Za "dlaku" situacije

Za "dlaku" situacije

Član
Vozim se prosle subote auto putem tj ako se tako moze nazvati onaj dio brzog puta od Blazuja do Ilidje, idem tako nekih 150-160 kmh i naravno u brzoj traci sam, ispred mene vozi volvo i pomjera se u sporu traku da bih ja prosao,u tom trenutku djevojka koja je vec bila u sporoj traci se sad nasla ispred volva (neki caddy sluzbeno auto je vozila) i dakle ona da bi se sklonula vozacu volva da on prodje ulazi u brzu traku tacno ispred mene..kocio sam koliko sam mogao medjutim nije bilo sanse da usporim do brzine kojom se kretala u poslijednjim trenutcima sam se vratio u sporu traku iza volva koji je isao brze sam jedva prosao stim da sam jednom stranom potpuno presao na pjesak pored puta...
 
Član
Meni za dlaku situacija .. bgm nije bilo dlake desila se.. prosle godine ljeto , dosao sa posla i kako sam imao nesto u planu ujutro ..pa ono da zavrsim na brzaka navecer oko 11 sati da odvezem nekakave stvari do smeca ii za inat odem stanicu iznad moje da tamo izbacim ii tu pocinje pricaa od kontejnera do krivine mozda 100metara ii ide velika al velika krivina u desno aa sa lijeve strane provalija ii ja sa drugom ono 60 + - km h kad u sred krivine dzip sjece krivinu i idee direkt u mene i refleksno bjezim u desnu stranu gdje sam zakacio ivicnjak ili sta vec sto me izbacilo u lijevo tj guzicu motam pun lijevi da ispravim al auto se okrenulo za 90 stepeni ii uspjevam da ispravim nakon toga samo se cuje skripa i frrr dosao na cosak ceste i auto samo krenu na bok niz provaliju , 5 puta sam se prevrnuo sreca pa je bilo trave ii onaj orah koji me je zaustavio da ne nastavim dalje.. a onaj debil sto je prouzrokovao ovo je pobjegao ..bilo je svjedoka vidjeli su ga ali niko tablice nije zapamtio , steta oko 6 +hiljada aa auto passat 2002 god.. najbitnije je da se nisu dogodile neke ozljede ..sve u svemu bilo je dosta srece svi su se cudili kako smo prosli sa tako smijesnim povredama tj poderao malo ledja isjekao se , a drug samo lakat rasjekao. :D
 
Bilo je svega i svacega
Pofalici semafori,pravac ilidze,iskljucna prema grbavici,kisa pada,zeleno,ispred mene golf2,cica neki,treptavo se pali,on punu kocnicu,a ja se zaletio za njim da prodjem,kod mene fiat panda od firme,pljussss,proklizem zalijepim se u njega,bez vece stete,njemu skoro nista,meni stete 200KM

Titova,bas par dana poslije udesa kad je uletio onaj u metropolis s onim citroenom,ganjam se ja s nekim i obilazim sinama,kaddd taxiii na sineee,koci tamo vamo,zakacim trotoar,umalo da i ja uletim nepozvan.

Pa je bilo i nn situacija gdje ja nista kriv nisam,u drinskoj 150 puta mi se desilo preticu u 10 metara,vidi me da idem iz kontra smjera i on pretice....zadnje prije 10 dana kod obada idem iz pravca buca,nekih 40-50 pretice on bez ikakvih briga,ja punu kocnicu i potpuno se zaustavljam,da bi se on ubacio 3m od mene,meni srce stalo,a i auto sam zaustavio

onda ukleti rtv dom,vise zamalo situacija,proklizavanje na mostu prije rtv,zamalo da izletim u miljacku,uzrok,slalom,NN puta,naglo kocenje ''iskusnih'' vozaca sa svojim bolidima g2 i sl na kameru,s tim da je komotno mogao proci i jos 5 auta iza njega,ali jokk,on mene vidi na karambolci pri 70 na sat ali on koci,ko veli,udari ti si kriv.

Mihrivode carsija,led,losa pretpostavka,od firme auto,nosalo me nosalo,bacalo i covjeku u garazu provalim,bas se momacki parkiram...

proteklo ljeto,pratim lika sa foruma,onaj jaki seat mislim da je nick,tava,serpa,tepsija tako nesto,otoka-gras u pravcu ilidze,krajnja lijeva traka,preko 100,nagli prelazak u krajnju desnu,da bi ''iskusni vozac'' sigurno neki vladin guzonja sa svojim passatom b6 iz srednje trake na 5 m naglo skrenuo u moju traku,ali ja idem 2x vise nego on,da sam prilagodjenom brzinom isao,nebi bilo bezbjedno da mi se ubaci,a ne ovako,medjutim,naglo kocenje,malo lijevo malo desno i sve prodje kako treba,to negdje imam zabiljezeno i u video formatu...

sve u svemuu...brza voznja,glupost,kazem to,ali cu opet sjest i opalit ga po gasu,ali bitno se trudit...
 
