Zakon za vozace pocetnike....

Zakon za vozace pocetnike....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh u pitanju je ono slovo P i vozanje poslije 23 sata...

Znam da je bila tema, htjeo sam je podignuti nazad, ali je zakljucana, pa je opravdano otvaranje nove!! heheh


Zanima me koliko vas zapravo nosi ovo slovo P, ja imam vozacku neka 4 mjeseca i uopste nisam htjeo stavljati ovo slovo P sve dok me neku noc marica ne pokupi, 50 marki kazna, i haj' konacno sam se odlucio i zalijepim ja to P, ne znam kako na druge utice, al' mene ono fkt cini nervoznijim, veca mi trema voziti sa time slovom, ono gledas da ne pogrijsis, da ovo da ono, sve u svemu previse si nervozan, sad kako je onima koji isto imaju to *ebeno slovo... I jos dvije godine se mora nosati... Plus, od kada imam to slovo na autu i ne voza mi se uopste, a ako ga skinem, opet riskiram, 50 marki i nije malo....

Eh sad ono vozanje poslije 23 sata, i za to sam ispastao (jbg-a na greskama se uci hehehe)... Naime, policajci spovode taj zakon kako je njima volja, ono ufate nekoga na lafinu i kupe lovu...

Od jarana stara radi u MUP-u i kaze ako si polozio sa 18, do 21 godine ne smijes voziti poslije 23 sata to 5 ujutro, moram joj vjerovat jer ipak zena radi u MUP-u i ima sve te zakone uvijek na evidenciji...
A, naravno nasi specijalci uvijek se prave pametni i pisu kazne kako se njima cefne, vecinu zajebaju da ne smiju prije 23-e godine voziti, i tako se vrtimo u krug i vise i ne znamo kakav je zapravo zakon...


Sve u svemu, nisam ni ocekivao da ce ovi "nasi predstojeci" i moci smisliti neki pametan zakon, samo nek' je puniti svoje dzepove...
 
Član
Eh i ja bih po pravilu trebala nositi ono slovo P ali nisam nikad niti cu ga ikad stavit..Jaooo samo zamisljam kako bi izgledalo ono slovo P i oznaka GTI 16V ...ili Mitsubishi eclipse ili onakav skockan BMW jos slovo P na njemu ..heheh da puknes od smijeha kad to vdis na cesti...
Ja sam to samo stavim kad idem preko granice i to prosirenje prije granice stavim i prosirenje poslije skidam!!!!


Nikad mi nisu SAMO zbog toga pisali kaznu..Nego jednom kad sam isla preko bradine ogranicenje 50 ja vozila 110,nisam imala slovo P,voznja poslije 23 i nisam imala pojas eh da ne bih dobila zabranu itd oni mi umjesto te brzine pisali slovo P i to je sve...
A sto se tice voznje poslije 23...nisam nikad za to dobila kaznu jos sam imala i udes ( kad je golf mk2 proklizao i udario na semaforu nazad u mog Mitsubishija) nisu mi nista spomenuli sto je poslije 23....
I svako vece se vozam nikad ne gledam na to da dodjem kuci do 23 sata......
 
stotinu puta se raspravljalo o tome...pobogu sta ti smeta komad papira na zadnjem dijelu auto dok ti vozis...inace, P moras imati na autu 2 godine nakon sto polozis..
voznja poslije jedanaest ima dva uslova koja moraju biti ispunjena: 1. stariji od 23 godine; 2. vise od tri godine vozackog iskustva.

nadam se da je jasnije..
 
Član
ja nosim,jos pola godine valja gledat:D
a stvar je sto sam se i ja na pocetku zezao,ono necu,ko stavlja nije raja,znate vec kak to hoda,uglavnom,jarani se naplacali kazni,ja nisam al sam ipak nabavio i stavljam redovno na dzipa (na mamino auto ne stavljam,ni nemam u njemu,a rijetko ga i vozam i sve na krace relacije)...uglavnom,nosim...sto se tice voznje iza 23,mislim da tek sa 23 godine smijes,ako nije neko s tobom ko ima preko 23 godine i vozacku dozvolu...uglavnom,u zenickom MUP-u imaju kao neki prospekti,tj. knjizica dimenzija 10x8cm mozda,nekih 15-tak stranica,upute,savjeti,kazne i slicno,pogotovo za pocetnike,tipa>P slovo,voznja iza 23,alkohol,oprema u autu,dozvoljene brzine,visine kazni za prekrsaje i tome slicno...imam ja to negdje,al bas ne znam gdje...dobra stvar,takodjer imaju savjeti za voznju po snijegu,prednja,zadnja vuca,i jos dosta toga...mislim da je stampano kao rezultat saradnje MUP-a i BIHAMK-a,tako da to vjerovatno mozete naci i u poslovnicama BIHAMK-a;)
 
