Za "dlaku" situacije

Za "dlaku" situacije

Član
kad svi pisete evo napisat cu i ja jedno svoje iskustvo na osnovu kojeg sam dosta toga naucio, kaze se da ucis na tudjim greskama, ja mislim da je nemoguce, moras se dobro opec da bi se skontao malo

desilo se 27.10 2007 godine, dva dana prije sam napunio 18 godina, a 30.10 sam trebao izaci pred komisiju da polazem. U 3 sata sam krenuo autom od starog po staru koja je bila na poslu. Cesto sam to cinio, nikad problema nisam imao. Vozim se kroz naselje koje je obicno puno djece,tada je put bio losiji, nisu bile dvije trake,nego kad se treba mimoic s nekim frka prava, moras stat da bi proslo auto iz suprotnog pravca. Istina postoji jedna dionica na kojoj se uvijek vozilo malo vise nego inace, ali to je 10-20km/h. Taj dan ne znam sta je meni bilo, vozio sam normalno do te dionice, a onda sam prosto podivljao, drugacije ne mogu to da nazovem. Vidio sam jednu stariju gospodju ispred sebe, i tada sam popustio gas,da makar malo usporim, nekoliko metara prije nje vozio sam 110km/h, to je ono sto sam vidio. Ona mene nije cula, i nagazila je na cestu, pjesak je bila, nagazila je na cestu i nisam imao puno vremena za razmisljanje, naglo sam trznuo volanom da je ne udarim, i poceo da gubim kontrolu nad vozilom, sve se brzo odigralo. Sletio sam s ceste i udario u betonsku banderu. Udario sam prednjim desnim krajem. Bandera je prosla skroz do sajbe, izvalila motor poprilicno. Meni licno nije nista bilo osim par ogrebotina, ali prakticno nisam mogao da izadjem iz auta.posto je to poprilicno gusto naselje ljudi su culi udar i izasli napolje, dosta njih mi je pomoglo da izadjem vani. Kada sam vidio auto sjebao sam se, ni oni nisu mogli da vjeruju da mi nista nije bilo. Posto je to bio ocev auto bilo mi je i zbog toga krivo. Ubrzo je dosao i on, i nije mogao vjerovati da stojim na svojim nogama. Kako sam udario u banderu srusio sam i ogradu koja se veze na tu banderu, nakon udara zavrsio sam covjeku u dvoristu. kako nikome nije nista bilo stari se dogovorio s covjekom da mu rijesi ogradu a da ne zove muriju, jest vraga, cim smo mi odvukli auto murija je dosla kuci. Sreca je pa sam polozio nakon 3 dana, inace bih tek sad izlazio pred komisiju, to je sigurno. Ta situacije me obiljezila za cijeli zivot, poslije toga komsije su me izbjegavali, nisu dali sinovima da se druze samnom i svasta nesto. Danas na toj dionici gdje sam ja udario je uradjen novi put, sa 2 trake, a na istom tom mjestu gdje sam ja sletio je postavljen lezeci policajac. Ja svaki dan prodjem odatle bar 10-ak puta i svaki put se sjetim onoga sto sam napravio. Mogao sam ubiti nekoga, mogao sam sebe ubit, moglo se zavrsit puno gore nego sto je bilo, jos ni vozacke imao nisam.
Danas vozim onako kako vozim, ali to sto sam napravio me naucilo mnogocemu.
Zato ja jednom clanu ovog foruma stalno govorim da ne vozi bez vozacke, ali tesko da ga mogu odgovoriti, iskreno se nadam da ce on uciti na tudjim greskama, a ne na svojim licnim.

