Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Posto je rucica otisla u Poljsku, moram sam napraviti novu. Mislim da nema lufta na spoju sa polugom :D


Iako je vec par puta bio ugradjivan, sad je napokon zavrsen i ugradjen 51mm leptir umesto fabrickog 45mm:



Namonitran regulator od 2.5 bara, nije bas najsofisticiranije reseno ali barem lako mogu da ga zamenim sa fabrickim i stelujucim bez menjanja raila.


Mala proba

I malo testiram Air Lift sistem dok ne resim neke tehnicke probleme u izradi pa da testiram i na autu
 
Član
Da i ne :D Uzmi u obzir da je snimano u maloj garazi i da je kompresor na pola metra od telefona u praksi se nece cuti toliko jer ce biti pod haubom i najcesce dok se vozi auto odnosno radi motor a teoretski mogla bi se izraditi i kutija u koju bi se postavio kompresor sa nekom zvucnom izolacijom. ;)
 
Član
Da i ne :D Uzmi u obzir da je snimano u maloj garazi i da je kompresor na pola metra od telefona u praksi se nece cuti toliko jer ce biti pod haubom i najcesce dok se vozi auto odnosno radi motor a teoretski mogla bi se izraditi i kutija u koju bi se postavio kompresor sa nekom zvucnom izolacijom. ;)
O tome ti pricam, namjerno nisam htio nista predlagati, znao sam da isto mislimo.
 
Možeš li napraviti bocu neku ili kupiti postojeću pa da ti u nju upumpava zrak, kao što je to na pravim airride sistemima. Od čega su amortizeri zaboravih pitati?
 
Član
Pa nije nikakav problem ugraditi bocu, jedina je stvar troskova i tehnicke izvedbe. Problem je sto je kompresor ogranicen na 10 bara a sistem sadrzi oko 2l i potrebno mu je oko 8 bara za potpuno izdizanje. Da se stavi boca od 2l, morao bih ga gurati do 16 bara. Ako sam ja sad dobro nabrzaka izracunao, minimum boca od 10l treba da bi to funkcionisalo a i to je dovoljno samo za jednu aktivaciju. Problem je i kontrola onda svega toga i po mom misljenju nepotrebna masa u autu i to je vec problem i smestiti u motornom prostoru, nego mora u gepek itd...

ideja koju ja imam iza ovog sistema je da se auto vozi u nizoj poziciji kao i do sada, on je na nekoj razumnoj visini za normalnu voznju a da se po potrebi digne kad naidjem na lezeceg policajca, bakinu ili neasfalitranu ulicu plus zadovoljavanje zakonskog ogranicenja da je minimalno 100mm od tla jer je moj na 85mm, kao i da moze da ode na valjke na tehnickom. Nije predvidjeno da se vozi podignut jer su amortizeri izvuceni do maksimuma. Amortizeri i pneumatski cilindri su mojih ruku delo ;)
 
Član
Pa to je i poenta ovog auta, da sam savladam razne tehnologije i da auto napravim da bude po mojim potreba ;)
 
Član
Dok ne nadjem malo slobodnog vremena za ozbiljnije radove, malo isprobavam neke sitnice.

Cep za ulivanje ulja, nadam se da sam resio problem losih cepova i slinavljenja:



Izmenio ugao sedalnog dela sedista, to mi je oduvek bila jedina zamerka na poziciju sedenja jer se ne oslanja cela natkolenica na sediste:




Cini mi se pogodno resenje i za osobe razlicite visine, nizi ljudi obicno zele visu poziciju a ovako se pomeranjem sedista napred, podize visina sedalnog dela, fabricki je manje vise horizontalno.
 
Član
Fensi i komplikovan cep za ulje je zavrsen :D


Zafarbani i adapteri za sediste...


Napravljen granicnik hoda kvacila.


Malo matematike :D


Nova (195/50 R15), sadasnja (175/55 R15), prethodna (175/55 R15), rezervni tocak (135/70 R13)

Nova guma+nova felna=13kg
Sadasnja guma+felna=14kg+obavezni distanceri 2.5kg=16.5kg
Rezervna guma+felna=11kg

Naspram prethodnog seta, ustedecu 14kg :)
 
Član
Malo se radilo danas...

Sipan antifriz:


Prepravljena pozicija i suvozacevog sedista:


Razbusene centralne rupe na felnama i kupljeni ventili (i jos neki propratni materijal, ostalo jos da se umesaju boje za farbanje):


I zimske slike kad se svi pale na to :D

 
Top