao saobracaj i tako, caba ti to kad naletis na djubre, k'o sto sam ja, ja lijepo govorim, nisam divljo, nisam nikoga ugrozav'o, kreno sam kuci, ma ovaj navalio pisat i nema druge, jebat ga, ne mozes se raspravljat sa njim, meni je krivo sto kriminalac prodje kraj njega 80km/h gdje je ogranicenje 40 km/h on ne smije u njega ni pogledat kamoli ga zaustavit, i onda nadje mene zajebavat za sitnice, serem se i ja na drzavu i zakon takav!!!!
 
ma ajd kod mene ovi moji policajci vec mene i znaju..al kad dode kantonalna e onda je zajebanoo..
ja samo kazeemm bicu i ja nekad murijak pa cemo se ja i ti sresti nekad:lol::lol::lol::lol::lol:
 
(7) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku
dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C i C1 ne smije dvije
godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom
na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom
isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom
većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a
lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče
priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.
(8) Lice iz stava (7) ovog člana, mla e od 23 godine, ne
smije da upravlja vozilom u saobraćaju na putu u vremenu od 23
časa do 5 časova, osim ako je s njim u vozilu lice starije od 25
godina koje ima vozačku dozvolu i kojem u posljednjoj godini
nije izricana zaštitna mjera ili mjera bezbjednosti zabrane
upravljanja motornim vozilom.
(9) Lica koja prvi put steknu vozačku dozvolu obavezna su
da, u trajanju od dvije godine, obilježe vozilo kojim upravljaju
posebnim znakom
 

JD.

Član
emir_89 je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
I ne mogu vise naplacivati kazne na licu mjesta, samo ti moze ispuniti nalog i kojeg ides uplatiti u postu, znaci to da ti njemu das pare za kaznu na licu mjesta, tako vise ne fukncionira po novom zakonu, on ti samo moze ispuniti nalog i to je to, sve para sto on moze uzeti je na kafu, tako da ti ne ispunjava nalog, jer se nalog ne moze poderati kada se ispise!!!

upravo tako, al kako onda ti rece da te piso na papir?? kakav crni papir?? nista osim naloga i uplatnice ti ne moze dati...


pogledaj sta pise na prekrsajnom nalogu pa onda pricaj sta moze a sta ne moze...

prekrsajni nalog moze biti:

urucen prekrsiocu

urucen postom

ostavljen na vozilu
 
Član
GrandMaster je napisao(la):
(7) Lice koje je položilo vozački ispit i dobilo vozačku
dozvolu za kategoriju vozila A1, A, B ili C i C1 ne smije dvije
godine od dana izdavanja vozačke dozvole da upravlja vozilom
na putu brzinom većom od 70 km na čas, na putu namijenjenom
isključivo za saobraćaj motornih vozila i brzom putu brzinom
većom od 90 km na čas, odnosno 120 km na čas na autoputu, a
lakim motociklom 40 km na čas, niti tim vozilom smije da vuče
priključno vozilo, a ni organizovano da prevozi djecu.
(8) Lice iz stava (7) ovog člana, mla e od 23 godine, ne
smije da upravlja vozilom u saobraćaju na putu u vremenu od 23
časa do 5 časova, osim ako je s njim u vozilu lice starije od 25
godina koje ima vozačku dozvolu i kojem u posljednjoj godini
nije izricana zaštitna mjera ili mjera bezbjednosti zabrane
upravljanja motornim vozilom.
(9) Lica koja prvi put steknu vozačku dozvolu obavezna su
da, u trajanju od dvije godine, obilježe vozilo kojim upravljaju
posebnim znakom

hvala ti legendo evo ti plus, a aj sad vi koji ste govorili da moze, novi zakon i sta ja znam aj sad recite gdje pise 3 godine i mozes poslje 23h? ....

P.S. nemogu ti dat plus nemas dovoljno postova jos, al zapamti da imas plus od mene!!! ;)
 
Nista, najbolje mi se da se ozenim sad, ionako mi mladost propade radi ovih glupih zakona, a vala nemam namjeru im stalno placati kazne, mogu se pametnije te pare potrosit :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
E nisam nikada nosio to slovo P i rekao sam da ga nikada necu ni nositi... Nikada me nisu za to pisali... Sada vec imam dvije godine i mjesec dana iskustva pa ga ne moram ni nositi...

A ovo poslije 23... hmmmmm... jednom me je pisao za to... Ali mi je rekao: "da te pripazim, pisacu ti pojas" (iako sam bio vezan), to je 10 KM jeftinije- 30 KM umjesto 40 KM...
 
Ma ne znam zasto vam smeta to "P",ja nisam ni svjestan da ga nosim...
A ovaj zakon je glup totalno,nista nisu postigli time,mladi ljudi i dalje ginu...
Al et kad bi se postovalo kao na zapadu 80% ljudi bi moralo ponovo polagat!
 
Član
JD. je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
I ne mogu vise naplacivati kazne na licu mjesta, samo ti moze ispuniti nalog i kojeg ides uplatiti u postu, znaci to da ti njemu das pare za kaznu na licu mjesta, tako vise ne fukncionira po novom zakonu, on ti samo moze ispuniti nalog i to je to, sve para sto on moze uzeti je na kafu, tako da ti ne ispunjava nalog, jer se nalog ne moze poderati kada se ispise!!!

upravo tako, al kako onda ti rece da te piso na papir?? kakav crni papir?? nista osim naloga i uplatnice ti ne moze dati...


pogledaj sta pise na prekrsajnom nalogu pa onda pricaj sta moze a sta ne moze...

prekrsajni nalog moze biti:

urucen prekrsiocu

urucen postom

ostavljen na vozilu

znam ja to sve imam jedan ovdje heheh nisam ga ja razumio, mislio sam da mu je na papir napiso br zirorac. i dao taj papir da uplati... zato mi je i bilo cudno, al kad je reko da su mu rekli da ce biti uruceno na adresu, onda je ok. ono sto sam napiso, mislio sam da nema nikakvih placanja na licu mjesta po novom zakonu... ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top