Eto ne zamjerite na duzini posta:D
 
Član
:lol: :lol: :lol: procitao sam covjece situaciju dlakavu :lol: :lol: :lol:
dobar text :icon_biggrin:
pouka texta: niste u tuzli da izvaljujete bandere,pazite se :cool:
 
Član
edo_benz je napisao(la):
:lol: :lol: :lol: procitao sam covjece situaciju dlakavu :lol: :lol: :lol:
dobar text :icon_biggrin:
pouka texta: niste u tuzli da izvaljujete bandere,pazite se :cool:

onaj dio kad se prolazi ispod plavog mosta svima treba da bude podsjetnik... ;)
 
ArminM je napisao(la):
kad svi pisete evo napisat cu i ja jedno svoje iskustvo na osnovu kojeg sam dosta toga naucio, kaze se da ucis na tudjim greskama, ja mislim da je nemoguce, moras se dobro opec da bi se skontao malo

desilo se 27.10 2007 godine, dva dana prije sam napunio 18 godina, a 30.10 sam trebao izaci pred komisiju da polazem. U 3 sata sam krenuo autom od starog po staru koja je bila na poslu. Cesto sam to cinio, nikad problema nisam imao. Vozim se kroz naselje koje je obicno puno djece,tada je put bio losiji, nisu bile dvije trake,nego kad se treba mimoic s nekim frka prava, moras stat da bi proslo auto iz suprotnog pravca. Istina postoji jedna dionica na kojoj se uvijek vozilo malo vise nego inace, ali to je 10-20km/h. Taj dan ne znam sta je meni bilo, vozio sam normalno do te dionice, a onda sam prosto podivljao, drugacije ne mogu to da nazovem. Vidio sam jednu stariju gospodju ispred sebe, i tada sam popustio gas,da makar malo usporim, nekoliko metara prije nje vozio sam 110km/h, to je ono sto sam vidio. Ona mene nije cula, i nagazila je na cestu, pjesak je bila, nagazila je na cestu i nisam imao puno vremena za razmisljanje, naglo sam trznuo volanom da je ne udarim, i poceo da gubim kontrolu nad vozilom, sve se brzo odigralo. Sletio sam s ceste i udario u betonsku banderu. Udario sam prednjim desnim krajem. Bandera je prosla skroz do sajbe, izvalila motor poprilicno. Meni licno nije nista bilo osim par ogrebotina, ali prakticno nisam mogao da izadjem iz auta.posto je to poprilicno gusto naselje ljudi su culi udar i izasli napolje, dosta njih mi je pomoglo da izadjem vani. Kada sam vidio auto sjebao sam se, ni oni nisu mogli da vjeruju da mi nista nije bilo. Posto je to bio ocev auto bilo mi je i zbog toga krivo. Ubrzo je dosao i on, i nije mogao vjerovati da stojim na svojim nogama. Kako sam udario u banderu srusio sam i ogradu koja se veze na tu banderu, nakon udara zavrsio sam covjeku u dvoristu. kako nikome nije nista bilo stari se dogovorio s covjekom da mu rijesi ogradu a da ne zove muriju, jest vraga, cim smo mi odvukli auto murija je dosla kuci. Sreca je pa sam polozio nakon 3 dana, inace bih tek sad izlazio pred komisiju, to je sigurno. Ta situacije me obiljezila za cijeli zivot, poslije toga komsije su me izbjegavali, nisu dali sinovima da se druze samnom i svasta nesto. Danas na toj dionici gdje sam ja udario je uradjen novi put, sa 2 trake, a na istom tom mjestu gdje sam ja sletio je postavljen lezeci policajac. Ja svaki dan prodjem odatle bar 10-ak puta i svaki put se sjetim onoga sto sam napravio. Mogao sam ubiti nekoga, mogao sam sebe ubit, moglo se zavrsit puno gore nego sto je bilo, jos ni vozacke imao nisam.
Danas vozim onako kako vozim, ali to sto sam napravio me naucilo mnogocemu.
Zato ja jednom clanu ovog foruma stalno govorim da ne vozi bez vozacke, ali tesko da ga mogu odgovoriti, iskreno se nadam da ce on uciti na tudjim greskama, a ne na svojim licnim.

