Zakon za vozace pocetnike....

Zakon za vozace pocetnike....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma ja sebi napravio malo P i to crne boje. nikad mi nista nisu rekli za njeg, iako su zagledali. ovdje (u vogosci) bas vole peglati za P. al ga vala pocetkom juna skidam :icon_biggrin:

a to za voznju poslije 11 davno "svarena" tema. moras imati 23 god da bi vozio poslije 11, a ako imas preko 23 god, onda ti je dodatni uslov one 3 god... barem sam ja tako skonto...
 
GTI 16V je napisao(la):
Eh i ja bih po pravilu trebala nositi ono slovo P ali nisam nikad niti cu ga ikad stavit..Jaooo samo zamisljam kako bi izgledalo ono slovo P i oznaka GTI 16V ...ili Mitsubishi eclipse ili onakav skockan BMW jos slovo P na njemu ..heheh da puknes od smijeha kad to vdis na cesti...

To sam ja vidjela jednom naveče ispred sebe :D bmw nešto se provlači između auta, onako stručno što bi se reklo :D i prođe ispred mene, a pozadi s jedne strane znak M5 (dal je lažni ili pravi ne znam) a sa druge strane veliko P :D Mnogo zanimljiva kombinacija za vidjeti, a ja to ne bi stavila na auto pa makar svaki dan kaznu plaćala :D
 
Član
djavolica je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Eh i ja bih po pravilu trebala nositi ono slovo P ali nisam nikad niti cu ga ikad stavit..Jaooo samo zamisljam kako bi izgledalo ono slovo P i oznaka GTI 16V ...ili Mitsubishi eclipse ili onakav skockan BMW jos slovo P na njemu ..heheh da puknes od smijeha kad to vdis na cesti...

To sam ja vidjela jednom naveče ispred sebe :D bmw nešto se provlači između auta, onako stručno što bi se reklo :D i prođe ispred mene, a pozadi s jedne strane znak M5 (dal je lažni ili pravi ne znam) a sa druge strane veliko P :D Mnogo zanimljiva kombinacija za vidjeti, a ja to ne bi stavila na auto pa makar svaki dan kaznu plaćala :D

Bas tako,a mislim da nema sanse da zaustavljaju bas svaki dan pa nije niko toliki peh ako se barem pridrzavas nekih osnovnih pravila...
Ja uvijek slovo imam u autu i to verziju normalne velicine i malu i ako me sta pitaju za to pokazem i kazem da mi se ne slaze sa autom pa zato ne stoji vani... uglnikad nije bilo problema za to
 
Član
de nek neko nadje sliku tog clana zakona o voznji ispod 23 godine gdje pise da mozes vozit sa 3 godine iskustva .... malo ba glupo komentarisete ja procito clan sa policajcem i kad sam ga procito pitam cojka jel mogu vozit sa 3 godine iskustva pita on mene pisel tu ista o iskustvu od 3 godine, reko NE PISE, i on meni kaze imal ikakve potrebe da ti dalje sta govorim ....
 
Član
eddo je napisao(la):
de nek neko nadje sliku tog clana zakona o voznji ispod 23 godine gdje pise da mozes vozit sa 3 godine iskustva .... malo ba glupo komentarisete ja procito clan sa policajcem i kad sam ga procito pitam cojka jel mogu vozit sa 3 godine iskustva pita on mene pisel tu ista o iskustvu od 3 godine, reko NE PISE, i on meni kaze imal ikakve potrebe da ti dalje sta govorim ....

meni je jedan policajac rekao da mozes voziti u pratnji nekoga ko ima vise od 23 godine i 3 godine vozackog iskustva!!!!
 
Član
E sto se tice tog znaka P za pocetnike taj zakon podrzavam u potpunosti.....A ovaj o voznji posle 23 vise manje:icon_rolleyes:.....U Federaciji BiH ce ti pisati kaznu ako nemas 23 godine nebitno koliko godina vozis...A u RS ako nemas 3 godine vozacku....I mozes se ti protiviti koliko hoces i govorit im o zakonima ali svejedno ce ti pisat...E sad ako je suvozac stariji i ima vozacku preko 5 godina ne pisu ti...Ovo govorim iz iskustva...A ta prica da te unervozi slovo na autu...nigdje veze.....:lol::icon_confused:
 
Član
heh...

JA stavim P naslonim na sajbu zadnju dok neizadjem iz dvorista heh...i onda srip bacim i on se samo okrene i nevidi se vise heh..a murijak pita gdje ti je P reko evo samo pao dole ...:icon_smile:

Nosim P ..sta cu moram ....aali platio sam vec kaznu za brzu voznju ..ma platio je jer se nisam mogao zaustaviti vozilom kako kaze gospodin murjak :lol:
 
Faya_M5 je napisao(la):
*kako to da ti je naplatio 50 KM, ja kolko znam za P je 40 KM... :icon_confused:


Meni je rekao da je to 50 marki, kao "nije imao naloga" pa me na papir pisao, rek'o da ce mi postom stici kazna....


Eee jbg-a sad, evo opet ovog sranja oko 23 sata, ova zena radi u MUP-u i kaze u 21. se moze voziti poslije 23 sata(ako sam polozio sa 18), a onda kod drugih policija opet govori kako ne moze prije 23-e godine, u ovoj se drzavi ne zna ni ko pije ni ko placa....

