Za "dlaku" situacije

Za "dlaku" situacije

wkd

Član
imam i ja jednu finu situaciju... Prije 2 godine, ja i rahmetli stari vracamo se sa mora. Ja mangup u golfu kecu dizelu, odvratna tamno plava boja, crvene stopke(transparentni sprej), razdignut k'o koza, ATSice na 195 15 i nazad kuka... Deremo mi hrvatskom magistralom, kad ford tranzit ispred mene, dere i on majku mu.. nekih 10ak km ja njemu na karambolci, k'o Vin Diesel uvijek mu virim na po' kombija fol samo cekam prostor da se ispalim... Koncentrisan ja maximalno, kad odjednom kombi poce kocit, ja na kocnicu al klinac, punim ga opalim sa nekih 40km/h... meni se napuhala hauba, blatobrani, karambolka, jos i suza u oku stade, ona junacka, njemu nista ebo ga... Sreca dobar covjek bi, kaze ajde sine pamet u glavu...
Uzmem 2-3 kljuca i sarafciger iz gepeka, pometem se sa ceste i kuci lagano...popravaka 120 KM XD
 
Citam sve ovo i sjetih se dvije svoje u zadnjih 10 dana posto sam putovao.....
1.metkovici prestizem autobus a iz suprotnog smjera 5 motora zagasalo i u milimetar se ubacim ispred
2. na putu Ljubuski -Čapljina sinoc pisem poruku na mobitel i gledam i pri brzini od nekih 70 na sat odjednom ugledam kombi stoji ispred mene bez žmigavaca bez ista i na kocnicu i viđoh da nema iz drugog pravca auta malo izbacivanja i opet u dlaku
 
eo i od mene doprinos :)
1. vozim 120 na 30 40 metara isped mene golf prebacim se u levu traku da ga obidjem kad u moju traku izleće baba sa kanisterima pune vode,ne znam odakle se stvori...
kočnica,ni sam ne znam kako sam uspio izbjec...kako je baba frknula kanistere :D :icon_smile:
2,jos jedna situacija makazice ustvari ne makazice vec 3 auta u 2 trake ne znam ni ja kak sam prosao da ne kresnem ni jednog...
3.Trkali se erol,ja i darko i ja posto sam najsporiji zaletio se ko manijak dok su ovi usporili ...i krenem da obilazim darku naglo smotam levo kad auto ispred mene far u far...sreca pa je darko zakocio i nekako sam se ubacio...
4. imao nekih problema bio zamisljen i izleti mi pjesak bukvalno izletio ... jedva zakocim... vozim jos pod utiskom ove situacije kad opet pjesak mi izleti,nema ni 30 metara... opet jedva nekako...mogao sam uradi combo :D
smirio sam se.... i sto je najvaznije nisam nikad skrkao auto...
 
Član
S ja ranom uzeli da preticemo kad se 2-3 auta ispred kad samo se covjek izbaci da skrece prema lijevo, tj ubaci nam se, sreca ABS i malo kraj puta i stanemo. Da nije bilo ABS-a opalili bi u njegova vrata tj ubili bi covjeka :icon_smile:

Bilo je jos par sitnih izbacivanje guze kod kockice al ni to vise nije problem, stelno sam se :D
 
Član
imao sam dosta situacija, blazih i zescih al jedna mi je oduzela 10 god zivota...
...prosle god, noc, oko 2-3h ja otisao da se ganjam malo glavnim putem izmedju Modrice i Gradacca (sam u autu)...lagano negdje do pola puta, vidim nema policije, okrenem se i pun gas...na pravcu jednom stignem kamion, usporim, ispred bila krivina, cim smo prosli krivinu izbacim se, vidim podaleko jedno malo svjetlo ide kraj kanala, kontam biciklista ili neki skutercic...zmigavac, po gasu i negdje na pola kamiona skontam da ce "biciklista" morati bjezati na bankinu, nema dovoljno prostora...dodjem taman do kabine kamiona, vec kontam izvukao se kad covjek blicnu...odjednom ispred mene 2 fara umjesto jednog :icon_eek: ...govno se u meni smrzlo, reko gotovo, nema me vise...sreca ovaj s kamionom valjda malo ukocio i provucem se nekako, jos ne znam kako...odatle do grada sam na leru isao, noge se tresle, pridrzavao ih rukama...
...raspali neki krs bio, nije mu radio lijevi far, crn auto, neosvijetljen put skroz, nisam ga mogao skontati ni u ludilu...od tad ne znam dal sam 2-3 auta obisao nocu...
 