Eto ne zamjerite na duzini posta:D
Dobro si ti stari proso, i ja sam se bez vozacke vozao i otac mi je dozvoljavao a mati nikad a i ja bio budala da mi je da se vozam ko biva ja iskusan nece nista bit, al et stv. nikad nista.
 

wkd

Član
ArminM je napisao(la):
kad svi pisete evo napisat cu i ja jedno svoje iskustvo na osnovu kojeg sam dosta toga naucio, kaze se da ucis na tudjim greskama, ja mislim da je nemoguce, moras se dobro opec da bi se skontao malo

desilo se 27.10 2007 godine, dva dana prije sam napunio 18 godina, a 30.10 sam trebao izaci pred komisiju da polazem. U 3 sata sam krenuo autom od starog po staru koja je bila na poslu. Cesto sam to cinio, nikad problema nisam imao. Vozim se kroz naselje koje je obicno puno djece,tada je put bio losiji, nisu bile dvije trake,nego kad se treba mimoic s nekim frka prava, moras stat da bi proslo auto iz suprotnog pravca. Istina postoji jedna dionica na kojoj se uvijek vozilo malo vise nego inace, ali to je 10-20km/h. Taj dan ne znam sta je meni bilo, vozio sam normalno do te dionice, a onda sam prosto podivljao, drugacije ne mogu to da nazovem. Vidio sam jednu stariju gospodju ispred sebe, i tada sam popustio gas,da makar malo usporim, nekoliko metara prije nje vozio sam 110km/h, to je ono sto sam vidio. Ona mene nije cula, i nagazila je na cestu, pjesak je bila, nagazila je na cestu i nisam imao puno vremena za razmisljanje, naglo sam trznuo volanom da je ne udarim, i poceo da gubim kontrolu nad vozilom, sve se brzo odigralo. Sletio sam s ceste i udario u betonsku banderu. Udario sam prednjim desnim krajem. Bandera je prosla skroz do sajbe, izvalila motor poprilicno. Meni licno nije nista bilo osim par ogrebotina, ali prakticno nisam mogao da izadjem iz auta.posto je to poprilicno gusto naselje ljudi su culi udar i izasli napolje, dosta njih mi je pomoglo da izadjem vani. Kada sam vidio auto sjebao sam se, ni oni nisu mogli da vjeruju da mi nista nije bilo. Posto je to bio ocev auto bilo mi je i zbog toga krivo. Ubrzo je dosao i on, i nije mogao vjerovati da stojim na svojim nogama. Kako sam udario u banderu srusio sam i ogradu koja se veze na tu banderu, nakon udara zavrsio sam covjeku u dvoristu. kako nikome nije nista bilo stari se dogovorio s covjekom da mu rijesi ogradu a da ne zove muriju, jest vraga, cim smo mi odvukli auto murija je dosla kuci. Sreca je pa sam polozio nakon 3 dana, inace bih tek sad izlazio pred komisiju, to je sigurno. Ta situacije me obiljezila za cijeli zivot, poslije toga komsije su me izbjegavali, nisu dali sinovima da se druze samnom i svasta nesto. Danas na toj dionici gdje sam ja udario je uradjen novi put, sa 2 trake, a na istom tom mjestu gdje sam ja sletio je postavljen lezeci policajac. Ja svaki dan prodjem odatle bar 10-ak puta i svaki put se sjetim onoga sto sam napravio. Mogao sam ubiti nekoga, mogao sam sebe ubit, moglo se zavrsit puno gore nego sto je bilo, jos ni vozacke imao nisam.
Danas vozim onako kako vozim, ali to sto sam napravio me naucilo mnogocemu.
Zato ja jednom clanu ovog foruma stalno govorim da ne vozi bez vozacke, ali tesko da ga mogu odgovoriti, iskreno se nadam da ce on uciti na tudjim greskama, a ne na svojim licnim.