I jos jedan promasaj, ja polozim sa 23 godine i mogu vozati poslije 11 navece, a ovako polozim sa 18 i kroz nekih 2-3 godine voznje, onaj koji je tek polozio sa 23 je bolji vozac od mene?? Glupost!!!

GTI 16V je napisao(la):
Eh i ja bih po pravilu trebala nositi ono slovo P ali nisam nikad niti cu ga ikad stavit..Jaooo samo zamisljam kako bi izgledalo ono slovo P i oznaka GTI 16V ...ili Mitsubishi eclipse ili onakav skockan BMW jos slovo P na njemu ..heheh da puknes od smijeha kad to vdis na cesti...
Ja sam to samo stavim kad idem preko granice i to prosirenje prije granice stavim i prosirenje poslije skidam!!!!


Nikad mi nisu SAMO zbog toga pisali kaznu..Nego jednom kad sam isla preko bradine ogranicenje 50 ja vozila 110,nisam imala slovo P,voznja poslije 23 i nisam imala pojas eh da ne bih dobila zabranu itd oni mi umjesto te brzine pisali slovo P i to je sve...
A sto se tice voznje poslije 23...nisam nikad za to dobila kaznu jos sam imala i udes ( kad je golf mk2 proklizao i udario na semaforu nazad u mog Mitsubishija) nisu mi nista spomenuli sto je poslije 23....
I svako vece se vozam nikad ne gledam na to da dodjem kuci do 23 sata......


Nemoj pomislit da sam sovinista ili sta, al' vama curama je se u 90% slucajeva lakse izvuci nego muskarcima... Primjer u mene drugaricu policajac zaustavio sa motorom, ona nema polozeno, nema papira od motora, nije registrovan, nema kacige, apsolutno nista nema, i pustio je da ide, i to ne jednom... Tako je vama uvijek lakse se dogovoriti sa policajce kada vas zaustavi...

Ma ne planiram ni ja to slovo nosati dugo, dvije godine da ga nikako ne skidam ne pada mi napamet heheh...
 
Član
To sto te na papir pisao a nije imao naloga to si ti njemu na kafu ostavio:lol:.....Jer ti sto ne potpises ne moras ni platiti...osim u slucaju da pobjegnes...
 
Luka01 je napisao(la):
To sto te na papir pisao a nije imao naloga to si ti njemu na kafu ostavio:lol:.....Jer ti sto ne potpises ne moras ni platiti...osim u slucaju da pobjegnes...

Dav'o mu, nije htjeo uzet, samo pisanje!!!!
 
Član
I jos jedan promasaj, ja polozim sa 23 godine i mogu vozati poslije 11 navece, a ovako polozim sa 18 i kroz nekih 2-3 godine voznje, onaj koji je tek polozio sa 23 je bolji vozac od mene?? Glupost!!!



Taman da polozis sa 40 godina starosti naredne 2 godine se tretiras kao pocetnik...a pocetnik mora nositi slovo P,Ne smije voziti poslije 23 casa i na auto putu mu je ogranicenje 110 itd....
I koliko znam kada prodju te 2 godinje pocetnicke voznje mozes voziti poslije 23 ,a do tada moras imati nekoga u vozilu dakle vozis u pratnji nekoga ko ima preko 23 godine starosti i i ma vise od 3 godine vozackog iskustva!!!!

almir_gr je napisao(la):
Luka01 je napisao(la):
To sto te na papir pisao a nije imao naloga to si ti njemu na kafu ostavio:lol:.....Jer ti sto ne potpises ne moras ni platiti...osim u slucaju da pobjegnes...

Dav'o mu, nije htjeo uzet, samo pisanje!!!!


Pa to sto si mu davao nije sigurno bilo 50 KM... On ti je naplatio lafo kaznu i podijelio sa kolegom i nadje jos koga da mu tako prospe suplju i eto njemu extra zarada.....
A licno ja nikad nisam pomicivala nikoga od policajaca da ima dajem na kafe ili nesto sl prije svega ne znam kako bih to izvela a i bilo bi me strah nekoga podmicivati... Zto se uvijek lakse izvuci na "lijepe oci" i eto ga rijesene kaznice
 
Jedan je radnik kod mene polozio sa 27 godina, i samo mu ono slovo P traze, nikad mu niko ne spominje za vozanje poslije 11 kada ga zaustave.... Ako vazi i za njega taj zakon, onda ocito neko ne sprovodi kako treba!!!


I ne mogu vise naplacivati kazne na licu mjesta, samo ti moze ispuniti nalog i kojeg ides uplatiti u postu, znaci to da ti njemu das pare za kaznu na licu mjesta, tako vise ne fukncionira po novom zakonu, on ti samo moze ispuniti nalog i to je to, sve para sto on moze uzeti je na kafu, tako da ti ne ispunjava nalog, jer se nalog ne moze poderati kada se ispise!!!
 
Član
pola godine i ja imam jos do isteka nosanja slova P:D maaa nikad ga nenosim imam godinu i po vozacku i jednom mi samo tjeli pisat za to kaznu.. to sranje od slova P drzim u gepeku pa kad zaustavi murija i pita gdje je ja kazem prao danas auto pa skinuo i zaboravio staviti( a auto prljavo ko da ga 5godina nisam prao) i uvijek prodjem na tu foru.. JBG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top