Član
Ja svakako kad zaglavim negdje u "birtiji", prije 5-6 se nevracam:cool:
Sto se tice slova P, jednom sam popusio i to radi svoje gluposti i jezika, inace bi mi samo prekoracenje brzine pisali...:D
 
Član
zakon je nidje veze, cista glupost. umjesto da poostre kazne za alkohol, nevezanje, brza voznja itd. kako bi preventivno uticali na smanjenje saobracajnih nesreca.
Mislim da se vozaci pocetnici bolje pridrzavaju propisa i ogranicenja nego ovi 'malo iskusniji'.
 
Član
evo posto sam ja jedini izgleda imao cast da procitam onu policijsku knjigicu o zakoncicima, evo da vam kazem, u ZAKONU, ama bas nista se ne spominje o tih 3 godine iskustva, znaci zakon kaze ako nemas 23 godine, nemas sta trazit na cesti poslje 23h i cao. tako da ta prica ja polozio sa 18 a mogu vozit od 21. je suplja prica a ako mi nevjerujete, evo ja sam polozio dan poslje 18-tog rodjendana pa skoro popusi kaznu za voznju poslje 23h a sace mi 1.7. pune 23 godine tako da ....

a sto se tice slova P jarane neznam kakve ti logike ima da si slabiji sofer ako imas slovo P ....
 
Legend
ja sam konto kakav mehanizam da napravim,kad vidim muriju sa lizalom ja samo pritisnem dugme a ono se izvuce na zadnju sajbu,sta mislite:lol:
 
BHT Ovisnik
Nexus je napisao(la):
ja sam konto kakav mehanizam da napravim,kad vidim muriju sa lizalom ja samo pritisnem dugme a ono se izvuce na zadnju sajbu,sta mislite:lol:

:lol:nimalo loša ideja,al aj to realizuj:D
btw. taj P po meni ne znaci da si slabiji vozač,ali kad ga vidis koliko je strši nazad,jos ako malo sredis auto totalno odudara
 
Član
na muhinoj bengi bogami nije odudaralo nista a jos je dobio bar 15 konja sa tom naljepnicom :D ....
 
malo ste se vi pogubili u svemu tome...
nema veze 23god, mozes vozit poslije 11h, samo milicija te uzme na foru, prepadne, pa naplati kaznu...
konkretno: imam knjizicu, skeniram je ja sutra pa nabacim ovaj dio da procitate ;)
a sto se tice slova P, ja davno polozio pa me nije to zakacilo, al u potpunosti se slazem sa time i treba imati...
 
Član
eddo procit'o sam i ja:D
ma zaboli me cosak,da mi je P skinut,valja vozat citavo ljeto s njim,hheheeh
a malo glupo,ono nidje neki papan i svira jer imam ono slovo P,a ne zna da mozda ja il neko drugi s tom oznakom imamo vise predjenih kilometara nego on koji je,kao,iskusan...mislim da je ok sto se uvelo to,al 2 godine je stvarno previse,ja sam za ovu godinu presao 3-4 hiljade kilometara minimalno sa dzipom,a i s maminim polom hiljadu-dvije...i mislim da sam na nivou da mogu vozit bez oznake,al et...zakon kaze tako i moram ga se pridrzavat:icon_biggrin:
 
Član
ja nisam nikad nosio P nit cu...imam vozacku godinu i 2 mjeseca, i nisu me jos ni jednom uhvatili...
a to poslije 23, vec su ljudi napisali...nadji zakon na netu...ukucaj na google "zakon o bezbjednosti saobracaja" pa nadji malo...dakle pise, vozilom ne smije upravljati lice koje nema vozacku dozvolu najmanje 3 godine i koje nema 23 godine starosti...dakle, bez obzira na vozacku sad gledajuci (posto si polozio s 18) ne smijes vozit do 23. godine...tako nam je svima, valja ti se pomirit s tim...

*kako to da ti je naplatio 50 KM, ja kolko znam za P je 40 KM... :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top