Yugo 1,1EFI &BMR

Yugo 1,1EFI &BMR

Član
Evo mene posle 11 meseci ;) Malo smo se igrali jos na autu ;)

Drugacija sa soljom da smanjimo disanje na minimum:




Montirana reparirana Iskra 65A (puni 14.45v) i zamenjena i detaljno ociscena usisina grana:




Resturena cela instalacija ubrizgavanja i sve prelemljeno:




Ugradjen rezervoar kocione tecnosti od Z101 i podignut pritisak goriva sa 3 na 3.3bara:




Uglavljena tabla ponovo, ostalo jos da se prelepi folijom da izgleda kako treba:




Jedna nalepnica :cool:


Dupla prednja balans stangla: :123:




Izbacen elasticni zglob na polugi menjaca:


Zamenjena rucica menjaca od Pezola 306 posto smo staru polomili :icon_mad:


I glavni vozac :lol:





I dva snimka za kraj ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5-Le7XSRn7k
http://www.youtube.com/watch?v=is3lxKwHosk
 
Član
Respekt za pravog tunera, uzivas u tome svemu, a juge sam uvijek volio mada nikad nisam imo nekog... odlican yugo
 
Član



Jedna slika unutrasnjosti:


Stavljene univerzalne WURTH manzetne:


I izradjen leptir 51mm umesto fabrickog od 45mm:
 
Član
Evo da se javim sa nekim novim slikama, radovima i planovima ;)

Jedna slika sa ovogodisnjeg neformalnog skupa Zastava Foruma:


Jedna bzvz slika:


Posto se mehanika priblizava kraju, krenulo se malo i u stajling, kupljeni el. podizaci stakala i tipske patosnice:



Izradjeno je ojacanje koje dolazi ispod motora:


A na prolece treba jos da se izradi ojacanje koje dolazi kod vrata i zadnja koska:



Takodje ce usput biti napravljen i oil catch can i to je to za sada ;)
 
Član
Pa ne postoji da se kupi tvrdja b. stangla, a izrada po narudzbi nije jeftina, a ni lako dostupna, dok je ovo jednostavno i jeftino resenje za povecanje tvrdoce b. stangle. Prednosti su sto se lako podesava dodatna tvrdoca od 100 do 120% (moze i vise, samo fizicki ne moze da prodje kod mene jer je spusten koliko maksimalno moze oslanjanje da istrpi bez posledica) i auto se manje naginje, plus je stabilniji je u krivini.
 
Član
Nisam se javljao jedno vreme pa da nastavim tamo gde sam i stao. Razbusena usisina grana, stavljen 51m leptir, vece brizgaljke. Ugradjen OCC. Buseni diskovi napred i nazad, kompletno sredjena klesta napred i nazad, novi glavni kocioni, pancirna creva, brezoni, glavcine i lezajevi na sva cetiri tocka, novi nosaci motora i menjaca,sredjen karter, zamenjen radijator kabine, ugradjeno ojacanje ispod motora, stelujuca remenica bregaste, ekscentricni srafovi za podesavanje nagiba tocka, zadnja balans stangla prepravljena u podesavajucu po tvrdoci. Pa sam poceo da pravim 215mm kvacilo sa sinter lamelom (5 krakova) umesto dosadasnje 180mm sa 3 kraka. Ugradjen hladnjak ulja sa pravljenim termostatom, aksijalni granicnici prednje b. stangle, Pa6 caure zadnje viljuske sa mogucnosti podesavanja zatura koje cekaju i prepravku u stelujuce po duzini. Uz to, trenutno u izradi i prednja ramena sa unibolom sa mogucnosti podesavanja duzine (hocu da prosirim trag tocka za 30mm bez distancera i napred i nazad), uz nove unibol spone sa korekcijom pozicije radi poboljsanja geometrije trapa odnosno umanjenja bump steer-a i na kraju, radi se na air lift sistemu prednjice koji ce pomoci laksem prelasku preko neravnina, lezecih policajaca i slicno...

PS: Poruka je predugacka pa moram u dve.
 
Član
Ugradjena ramena i spone, rezultati odlicni. Nula bump steer-a u celom rasponu hoda amortizera i povraceno 2/3 dinamickog nagiba tocka koji je izgubljen poremecenom geometrijom trapa pri spustanju auta. Prevazislo je sva moja ocekivanja ako se uzme u obzir da je situacija sa geometrijom bolja nego kod auta koji je spusten 30mm, a moj je spusten 95mm:



Takodje nisam prvobitno hteo, ali se nesto razmisljam da napravim unibol solje amortizera posto ova duza ramena stvarno dovode fabricke solje do krajnjih mogucnosti:
 
Top