Član
allroad je napisao(la):
Vozim se ja jednu noc, dobre gume navikao te relacije jako brzo proci bez problema i rizika i tu noc je bila temperatura -2 a kao sto vec rekoh dobre gume, ali ljetne, al ja pametan nisam obracao paznju na to nego se oslonio na gume jer inace nikad nisam imao problema i tako idem petom brzinom (velika velika greska) jer nisam imao namjeru izvlaciti nego sam eto pozurio a opustio se i krivina u lijevu stranu, tu se nesto radilo kamioni izlazili na cestu i malo blata po cesti nanijeli i ja ulijecem auto naravno bjezi a brzina je bila cca 120km/h+, ja puni u kontra stranu namotao ali auto i dalje ide kako je islo i na pocetku nema sanse da se vrati i puf u neku stijenu udarim lijevim blatobranom i ivicnjak je bio tu koji je naravno zasluzan za prevrtanje na jednu stranu pa na krov, pa za 180 stepeni i na kraju zavrsim na lijevim vratima..srecom bio vezan, meni nista, izasao iz auta bez problema al sam napravio stetu nekih 5-7000 KM
jbg dosta gresaka al zato od sad u 10. mjesecu montiram zimske gume i nema jurcanja ;)

a druze ti se prevrnuo pred mojom kucom...sad mi naumpade...moja stara ti telefon dala da nazoves to je bilo prije mjesec-dva???
 
Član
ajdine, nit te znam nit sam cuo o tebi, al po ovome sto pises, u pola situacija si ti sam kriv, a prozivas druge. krivis lika sto je zakocio, a ti mu na karambolci bio (ko te tjera da mu se lijepis, zato i jeste propisano rastojanje izmedju vozila). onda govoris kako ti se neki "iskusni vozac ubacio", a ti pominjes tvoje prestrojavanje iz krajnje lijeve u krajnju desnu na 100+kmh. skontaj se tu malo ko je tu ustvari "iskusni vozac". bolje se opametiti na vrijeme da se nesto ozbiljnije ne desi, a tad vec bude prekasno...

PS: nemoj me nista pogresno shvatiti, ovo ti pisem dobronamjerno ;)
 
Član
sto se tice rastojanja
Jedno jutro krenuo na posao i nesta se zamislio a guzva , u Barama ja idem drugom bez gasa i nisam ni vidio da je golf 3 karavan stao,udarim ga sa nekih cca 15 km/h i belaj. Meni oba fara,oba zmigavca,maska,huaba :icon_sad:,malo je falilo da i hladnjak strada, a njemu nista ni ogrebotine nije imao, a slag na tortu je murija koja je stajala na stanici preko puta OMV-a (pred njima sam i opalio). Ja sreca bio u uniformi i kaze meni onaj drot daj mu 50 KM da ne pisemo preksajni nalog ,tako i uradim. Ode onaj s 3-com sav sretan zaradio petobanku ,a ja citav dan pravio auto ... zato treba drzatir rastojanje ;)
 
Član
pogotovo sad kad su vlazne ceste, jos ako je malo hladnije vrijeme, zna biti klizavo do bola. zato malo vise paznje nikad na odmet ;)
 
Član
ajd da se i ja upisem :D ljetos..vozim fino pravac zapocnem preticati auto ja idem nekih 80,,i odjednom bez zmigavca bez icega covjek skrenu i presjece mi put..ja ga obidjem skrenem malo sa ceste i rasjecem zadnju ljevu gumu okrene me udarim od ivicnjak i baci me pod obalu i na krov..et zbog gluposti moje mogao sam glavu izgubiti,a nisam se ni ogrebao...al to je skola a svaka se skola placa..od tad neznam jesam li 2 autra preticao ;)...
dsc01312an.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
gdje ovo brate? dobro si ga parkirao? ovo prosle godine?

da da brate prosle godine ovo ti je kad ides iz tuzle prodjes cesmu i na onoj krivini gdje stoji ona siva astra i fiat bravo za dijelova eh tu jos 100 Metara dole ... a malo mi je falilo da udarim u znak..... ja krenuo kuci ostavio auto i ja samo sto sam krenuo ono onaj kamion sto cisti ceste i on me zakaci i dosli jos neki momci i eto jedva sam ja to :)
 