Eto ne zamjerite na duzini posta:D

na moj rodjendan se desilo XD bas sam imao neki predosjecaj :D
:icon_exclaim:
 
Dao meni tata da vozim auto na sporednoj pisti u Mostaru i neka cura se uci voziti motor, i lozi mene on "zgazi je sine, zgazi je" urla po autu i trznu ja volan i auto ode u lijevo jedno 30 cm, a ova canca nije ni vidila nego svoj posao a on mi je opalio taki tac da sam glavom udario u volan . Epska prica. ;)
 
Super Moderator
joj neki dan motorima drug i ja vozamo se i hajmo do donjeg vakufa ja vozio yamahu bulldog BT 1100 a kolega yamahu R1
i dosli smo mi do donjeg vakufa sipamo goriva kaze hajmo se zamijeniti motora do travnika hajd reko vozi...i idemo mi tako uz komar normalna voznja, nema guzve pred mrak je, krivine ono normalno vozimo i spustamo se niz komar, uska cesta, kamion ide ispred nas. On se zalijepio iza kamiona i dosao skroz do desne strane ceste gleda ide li sta iz suprotnog smjera a ja sam jedno 20-30 metara iza isto tako uz desnu stranu idem i gledam ima li sta iz suprotnog smjera
medjutim, ja vidim kamion koji je jako blizu a on ne vidi, vidi tek onaj kamion koji je daleko i mislio je da moze...krene on preticati, u manju, po gasu i jebi ga kako je bio skroz desno izadje tamo na lijevu traku skroooozz i nije ni do pola ovog kamiona dosao, kad kamion iz suprotnog.... i hu ha tamo ga vamo ga jos na gas, lijevo desno usica jedva jedva ma ne zna ni on sam kako je prosao prica poslije da je htio pustiti guvernale i skupiti ruke da ga ne udare kamioni sa strana...sreca njegova pa je bio na mom motoru drugaciji tip motora pa lakse manevrisati s njim...
ja mu poslije govorim reko meni stvarno nije bilo jasno gdje si ti krenuo tamo preticati al sam reko skuzio da nisi vidio jbg... ne valja se zabijati iza auta kamo li iza kamiona, bolje ostati iza pa imati preglednost bolju
 
Član
Sinoc malo se opustio kroz grad (ko debil kad dobije auto) nema guzve nema nist pusto ima lijep pravac u gradu i ja cekam na semaforu i iza mene nije bilo auta, lijepo zeleno ja skripnu gumama nabi 110 kad odjednom proleti crni audi kraj mene aj da on mene pretice al on nije preso u drugu traku vec nema 10 centi od mene razmaka i kako je prolazio vidim zakacice me i trznem volan na desno malo po parkingu lijevo kocnice i uspijem smirit auto, a onaj saban otiso j*bo mu ja mater samo da je stao.
 
Evo prepricat cu todji dogadjaj ali sam i ja sudjelovao.....Vozimo se ja i stari u Asconi 1.6 koliko se sjecam manji sam bio, uglavnom krenuli smo iz Drvara tamo sam prije zivo pa se polako selili vamo u Hercegovinu, i tako mi pun gepek natrpali dasaka za stepenice. Negdje oko Studenaca jedna zeznuta krivina ide na U nekako, uglavnom stari je ulazeci tu malo brze vratio iz 4 u 3 i odjednom se ja i stari ko naringispilu okrecemo mozda dva puta puni krug da smo uradili, ali meni se ucinili jedno 55 krugova, dok nije zadnji kraj u trotoar zavalio i zaustavio nas da ne odletimo dalje u nekakvo polje ali ne u ravnini ceste. Izlazimo mi kad tamo imas sta i vidit, ostala Ascona na dva tocka, zadnja osovina "put putuje latif aga" :lol:...Ta ce mo sad ajde zovi nekog da nas natovari, a stari ode trokut postavit, postavio ga stari samo sto se okreno i nazad poso, kad od tamo Golf 2 ko da nikad krivina nije ni bila pokupi i onaj znak i trotoar i lansira se dole u ono polje na nos momacki.
Leti sad dolje do njega da vidimo sta je, nista izlazi covjek sam malo glavom zavalio kaze : " Bem ti auto nisam ga jos ni platio " ....smijat se i plakat istovremeno...
 