Član
Zato ja rijetko preticem, napravim kolonu dugu po 20 auta a parola je ako ti se nesvidja probaj me skinuti s cela :D
 
Član
evo sta mi se u subotu desilo... da mi je samo naci onog majmuna kojeg treba strpati u ludnicu jer mentalno nije dobar nikako... idem s rodjakom za Sarajevo... gore kad se penje na Nisice ima jedan fin pravac... mi smo isli preko ogranicenja ali na nasoj strani stvarno nije bilo nikog... u susret ide kolona, passat 7 malo izviruje (vidi nas) i lik poce preticati... udaljenost od nas nekih 50 metara... samo ne mogu da skontam kako mozes biti poremecen da vidis da ide terenac (audi q7) i da svjesno ides prema njemu u njegovoj traci... kad je dosao blizu nas rodjak je skrenuo desno i pri brzini od 100 km/h sa pola auta je sisao sa puta... 3 auta su se mimoisla na ovom nasem jadnom putu, 3 velika auta, passat 7, audi q7 i audi a4 ili a6, nisam siguran... uglavnom meni su se noge odsjekle... nedaj boze da smo udarili u njega... ubili bi ga na mjestu jer ipak nalazili smo se u autu teskom gotovo 3 tone... stvarno svakakvih budala ima... :icon_rolleyes:
 
Član
idem ja i iz zenice kad tip ispred mene stade nasred magistrale neko ga cekao, da sam malo blize bio njega svog bi ga skrhao nazad
 
Član
Dobro sto se tako zavrsilo, da ne bi nekog sr..a..;)
Stvarno nenormalnih ljudi ima..kao avione da voze.
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Dobro sto se tako zavrsilo, da ne bi nekog sr..a..;)
Stvarno nenormalnih ljudi ima..kao avione da voze.

Zamisli pameti stati nasred magistrale gdje se vozi 100+ km/h, pouka: drži odstojanje
 
Član
hehe nije losa tema..
prosle god vracam se iz medjugorja, prvi put vozim tim putem i uz bradinu, kamion ispred mene, kad ono dvije trake uzbrdo i ja da obidjem kamion, vidio sam ogranicenje, al me jedan saputnik zbunio i ja sa 90km/h uletimu onu lakat krivinu i kamion obidjem kao na nekom underground-u trailer, driftujuci obidjem citav kamion i hvala Bogu da nikog ne bi iz suprotnog smjera,ispravim auto i nastavim vozit i tek posle 1sat pocne kroz glavu sve prolazit itd.. A saputnikr sam izmjesao kao spil karata, jedva se sabrali...
 
Član

Zamisli pameti stati nasred magistrale gdje se vozi 100+ km/h, pouka: drži odstojanje
[/quote]


To najvise mrzim.. kad mi se neko nabije u gepek a nece da me prodje.
A ja vozim pa lijevom nogom pipnem kocnicu i drzim da rade stopovi a denom drzim gas do poda a on samo ostane ukopan na mjestu.
Ovo radim iskljucivo sa Vectrom jer auto nema snage da ga ostavim na cjedilu:icon_smile:
 
Član
superman je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Dobro sto se tako zavrsilo, da ne bi nekog sr..a..;)
Stvarno nenormalnih ljudi ima..kao avione da voze.

Zamisli pameti stati nasred magistrale gdje se vozi 100+ km/h, pouka: drži odstojanje

neki dan rodjak i ja isli gore prema nisicima kad u po frke hadze guraju kombi iz desne trake, sijeku preko pune linije, valjda da ga na suprotnu stranu ukrajce...
 
Član
Ja do svoje 15god stvarno ne znam gdje sam sakupio toliku sadaku:) Sad imam 21god i sest godina nisam imao ni jeddnu nesrecu sa autom a dabogda i ne imao a situacija za "dlaku" bilo je bezbroj! Do svoje 15god imao sam 12 saobracajki i hvala dragom Bogu kad me je sacuvao, 5 tezih saobracajki i 7 laksih i za sve ovo bio je djed zasluzan samo sam s tatom imao 2 puta... Tesko bi mi bilo da pise o svakoj pojedinacno al najteze i najgore mi je kad je baka poginula pored mene;-(
 
Top