Super Moderator
Sahman_Turbe je napisao(la):
ajd da se i ja upisem :D ljetos..vozim fino pravac zapocnem preticati auto ja idem nekih 80,,i odjednom bez zmigavca bez icega covjek skrenu i presjece mi put..ja ga obidjem skrenem malo sa ceste i rasjecem zadnju ljevu gumu okrene me udarim od ivicnjak i baci me pod obalu i na krov..et zbog gluposti moje mogao sam glavu izgubiti,a nisam se ni ogrebao...al to je skola a svaka se skola placa..od tad neznam jesam li 2 autra preticao ;)...
dsc01312an.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/img]

i ja sam ovdje razbio svoj auto samo sto sam zavrsio na livadi preko puta
 
Član
nisam se tu prevrnuo...tu mi je kuca ;) a ti si mi tacno pred kucu se prevrnuo ;) moja stara ti dala telefon da nazoves ;)
 
Super Moderator
jes jes tu sam ja zavrsio naopako. samo sto su ova tvoja i moja situacija za dlaku da poginemo a ne za dlaku da se slupamo....
 
Član
Evo jedna situacija od ljetos...
Krenuo na more negdje oko 3 ujutro da izbjegnem gužvu i na ravnici prema Mostaru, idem otprilike oko 120, nigdje žive duše, ide jedno auto prema meni, kako se približava vidim da je neko porodično (Scenic ili Laguna, tako nešto)...
U po frke frajer ničim izazvan prelazi lagano u moju traku, kontam je li lud, nikog ne pretiče, to sve traje nekoliko sekundi, a meni k'o godina... Ja blicam, ništa lik i dalje ide direktno na mene, meni se noge odsjekle, kontam ako pređem na njegovu stranu fisnuće me i mrtav sam, desno nemam gdje od bankine...
Ja sluđen, blicam, sviram, opalio po kočnici i skoro stao, kad lik odjednom skrenu u posljednjem trenutku, ali fakat za dlaku, pored mene proleti...
Ja ostao skamenjen, nisam mogao da nastavim dalje dok se nisam dohaviz'o...
Da li je on zaspao za volanom ili nešto drugo pojma nemam, ali to mi je bilo nešto što neću zaboraviti zadugo...
 
Član
nookey je napisao(la):
Evo jedna situacija od ljetos...
Krenuo na more negdje oko 3 ujutro da izbjegnem gužvu i na ravnici prema Mostaru, idem otprilike oko 120, nigdje žive duše, ide jedno auto prema meni, kako se približava vidim da je neko porodično (Scenic ili Laguna, tako nešto)...
U po frke frajer ničim izazvan prelazi lagano u moju traku, kontam je li lud, nikog ne pretiče, to sve traje nekoliko sekundi, a meni k'o godina... Ja blicam, ništa lik i dalje ide direktno na mene, meni se noge odsjekle, kontam ako pređem na njegovu stranu fisnuće me i mrtav sam, desno nemam gdje od bankine...
Ja sluđen, blicam, sviram, opalio po kočnici i skoro stao, kad lik odjednom skrenu u posljednjem trenutku, ali fakat za dlaku, pored mene proleti...
Ja ostao skamenjen, nisam mogao da nastavim dalje dok se nisam dohaviz'o...
Da li je on zaspao za volanom ili nešto drugo pojma nemam, ali to mi je bilo nešto što neću zaboraviti zadugo...


brate i meni ista se takva situacija desila i meni je naletio Scenic :) hehe
 
Član
evo da se i ja upisem (ako vec nisam :D) ... juce opusteno iz lijeve trake u desnu nisam ni vidio da ima cojk iza mene, sva sreca primjetio me pa se trzno udesno i nazalost pri tom zakaci malo stub na trotuaru i polomi jednu plastiku na prednjoj karambolci ... ja sam naravno odma stao nisam bio "kurva" da pobjegnem i kaze mi cojk ***** mu mater pa juce kupi tu plastiku i stavi je na auto :D ... reko kolko je bila kaze 30km i ja mu dadnem 40 hajd reko et nek ti pokrije i gorivo sto ces je opet kupit i postavit :lol: ... uglavnom sve se zavrsilo uredno, momku naravno nije drago sto osteti auto al boga mi nije mu ni zao kad se skonta da smo mogli ostetit oba auta pa se onda ganjat po sudu i zajebavat danima, mjesecima a u nekim slucajevima cak i godinama :icon_rolleyes: ...
 
Top