Član
superman je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Dobro sto se tako zavrsilo, da ne bi nekog sr..a..;)
Stvarno nenormalnih ljudi ima..kao avione da voze.

Zamisli pameti stati nasred magistrale gdje se vozi 100+ km/h, pouka: drži odstojanje
Tako je meni bilo nizbrdo ja prestigao kamionce kad vidim covjek u onom malom kamionu zelene boje tamic stao na pola magistrale i prodaje drva covjeku il prica sa njime ja koci prednje gume celave tek uzeo auto poče nosati ga nije ni regano a zurim da to sve obavim i nekako jedva izmedju audija 80 i tog kamionica prodjem normala sirena itd.;)
 
Član
Bilo je i meni par situacija...
Prije godinu,godinu i po idem iz Dervente prema Osinji. Put nije ni dobar nije ni los asfalt je al je propao i na dosta mjesta ima krivina pa vozit preko 80 nije bas preporucljivo. Picim ja jedno 50-60 i sad dolazi jedna krivina nije bas velika al haj znaj koji hajvan vozi sa druge strane usporim ja na jedno 30-40, kad odozgo niz brdo u krivini hajvan sa dvicom pretice kolonu auta i pravac na mene. Ja se sjebo reko ako me udari ubi me ko zeca jer brzina mu nije mala i ja malo u njivu zagazim lik prodje od mene pola centa, ja stao iziso iz auta ***** sve po redu. Posle stao u centru sela da odem u market uzet nesto hajvan se vraca i naleti na lezeci odskoci jedno 20 centi zadnji kraj od zemlje, i on samo nastavi vozit.

Prije 2-3 mjeseca dosle mi rodice iz Amerike i haj ja cu ih vratit u Kotorsko. Auto puno ko sibica ja vozim jedno 70-80, polako usporavam i primicem se do onih linija na putu, pa cu stat da propustim vozila iz suprotnog smjera i skrenem lijevo u Kotorsko. Ma nisam cestito ni stao pored mene proleti sleper jedno 90-100 sigurno, jer kad sam pratio retrovizor nidje nikog iza mene nije bilo. Proleti lik auto se samo zaljulja, kontam da me zakacio odguro bi me do Seslija...

Bilo je jos kriticnih situacija al ovo su one najjebenije, jbg i sam nekad pogresim al nisam nikad nikog doveo u situaciju da se sudarimo i sl. Sranje vecinom prave mladji vozaci, pocetnici i oni bez vozacke po selima da ne govorim nije mi se jednom desilo da lik vozi motor ili auto bez farova bez icega, il sjede pred granapom piju ko stoka posle sjedne u auto i ode kuci onakav pijan. Sto kaze stara narodna strpljen spasen, u nas nema kulture nema puteva za zajebancije zato bolje malo sprije..
 
Član
Upravo mi se desilo lose iskustvo ne znam kako sam ziv ostao. Pa da podijelim sa vama i da kazem stvarno NE BRZE OD ZIVOTA. Uletim u krivini sa 90 i nabijem na malom pravcu 140 i pocnem kocnit medjutim magla bila i dali je rosa bila po cesti ja ne znam baci me na suprotnu traku i auto je naislo i uspijem izbjec na svoju stranu, sidjem sa kolovoza dijelom guma i trgnem volan nalijevu stranu kako sam se ispravljo kraj po bandere prodjem i preletim na pjesacku stazu i na samu ivicu se zaustavim. Ne znam zasto? kako? sta? samo sam se prekrstio i nastavio nigdje neces stic ako brzo vozis. Hvala dragom Bogu sto me spasio, ako ovo pocetnici citaju vjerujte mi bolje usporite nego da osjetite na svojoj kozi
 
Top