Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Bas si ga uradio da valja ;)
Najlakse je u Yugu ubaciti motor od Fiata, Alfe ili Lancie, a niko ne tunira fabricke motore :cool:
 
Član
Legalno to vise nije moguce uraditi u Srbiji, tako da najveci motor sad moze da bude samo 1.3 ;) A posto zivim u gradu sa najbahatijom policijom u drzavi, neke tako ocigledne stvari moraju ostati legalne posto ko nece da im da mito mora na vanredni...

Mada licno nisam nikad nesto specijalno razmatrao ugradnju drugog motora, mada da jesam bili bi ili 1.6 16v (103ks) iz Fiat Brava ili 1.4T (136ks) iz Fiat Punta 1 GT.
Ali cilj auta nije da ima XY nivo performansi nego da meni bude zanimljiv i da ga ja samostalno modifikujem, a motor nije bas lako samostalno odraditi a nije poenta samo platiti drugog da ceo posao uradi. Zato motor nece imati ni mnogo nekih prepravki, dobice N2O sistem i to je to, mozda nekad budem napravio neku frikombinaciju ovog motora i ubrizgavanja i turba sa tog Punta 1 GT ili ako bas ako budem finansijski u boljoj situaciji, nekako mi se sve vise svidja kombinacija kompresora uz neki VEMS ;)
 
Zanimljiv Jugiša. Reci mi kakav je fazon ovog Air Lift čuda? Imaš iz Fiata Una motor 1.3 Turbo, mislim da bi letio s tim motorom. Sad kakav je postupak ubacivanja i da li može pitanje je.
 
Član
Iako je mali motor 1.3 sa VEMS-om bi bio respektabilna masina ;)
Samo je pitanje da li imas nekog da dobro radi sa tom strujom...
 
Član
Ne, nije stvar samo da je 1.3 po kubikazi, nego da je sam tip motora isti kakav je bio u fabrickoj Zastavi. Tako da najaci koji moze naknadno da se stavi je 1.3 sa 68ks iz Yuga 65EFI. Inace je moj 1.1 EFI :D Usustini to su samo mastanja sa VEMS-om, mislim da u realnosti su jako male sanse za tako nesto.

Sto se tice air lifta, stvar je relativno prosta, po jedan pneumatski cilindar na amortizerima i kompresor. Sistem nije kao air ride, nije zamisljeno da se vozi auto podignut, zamisljeno je da se vozi normalno sa oprugama na odredjenoj visini i onda po potrebi kad treba preci preko lezeceg, popet se na bankinu i slicno da se auto podigne za nekih 25-30mm. Sutra treba da mi stigne kompresor pa cu da testiram da li funkcionise kako sam ja zamislio.
 
Član
Ide lepo on i ovako ;) Svakako sam ja vise za krivine nego za pravac ;)

Nista specijalno, ali nadam se da ce moci, nasao sam neki kao malo kvalitatniji kineski dvoklipni kompresor za duvanje guma.
 
Član
sve pet al ko ce gledat motor,ubaci sta jace,i ja sam za krivine al jebes ti to kad ubodes gas iz krivine a ono tuga....ako je do tehnickog,vratis taj motor da prodjes i onda opet jaci i tako...velika je godina hehe ;)
 
Član
Meni su gledali i isao sam na vanredni tehnicki tako da nije nesto sa cime bih se ja igrao jer inace imam puno problema sa policijom a i nije mi fora ubaciti jaci motor. To moze bilo ko ;)
 
Član
postujem,iako si svjestan vjerovatno sta ti zelim reci,puno para i zivaca ce ti otici za neke sitne rezultate,sto i sam znas al eto,budimo relani s vise konja bi to sve otislo na neki potpuni drugi nivo al razumijem te u potpunosti,sve pohvale i sretno u nastavku :)
 
Član
Kad sam bio mlad i lud onda sam se zaludjivao sa konjima, pogotovo sa Zastavinim prototipom 1.4EFI sa 120ks koji je imao 7.2s ubrzanje do 100 i 200km/h maksimalnu brzinu, ali apetiti su sve manji sad kad vise nisam tako mlad i poceo sam da cenim neke druge stvari ;) Bitno da mami osmeh na licu kad se sedne za volan, a da li je brze od ovog ili onog je nebitno. Ovo je usustini i moj nacin samokontrole da ne zavrsim smotan oko bandere. Radije cu voziti brzo spor auto nego voziti sporo neki brz auto ;) Bice N2O za zafrkanciju a ostale prepravke oko motora bas kad budem imao vremena i "vremena".
 
Top